Móda a krása

11. února 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jak udržet sportovní oblečení déle svěží?

Sportovat a udržovat se fit je nejen zdravé, ale také trendy. A navíc, díky široké nabídce sporotvních značek, u toho i můžeme vypadat dobře. Funčkní (odvádějící vlhkost) oblečení je sice dražší, ale při správném zacházení vám vydrží dlouho. A my vám poradíme, jak na to.

Vyhoďte legíny, co už nedrží tvar a sepraná vytahaná trička, které jste si na sebe do fitka vzala tolikrát, že už to ani nemůžete spočítat. Pořiďte si oblečení na sport, které je šik a funkční zároveň. A protože tyto kousky nejsou úplně zadarmo, zde je pár tipů, jak je udržet voňavé a opravdu svěží:

Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenky perte po každém cvičení. Nemusíte je házet do pračky, stačí, když si je s sebou vezmete po sportu do sprchy a promáchnete ve vodě. Do pračky je dávejte např. po každém teřtím cvičení. Rozhodně je ovšem nedávejte poté do sušičky. Není příliš šetrná k oblečení a obzvlášť tomu sportovnímu by mohla poměrně uškodit.

  • Trika odvádějící vlhkost

Nejlepší je nakoupit černá, protože na nich nejsou tolik poznat skrvny od potu a špíny. Podobně jako s podprsenkami, i topy a trička stačí jen umýt v ruce a pověsit na ramínko na usušení. Vyhnete se tak jakémukoliv zápachu, které by tričko mohlo nasáknout.

  • Legíny

Než hodíte své legíny do pračky, obraťte je naruby, protože tam jsou ta místa, kde je nejvíce bakterií a potu. Pračku nastavte na nějaký nízký režim, nejlépe ruční praní. Pokud jsou na legínách nějaká místa, která jsou skutečně zašpiněná, můžete na ně nanést hodinu před praním prací prášek a nechat chvíli působit, než je začnete prát. Po vyprání je opět nejlepší nechat legíny uschnout volně, nedávejte je do sušičky.

  • Boty na běhání

I když někdo říká, že je v pořádku prát tenisky v pračce, nedělejte to. Aby byly čisté, vezměte si nějaký starý kartáček a vnějšek boty mýdlem a vodou pořádně vydrhněte. Pokud jsou špinavé tkaničky, vyměňte je za jiné nebo je vyperte v pračce. Vnitřek boty můžete jemně umýt vodou a mýdlem. Boty nechte volně uschnout, nikdy je nedávejte na horká místa a už vůbec ne do sušičky, zničilo by to jejich tvar. A pokud zápach přetrvává, můžete přes noc do vnitřku boty dát čajové pytlíčky, které pohltí pach a provoní vaše boty svěžestí.

-hm-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.