zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak udržet sportovní oblečení déle svěží?

Jak udržet sportovní oblečení déle svěží?
Autor: istock.com Jak udržet sportovní oblečení déle svěží?
cernanm , Vydáno: 11.02.2017
Sportovat a udržovat se fit je nejen zdravé, ale také trendy. A navíc, díky široké nabídce sporotvních značek, u toho i můžeme vypadat dobře. Funčkní (odvádějící vlhkost) oblečení je sice dražší, ale při správném zacházení vám vydrží dlouho. A my vám poradíme, jak na to.

reklama

Vyhoďte legíny, co už nedrží tvar a sepraná vytahaná trička, které jste si na sebe do fitka vzala tolikrát, že už to ani nemůžete spočítat. Pořiďte si oblečení na sport, které je šik a funkční zároveň. A protože tyto kousky nejsou úplně zadarmo, zde je pár tipů, jak je udržet voňavé a opravdu svěží:

Sportovní podprsenky

Sportovní podprsenky perte po každém cvičení. Nemusíte je házet do pračky, stačí, když si je s sebou vezmete po sportu do sprchy a promáchnete ve vodě. Do pračky je dávejte např. po každém teřtím cvičení. Rozhodně je ovšem nedávejte poté do sušičky. Není příliš šetrná k oblečení a obzvlášť tomu sportovnímu by mohla poměrně uškodit.

  • Trika odvádějící vlhkost

Nejlepší je nakoupit černá, protože na nich nejsou tolik poznat skrvny od potu a špíny. Podobně jako s podprsenkami, i topy a trička stačí jen umýt v ruce a pověsit na ramínko na usušení. Vyhnete se tak jakémukoliv zápachu, které by tričko mohlo nasáknout.

  • Legíny

Než hodíte své legíny do pračky, obraťte je naruby, protože tam jsou ta místa, kde je nejvíce bakterií a potu. Pračku nastavte na nějaký nízký režim, nejlépe ruční praní. Pokud jsou na legínách nějaká místa, která jsou skutečně zašpiněná, můžete na ně nanést hodinu před praním prací prášek a nechat chvíli působit, než je začnete prát. Po vyprání je opět nejlepší nechat legíny uschnout volně, nedávejte je do sušičky.

  • Boty na běhání

I když někdo říká, že je v pořádku prát tenisky v pračce, nedělejte to. Aby byly čisté, vezměte si nějaký starý kartáček a vnějšek boty mýdlem a vodou pořádně vydrhněte. Pokud jsou špinavé tkaničky, vyměňte je za jiné nebo je vyperte v pračce. Vnitřek boty můžete jemně umýt vodou a mýdlem. Boty nechte volně uschnout, nikdy je nedávejte na horká místa a už vůbec ne do sušičky, zničilo by to jejich tvar. A pokud zápach přetrvává, můžete přes noc do vnitřku boty dát čajové pytlíčky, které pohltí pach a provoní vaše boty svěžestí.

-hm-

reklama

Související témata: cvičení , trénink , fitness , praní , praní prádla , pot , sportovní oblečení , svěžest

reklama

Přečtěte si také

reklama