zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak rozhodně NEMÁ vypadat jarní šatník

Taky nevíte, co si vybrat na sebe?
Autor: giphy.com Taky nevíte, co si vybrat na sebe?
anna kopečková , Vydáno: 28.03.2015
Je jaro a všude se hovoří a píše o tom, jak má vypadat jarní šatník, případně co v něm nesmí chybět. Kdo má vlohy k tomu, být takzvaně in, jistě už si pořídil celou novou jarní kolekci a nyní přemýšlí, jak jednotlivé kousky sladit, aby byl výsledný dojem perfektní.

reklama

Tyto zodpovědné osoby upřímně a ze srdce chválím, bohužel jsem nucena konstatovat, že mezi ně nepatřím. Můj jarní šatník působí chaoticky a destruktivně.

Přesně to jsem si řekla, když jsem pootevřela nevelkou skříň s úmyslem zauvažovat nad jejím katastrofálním obsahem a dobrat se k nějakému přijatelnému závěru – a ze skříně vyběhl pes. Zřejmě se tam v nestřeženém okamžiku vkradl, roztrhal zimní podkolenky, okousal kabelku a po dobře vykonané práci upadl do sladkého spánku. Takhle by neměl vypadat šatník dámy v letech, řekla jsem si přísně s pohledem na prchajícího, ale velmi šťastného ohaře. Načež jsem se dala do zkoumání stísňujícího obsahu šatní skříně.

Krajka, svádivé barvy a sexy detaily: Prádlo, které ho zkrátka nenechá chladným

Dobře padnoucí spodní prádlo promění vaše tělo v dokonalý klenot. Pokud v těchto modelech přivítáte drahého s rozpuštěnými vlasy a milým úsměvem, nenechá ho to rozhodně chladným. Máme pro vás dráždivé kousky, které se vyplatí mít doma v šatníku.

Krajka: Ukáže mnohé, ale neodkryje všechno

Krajka: Ukáže mnohé, ale neodkryje všechno

Říká se, že muže nejvíc potěšíte, když si to do ložnice nakráčíte v rouše Evině. Vy ho ale nechcete jen potěšit, vy ho totiž chcete rovnou svést. Obliny ňader budou volat o jeho pozornost a průsvitná krajka poukáže na dokonalost, která se pod ní skrývá a volá tak po objeviteli. Krajkové komplety podněcují fantazii, jitří představivost a dělají z vás nevinnou šelmu, která sice působí úžasně prostopášně, ale neodhaluje víc, než je skutečně třeba.

Nutností je samozřejmě padnoucí střih, který nikde netlačí a neškrábe. Zkuste zapomenout na černou nebo vášnivě červenou. Zato oceánová modř, zlatý odstín šampaňského nebo provokativní růžová s nádechem do fialova. Tyto barvy vám budou pekelně slušet. Krajka ale nemusí hrát prim a vévodit celému kompletu, postačí i její zdobný detail.

 

 

Prověrka spodního prádla

Nejprve jsem se smutně rozloučila s rozkousanými podkolenkami (zdaleka ne prvními, bylo mi jich líto, za sychravých dnů krásně hřály) a odhadla škody na kabelce (lze ji nosit jen za podmínek, že se pečlivě zakryjí ucha a trochu i předek). Abych byla upřímná, nosit ji nelze. Prohlédla jsem tudíž zbývající dvě kabelky, ukázalo se, že jsou rovněž rozkousané, aniž jsem si toho všimla. Šatník postrádající kabelku je tak trochu nedokonalý, řekla jsem si a pokračovala ve skličující revizi.

Zaznamenala jsem dvě třetiny jarních ponožek děravých na místech, která se jen tak neschovají. Kdybych bývala v dětství pochopila babiččin výklad na téma, jak zalátat ponožku, nedělala bych v dospělosti nic jiného, ale já jsem princip látání naštěstí nepochopila. Pokračovala jsem prověrkou spodního prádla, vhodného snad leda pro žákyni šesté třídy základní školy. Vytřídila jsem kalhotky s rozesmátými muchomůrkami a jasně červenými jahůdkami, posléze jsem přidala i ty s medvídkem. Nejenže mě tento typ prádla neomladí, spíše naopak – vypadá to komicky!

Perfektně zpracované, v nádherných barevných kombinacích a s neotřelými detaily. Takové jsou darabagsky!

Představujeme mladé tvůrce: Kabelky, se kterými zazáříte

 

Ach, ta sentimentalita

Propadnout nostalgii je nebezpečné i v oblasti odívání. Upřímně radím, vyklízejte si šatní skříň s každým jarem a oděvy, které už z nějakého důvodu nenosíte, odneste na nejbližší charitativní sbírku. Jinak dopadnete špatně: skříň bude praskat ve švech a manžel skuhrat: „To je pořád řečí, že nemáš co na sebe, a přitom se ti do skříně nevejde už ani šátek!“

Přesně to je můj případ: v šatníku prakticky neobjevíte nic, co by se dalo nosit, aniž by se okolí válelo smíchy, ale hadrů je tam tolik, že skříň málem ani nedovřete. Důvod je nasnadě: najdete kožíšek, který mi máma koupila, když mi bylo šestnáct (byla jsem zamilovaná a doufala jsem, že si mě On díky kožíšku všimne, nevšiml, začal chodit s Tesařovou, i když měla jen chatrný utíkáček). Kožíšek je ohromný a zabírá spoustu místa, ale zbavit se ho nedokáži. Stejně jako zde schraňuji několik dceřiných šatů z tanečních i další oděvy po dětech, které vyvolávají krásné vzpomínky. Mám tu i své šaty z tanečních, ty však zas tak krásné vzpomínky nevyvolávají.

Jak být sebevědomou ženou snadno a rychle

V soukromí ani v profesním životě se vám nedaří tak, jak byste si představovala? Dostala jste výpověď nebo vás opustil partner a nová láska je v nenávratnu? Cítíte se zdrcená a vaše sebedůvěra dostala pořádný šrám? Přinášíme vám hojivé triky, které rány zacelí a vy si zase začnete věřit.

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Vzpomeňte si na vaše úspěchy

Aktuálně se vám nedaří a dá se říci, že vám osud hází klacky pod nohy? Posbírejte je a zatopte jimi! Seberte odvahu na důležité kroky ve vaší úspěšné minulosti. Vzpomeňte si na postup v kariéře, na daleký výlet, na který jste si sama vydělala, na získání titulu, kterým se teď pyšní vaše jméno, zkrátka na cokoli, co se vám podařilo, a že toho určitě nebylo málo! I po letech buďte na sebe pyšná, a klidně i po desáté se znovu pochvalte. Užívejte si těchto kladných emocí pro další útok, při kterém si vezmete od života to, co chcete.

 

Utíkám…

Po prohlídce takové skříně nutně dojdete k závěru, že i když je zjevně přeplněná, kromě starých džínů, dvou svetrů a chatrného kabátku tu není nic, v čem by se dalo odejít ven, snad jen s výjimkou situace, kdy by majitelka šatníku dostala roli v operetě, kabaretu či komické scénce. Ne, takhle jarní šatník vypadat rozhodně nemá, a to už vůbec nehovořím o tom, že vzadu v igelitové tašce nábožně schovávám synův první oblek a dole u nepoužitelných kabelek lze najít dceřiny šatičky z předškolních let. Vlastně to ani není šatní skříň, spíše se jedná o podivné muzeum, jehož vlastník nemá tak docela v pořádku duševní život.

Nejvyšší čas zvednout se, uhánět do obchodu s oděvy a vybrat si něco krásného, tak krásného, až jaru vypadnou oči… Jenomže až se spatřím v převlékací kabince v zrcadle, dopadne to jako vždycky, úplně to vidím: vykřiknu, oděv mi padá z rukou, prchám z provozovny…

Eva Michorová

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama