Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jak na řasenku, když máte citlivé oči

Používání řasenky se dnes bere jako samozřejmost, ale jsou ženy, jejichž oči jsou na líčidla citlivé.

Jsou ženy, které musí důkladně zvážit, jaká líčidla použijí. Stíny, tužky na oči či řasenky nevhodného složení, stejně jako kosmetika, která se už blíží datu expirace či je jen příliš dlouho používaná, jim totiž způsobuje podráždění očí. V lepším případě oči jen zčervenají, v tom horším se pak objeví slzení, bolest a záněty.

Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 9 Foto:

Podle oftalmologů jsou však problémy s líčidly poměrně častým problémem žen. „Kvůli agresivním chemikáliím obsaženým v kosmetice se u mnoha žen objevuje dermatitida nebo alergie na líčidla, zejména na řasenku, protože se dostávají blízko k oční bulvě. Ale když je oko suché, nemá dostatek slz, nemůže odplavovat závadné látky,“ vysvětluje oční lékařka z New Yorku Jessiva Lattmanová.

Ženy s kontaktními čočkami jsou k vysušování očí a tím pádem i k podráždění a alergií daleko náchylnější, než ženy, které nosí brýle, nebo ty se zdravýma očima. Ale podle doktorky Lattmanové může každá žena používat řasenku, aniž by se jí oči podlily krví.

Udělejte si test
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 8
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 8

Sáhněte si do svědomí a popravdě odpovězte – kolikrát jste na sobě prováděla alergický test, třeba při použití barvy na vlasy, nebo dokonce kosmetiky? Není přiliš mnoho žen, které by něco takového dělaly, ale zrovna alergičky by na tuto kontrolu neměly rozhodně zapomínat.

 

Než produkt použijete poprvé, vždy nejdřív namažte (natřete, kápněte) maličké množství na jemnou kůži na předloktí, nejlépe na místo, odkud vám u lékaře nabírají krev. Tam je kůže nejjemnější a tam se bude alergický test dobře provádět. Místo pak přelepte náplastí a nechte produkt působit do konce dne. Pokud se neobjeví alergická reakce, jste na dobré cestě.

Vsaďte na jednoduchost
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 6
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 6

Prodlužovací řasenky? Extra složení pro extra husté řasy? To není nic pro vás. „Pokud vás trápí alergie na řasenky, pamatujte, že čím jednodušší, tím lepší. Čím méně ingrediencí vaše řasenka obsahuje, tím méně surovin, které mohou vaše oči dráždit,“ vysvětluje doktorka Lattmanová.

Zamilujte si černou
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 7
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 7

Barviva používaná v barevných řasenkách mohou citlivé typy dráždit daleko více. Kromě toho – černá je elegantní a s modrou řasenkou stejně vypadáte jako královna let osmdesátých.

Nepoužívejte voděodolnou
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 3
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 3
Nepoužívejte voděodolnou

Zní to dobře – ať prší, pláčete, nebo se koupete, vaše řasenka drží a oči vypadají pořád dobře. Dokud se ji nesnažíte odlířit. „Voděodolné řasenky se kvůli svému složení hůř odstranují. A někdy se je nepodaří odlíčit zcela. To znamená že vaše citlivé oči a pleť si vlastně jen málokdy odpočinou,“ líčí Lattmanová. Možná vás běžné řasenky občas zradí a udělají šmouhu, ale není to přece jen lepší než svědící a podrážděné oči?

Ignorujte zasvěcené módní rady
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 4
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 4

Jeden z nejnovějších módních trendů radí používat kleštičky na řasy, aby byly řasy krásně zakroucené, oko otevřenější a pohled víc sexy. Oční lékaři však před takovým jednáním varují. „Kleštičky ohýbají řasy velmi blízko oka. Při jejich použití tak hrozí, že se do oka dostanou chemikálie z kosmetiky a způsobí oční infekci,“ doporučuje oční lékařka.

I oblíbená řasenka může zradit
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 2
Jak na řasenku, když máte citlivé oči... - Obrázek 2
I oblíbená řasenka může zradit

Ženy, které trpí různými očními alergiemi, jen těžko hledají produkt, který jim potíže nezpůsobuje. A když nějaký takový najdou, používají jej stále dokola. Může se však stát, že i oblíbená kosmetika zradí. „Některé ženy se diví, že produkt, který používají roky, jim najednou vyvolává alergickou reakci. Ano, to se může stát. V takovém případě konkrétní balení vyhoďte a zkuste koupit ještě jedno stejné značky. Pokud se budou alergie opakovat, musíte začít hledat jiný oblíbený výrobek,“ doporučuje Lattmanová.

Také dodržujte expiraci jednotlivých kosmetických výrobků a nepoužívejte je déle, než se doporučuje. Konkrétně řasenku je dobré měnit každé tři měsíce. Nic nezkazíte, pokud vyzkoušíte řasenky v bio kvalitě, ty mohou být k vašim očím daleko šetrnější.

Reklama