Móda a krása

8. září 2015 04:20

Lucie Průchová

I šedivé prý můžete být krásné! Co si o tom myslíte?

Rozhodnutí, které určitě vyžaduje odhodlání a silnou vůli. Vždyť kdo z nás nezaháněl myšlenku na stáří, když si našel svůj první šedý vlas... Neznáme nikoho, kdo by se radoval z toho, že jeho kštice začíná mít barvu stříbřitého měsíčního svitu.

Ale přesto jsou mezi námi ženy, které překonaly samy sebe a rozhodly se zůstat přirozené a své šediny přijaly.

Když dvaapadesátiletá administrativní pracovnice z Belfastu v Irsku Denise O'Neill začala šedivět, byla z toho dost nervózní a nešťastná. Časem ale zjistila, že je vlastně hezčí, nechá-li vlasy přirozeně šedivé.

„Bylo mi necelých třicet let, když se začaly na mé hlavě objevovat šediny a já sáhla po první barvě na vlasy. A dalších víc než patnáct let mi trvalo, než jsem si uvědomila, že to, že ze sebe dělám ve svých letech umělou brunetu, mému vzhledu spíše ubližuje a já vypadám vlastně daleko starší,“ svěřila se Denise Daily Mailu. Ten den se rozhodla přestat používat barvy na vlasy a už se k nim nikdy zpět nevrátila.

Denise O'Neill ve svých 52 letech

„Trvalo jeden rok, než se moje vlasy zbavily veškerých známek barvení. V tu dobu jsem je nosila ostříhané úplně nakrátko – odrosty nevypadaly moc krásně, ale věděla jsem, že to za to stojí,“ svěřila se Denise. „Vlasy jsem pak měla zdravější, obličej zářivější, barva lichotila mé pleti – v tmavém odstínu jsem mívala moc strhané rysy.“

K návratu k přírodní barvě vlasů inspirovala několik svých přátel, kterým se líbila změna její vizáže a rozhodli se ji následovat. Proto se Denise rozhodla založit blog s názvem „Šedá je OK“, kde se dělí se svými zkušenostmi s ostatními ženami a případně je podporuje v rozhodnutím „zešedivět“.

Tak se také seznámila se Sharon Rogers, krásnou jednapadesátiletou ženou, která má nádhernou hřívu stříbrných vlasů.

Rogers začala šedivět daleko dříve než většina lidí v jejím okolí, a proto se začala barvit už v mládí. „Moje vlastní matka ještě neměla ani jeden šedý vlas, když jsem si já svůj první vytrhla. Bylo mi tenkrát pouhých patnáct let,“ vzpomíná. „Ve dvaceti jsem byla vlastně skoro celá šedivá a cítila jsem se strašně staře a divně, tak jsem se začala barvit na hnědo.“

Ale po dlouhé době experimentování s barvami na vlasy, účesy, a dokonce i doplňky, se nakonec inspirovala elegantní Denise a rozhodla se nechat si narůst vlastní stříbrné vlasy. Teď je to tři roky – a Sharon s hlavou plnou šedin vypadá úžasně.

Rogers a O'Neill se tím, že změnily svůj vzhled, dopracovaly i k pevnému přátelství. Prostřednictvím Facebooku se spojily s dalšími 16 dámami v Londýně a rozhodly se, že uspořádají setkání. „Stříbrné sestry“ se sešly na společném obědě. „Rozhlédla jsem se a byla jsem překvapená, jak atraktivní vlastně všechny jsme a jak nám šediny sluší,“ vzpomíná O'Neill.

A několik členek této skupiny se rozhodlo, že se vám společně představí na této fotografii, která dokazuje, že přijetí sama sebe a svého věku může být skutečně okouzlující.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.