Móda a krása

12. února 2017 07:30

Martina Čerňanská

Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Přírodní antibiotika nezatěžují organismus jako ta chemická, to je stará známá věc. Proč bychom tedy nepoužili to, co nám nabízí příroda?

Cílem každého antibiotika je zničení bakterií. Některá přírodní antibiotika mají natolik silný antibakteriální účinek při léčení vřídků způsobených akné, že výsledky opravdu překonávají očekávání. Seznamte se čtyřmi velmi účinnými přírodními prostředky, které vám mohou pomoci zvládnout nepříjemné problémy s pletí.

1. Aloe

Odedávna je aloe známá jako skvělý prostředek při kožních onemocněních. Je to přírodní antibiotikum vybavené neobyčejnou schopností zničit infekci a zároveň nastartovat hojivý proces na kůži. Proto bývá aloe jednou z hlavních složek nejrůznějších kosmetických prostředků, ať už k očištění, nebo jinému ošetření pleti. Unikátní přírodní složky dodávají rostlině vynikající antiseptické účinky a úspěšně potírají mikroby a viry. Z rozříznutého listu aloe vymačkáme šťávu a aplikujeme bezprostředně na poškozené nebo napadené místo. Aloe má sušicí účinky, proto buďte připraveni na mírně nepříjemný pocit. Zvlhčující krém s obsahem aloe bude dobrou tečkou za celou procedurou.

2. Med manuka

Manukový med je čistý, stoprocentně přírodní med z nektaru květů keře manuka, který roste na Novém Zélandu. Má neobyčejně silné hojivé účinky. Je známo, že už staří Egypťané před 4000 lety používali med jako hojicí prostředek. Ostatně i naši dávní slovanští předkové ho používali k hojení ran i vnitřnímu léčení a jeho postavení v lidové léčitelství se zachovalo dodnes. Síla manukového medu je ovšem výjimečná. Je především mimořádně silným antioxidantem, proto je blahodárný pro ty, kdo mají oslabenou imunitu. Laboratorní výzkumy ukázaly, že tento med si svůj účinek zachová i při desateronásobném zředění vodou. Smícháním dvou čajových lžiček květového medu manuka s jednou lžičkou skořice získáte výtečný prostředek proti aknózním vřídkům. Naneste a ponechte působit delší dobu, aby pleť měla čas vstřebat všechny složky. Omyjte vlažnou vodou, ošetřete jemným zvlhčujícím krémem. Opakujte denně do vymizení vřídku.

3. Tea Tree Oil

Aktivní složky oleje australského čajovníkového stromu jsou uznávaným a dostupným přírodním antiseptikem neobyčejné účinnosti. Při léčení akné je čajovníkový olej velkým pomocníkem. Před nanesením na postižené místo je nezbytné olej rozředit. Teprve potom aplikujeme přímo na ranku. Měli bychom opakovat několikrát denně.

4. Česnek

O doslova zázračných antibakteriálních účincích česneku toho bylo napsáno už mnoho. Ničí více než 60 druhů baktérií! Pokud jde o problém, kterým se v našem článku zabýváme, je česnek rovněž nenahraditelný. Na nehojící se aknózní vřídky aplikujeme česnek přímo. Pokud akné (nebo jinou nehojící se ránu) posypeme práškovým cukrem a poté zakapeme česnekem, dočkáme se záhy téměř zázračného zhojení. Česnek má také schopnost zmenšovat jizvy.

Přírodní antibiotika jsou významným alternativním řešením pro ty, kdo mají problémy s kůží, zvláště pak vředové. Navíc nemají žádné vedlejší účinky, takže zbytečně nezatěžují organismus.

zdroj: prokondici.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.