Jak vybírat spodní prádlo? Podle typu vašeho pozadí

Jak vybírat spodní prádlo? Podle typu vašeho pozadí

Bez ohledu na to, jak moc si myslíte, že znáte své tělo, vsaďte se, že existuje člověk, který ho zná lépe – tedy konkrétně vaše zadní partie. Americký plastický chirurg Matthew Schulman je skutečným odborníkem přes „prdelky“. Během své dlouholeté praxe se setkal s desetitisíci zadnicemi z různých zemí světa a rozdělil je do pěti základních typů. Ke každému z nich doporučuje určitý střih prádla.

Doktor Schulman tvrdí, že je tvar zadku určen umístěním pánve a kyčelních kostí, množstvím tuku, velikostí vašich hlubokých hýžďových svalů a také způsobem, jakým jsou hýžďové svaly napojeny na stehenní kost. Výsledkem je pozadí, které spadá do jedné z pěti kategorií. Ke každé z nich se hodí určitý druh kalhotek. Stejně, jako si vybíráte podprsenku podle tvaru vašich prsou – aby vynikly jejich přednosti a prádlo bylo pohodlné.

Jaké tvary pozadí tedy pak doktor rozlišuje?

Čtverec

V případě, že směřuje čára mezi kyčelní kostí a vnější stranou stehna kolmo k zemi, má podle doktora Schulmana váš zadek tvar čtverce.

Co je pro vás nejlepší: Ačkoliv je stylové mít kalhotky s velkým vykrojením, které prodlužuje nohy, s vaším typem zadku uděláte nejlépe, když budete preferovat spíše šortkové (chlapecké) střihy. Dobrou volbou budou i tanga a bikiny, které čtvercovým plochým zadkům poměrně lichotí. Vyhněte se raději kalhotkám, jež mají u otvorů pro nohy na okrajích výraznější lemování.

Tvar do „V“

V případě, že úhel mezi pánví a boky směřuje dovnitř (k vnitřním stehnům), mají vaše hýždě tvar písmene „V” (někdy se mu také říká trochu nelichotivě smutný zadek). Plastický chirurg vypozoroval, že je tento druh typický u žen s širokými rameny a velmi úzkými boky.

Co je pro vás nejlepší: Kalhotky s nohavičkami, chlapecké boxerky nebo třeba bikiny bez vysokého výstřihu pro nohy. S velkým vykrojením by totiž vaše půlky vypadaly, jako by se divně prohýbaly, což by nepůsobilo příliš sexy.

Tvar „A“ neboli hruška

Ženy s tímto typem zadku mají většinou tendenci k postavě ve tvaru hrušky – hýždě se pod kyčlemi znatelně rozšiřují. Všechny dobře víme, o co se jedná, protože se proti tomu snažíme bojovat, ačkoliv v leckterých kulturách je „áčková“ zadnice velmi žádaná coby symbol plodnosti.

Co je pro vás nejlepší: Protože takové ženy často mívají i plnější stehna, je pro ně nejpohodlnější spodní prádlo s hodně vykrojenými nohavičkami a velkými otvory pro nohy. Špatná nejsou ani tanga, bikiny či chlapecké šortky – musí být ovšem vyrobené z velmi pružného materiálu, ideálně bezešvého. Nepohodlné mohou být kalhotky se speciálním lemováním kolem nohaviček.

Kulaté

Snad nejvíce populární zadeček dnešní doby ztělesněný např. Kim Kardashian, JLo nebo Beyoncé. Někdo kvůli němu posiluje, dělá poctivě dřepy a výpady, jiný jde jednodušší cestou – navštíví estetickou chirurgii.

Co je pro vás nejlepší: Kulaté pozadí vyžaduje v zadní části o něco víc látky. V opačném případě je rozkrok spodního prádla posunut dozadu, což může snížit přední pas a vyvolat vzadu nepříjemné zaříznutí. Doporučujeme tanga či „řemínky“ (ještě úspornější než tanga), ale i kalhotky se zvýšeným pasem nebo chlapecké strečové šortky. Pro lepší pohodlí si vybírejte velikost o číslo větší.

Převrácené srdíčko

Kulatý zadek, který ale vzdoruje gravitaci. Tvoří křivku s vnějšími boky, avšak s větším objemem ve spodní části kyčle. Zkrátka srdce „vzhůru nohama“. Pro některé lidi přitažlivější typ než kulaté zadnice, které jsou o něco plnější.

Co je pro vás nejlepší: Vzhledem k tomu, že zadek i boky jsou plné a vaše půlky jsou nastaveny nízko, vyšší otvory pro nohy nemusí hýždě dostatečně zakrývat. Vybírejte proto kalhotky klasického střihu, bokovky nebo bikiny s méně vykrojenými nohavičkami.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.