Móda a krása

6. listopadu 2015 04:20

Lucie Průchová

Hezké?! Podívejte se na tyto ženy: Nechaly si potetovat bělmo!

Ano, někdy se to může stát, že vás omrzí váš vzhled, ale řešit to tímto způsobem? Někteří lidé kvůli tomu, aby byli něčím zvláštní a zajímaví, volí neskutečné způsoby zviditelnění.

Jak se vám líbí tento nový trend? Byli byste ochotní nechat si udělat něco takového se svýma očima? Zabarvení bělma je trvalé a můžete přitom i oslepnout! Ale jak je vidět, ani to dnešní mladé lidi neodradí v experimentování.

Pokud se pro tento případ „zkrášlení“ rozhodnete, můžete si vybrat, jakou barvu bude vaše oční bělmo mít. Z bílé se může stát zelená, zelenomodrá, modrošedá, červená, černá, prostě vlastně taková, na jakou si jen vzpomenete.

A jak se to dělá? Tatér vstřikuje barvivo do oční bulvy, pod horní vrstvu oka, tam, kde jsou tzv. spojivky. Jedna injekce pokrývá asi čtvrtinu oka, takže píchnutí do oka musíte vydržet několikrát, než se bělmo zcela pokryje.

Barevné oči už mají prý stovky lidí po celém světě.

Kylie Garth, která si tetování nechala udělat, popisuje proces takto:

„Je to podobné, jako když se omylem dloubnete do oka, pak cítíte podivný tlak, a pocit jako byste měli v oku písek. Není to moc příjemné, ale vlastně jsem necítila žádnou bolest.“

Kylie Garth má bělmo tyrkysové – je to totiž její oblíbená barva. Má takto obarvené i vlasy, ale ty si může kdykoliv nechat odrůst a mít je opět přirozené. Bělmo však nikoliv!

Oční lékaři varují: Nejenže můžete oslepnout, ale pigment může způsobit v oku alergickou reakci, která nikdy nezmizí. Budete muset snášet bolest a podráždění očí každý den. Jakákoli reakce se dostaví, bude přetrvávat navždy. A jestliže není jehla správně dezinfikována, může způsobit infekci, která je těžko léčitelná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.