Móda a krása

13. prosince 2015 04:45

Lucie Průchová

Jak se vhodně nalíčit… Tipy na slavnostní make-up

Jak se vhodně nalíčit… Tipy na slavnostní make-up

Plesová sezóna je za dveřmi a kromě nových šatů, střevíců a slavnostního účesu bychom se měly pečlivě postarat i o vhodné líčení, které z nás udělá tu pravou královnu plesu a vytvoří pomyslnou třešničku na celkovém vzhledu. V následujícím textu vám přinášíme tipy, jak se vhodně nalíčit na ples a jiné večerní příležitosti.

Méně je někdy více

Ples je slavnostní událost, kdy nemusíme na make-upu tolik šetřit, jako když jdeme do práce, ale nemusíme to za každou cenu přehánět, někdy méně je více. Pokud máte decentní romantické šaty, rozhodně se nehodí kombinovat s extrémně výrazným líčením. Vždy při malování vycházejte z toho, jaký máte tip šatů a účesu. Obecně se ale k večernímu plesovému nebo večírkovému líčení rozhodně hodí experimentovat se třpytkami a intensitou více, než u denního líčení.

Dokonalá pleť

Mít perfektně a sametově nalíčenou pleť by měl být základ. Před tím, než si nanesete samotný make-up, je dobré si dát na pleť podkladovou bázi, která zmírní póry a vyhladí pokožku. Make-up pak lépe drží a vypadá dokonaleji. Po podkladové bázi zakryjte kruhy pod očima vhodným korektorem. Pokud máte fialové až modré kruhy pod očima, volte meruňkový odstín, ten krásně barevné nedokonalosti pod vaším okem zakryje. Make-up pak následně nanášejte nejlépe speciálním kartáčkem od čela směrem dolů. „Vyberte si přesný odstín Vaší pleti, aby nebyl vidět přechod mezi obličejem a krkem. Pokud si přeci jenom chcete dodat trochu tmavšího odstínu, použijte pudrový bronzer. Protože se jedná o večer, tak si můžete do make-upu dát i kapku tekutého rozjasňovače. Vaše pleť tak bude dokonale jasná,“ říká kosmetická odbornice Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz. Obličej si pak “vytvarujte“ za pomoci tužkových korektorů tzv. Concealerů. Volte vždy ty, které jsou o tón světlejší než vaše barva. Nakonec si dejte trochu rozjasňovacího pudru. Pokud jste vášnivá tanečnice, uberte na zdravíčkách, protože při tanci trochu zrudnete, tak abyste nevypadala ve tvářích jako červené karkulka.

Zvýrazněte oči

„Oči zvýrazněte černou gelovou linkou a nebojte se nanést třpytivé stíny. Dbejte na kvalitu stínů. Určitě nechcete, aby vám při tanci stíny popadaly pod oko. Jejích odstín vždy vybírejte podle barvy šatů. Pod obočí si naneste trochu světlého stínu, opticky ho tak nadzvedne,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz

Tip na závěr: Rozhodně také nezapomeňte na dokonale nalakované nehty. Pokud máte otevřené lodičky, tak nalakované nehty na nohou vypadají velmi sexy.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika oděv

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.