Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Jak zabránit vypadávání vlasů

Nadměrné vypadávání vlasů může mít mnoho důvodů. Od špatné vlasové kosmetiky až po zdravotní problémy. Není ale potřeba zoufat. Vše se dá dnes úspěšně řešit. Poradíme vám, jak na to.
Vydáno: 09.04.2015
Nebojte se využít moderní metody v léčbě padání vlasů. Pokud přijdete včas, jsou účinky doslova zázračné
Autor: isifa.com Nebojte se využít moderní metody v léčbě padání vlasů. Pokud přijdete včas, jsou účinky doslova zázračné
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Vypadávání vlasů postihuje více muže než ženy. První projevy v podobě lysinek a vysokých koutů se mohou objevit už mezi 18. a 35. rokem. Poté je úbytek vlasů pomalejší. Nejčastější formou zvýšeného vypadávání vlasů je androgenní alopecie, která je podmíněna přítomností testosteronu. Je doménou především mužů.

 

 

 

Proč vlasy padají

- hormonální změny způsobené poruchou štítné žlázy, nerovnováhou estrogenu nebo testosteronu

- nadměrný stres

- špatný krevní oběh

- špatná životospráva

- nedostatek vhodných vitamínů (vitamíny B-komplexu, vitamin A, C, E)

- nesprávná volba vlasové kosmetiky

Kdy vyhledat odborníka

Každý den nám vypadne v průměru kolem šedesáti vlasů, které jsou nahrazeny novými. Pokud vám vlasy abnormálně padají, poraďte se s trichologem či dermatologem. „Samotné léčbě dlouhodobého vypadávání vlasů by mělo předcházet vyšetření dermatologem. Dobré je eventuálně provést i interní vyšetření včetně vyšetření štítné žlázy,“ radí dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z kliniky VeraMedica. Podle posledních výzkumů se za kritickou považuje hranice 120 vypadaných vlasů za den.

Co dělat, když zjistíte, že vám vlasy hodně vypadávají?

"Nejdůležitější je hledat příčiny. Lokální terapie minoxidilu je asi prvním krokem, účinnější je však mezoterapie, a co se nejúčinnější metody týče, jde o švýcarskou technologii ošetření vlastní obohacenou plazmou RegenPlazma, kterou českému trhu představila pražská klinika Mediestetik a pomocí níž tamní klienti dosahují při řešení padání vlasů dlouhodobě těch nejlepších výsledků. RegenPlazma totiž nejen vyživuje, ale hlavně pokožku buněčně omlazuje, což se samozřejmě podepisuje i na lepší kvalitě vlasů a redukci jejich vypadávání," říká MUDr. Olga Shalamová s kliniky Mediestetik.

Není vypadávání, jako vypadávání

I. Reakční (občasné) vypadávání

Trvání: max. do 6 měsíců

Příčiny: nadměrný stres, špatná životospráva, nedostatečný příjem vitamínů a minerálních látek, pooperační stavy, různá onemocnění, poporodní období

Řešení:

1. Minoxidil a finasterid

Jde o látky, které pomáhají ke zpomalení vypadávání vlasů. Klinické testy minoxidilu provedené u mužů s plešatostí na temeni hlavy prokázaly, že 48 % mužů, kteří ho užívali minimálně jeden rok, se vypadávání vlasů zbavilo a částečně se obnovil i růst a hustota vlasů.

Dvouprocentní minoxidil obsahuje např. Neocapil (304 Kč, www.lekarna.cz)

Doporučujeme Ultrafiltrátové kapky

Jsou doplňkem stravy nové generace založeným na principech nanotechnologie. V případě přípravku REVITASTEM Hair vystupují jako bioaktivní látky (např. aminokyseliny, komplexy peptidů a růstových faktorů) rostlinné hydrolyzáty, které mají výrazný regenerativní a stimulační účinek na vlasové folikuly i pokožku. Podporují růst vlasů a přístup živin k vlasovým kořínkům a pokožce hlavy.

Cena: 1900 Kč/30 ks

Kde: Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.auraclinic.cz

2. Mezoterapie

Do pokožky vlasů se aplikují séra s růstovými faktory, a to buď injekčně, nebo pomocí mikroválečků. Aktivní látky se tak dostanou až ke kořínkům vlasů. Zlepšuje výživu i vzhled vlasové pokožky a podporuje růst vlasů.

 

web_300x180_723 Foto:

Dermaheal Hair Loss

 Opakování: 1x za 2 týdny

Cena: od 1000 Kč za ošetření

Kde: MUDr. Zuzana Vykutilová, DERMAESTET, s. r. o., Brno, www.dermaestet.cz

INNO-TDS Hair Loss CONTROL

Opakování: 1x týdně po dobu 8 týdnů

Cena: Od 1000 Kč za ošetření

Kde: MEDIESTETIK, s. r. o., Senovážné nám. 23, P1, www.mediest.cz

HR3 MATRIX

Opakování: 1x týdně po dobu 20 týdnů

Cena: 1500 Kč za ošetření

Kde: Dermitage, Železná 14, Praha 1, www.dermitage.cz

3. Plazmaterapie

V trichologii umožňuje plazmaterapie (z krve vyčleněná injekční forma plazmy, obohacená o krevní destičky) lokálně stimulovat růst vlasů, předcházet jejich ztenčování, lámavosti a vypadávání.

 

web_300x180_724 Foto:

Metoda PlasmoliftingTM

Injekce plazmy s krevními destičkami brání odumírání vlasových folikul a „přepínají“ je z fáze vypadávání do fáze růstu. Následkem působení plazmy dochází ke zlepšení mikrocirkulace a vlasové folikuly jsou aktivně vyživovány.

Cena: Od 5500 Kč za ošetření

Kde: YES VISAGE, Mánesova 28, Praha 2, www.yesvisage.cz

4. Laserový hřeben

Laserový hřeben COMB Massager využívá pro terapii infračervené paprsky, modifikovaný laserový paprsek a elektrické impulsy k revitalizaci a posílení stávajících vlasů a aktivaci růstu nových vlasů. Bylo prokázáno, že jeho pravidelné používání zastavuje vypadávání vlasů u mužů i žen všech věkových kategorií.

web_300x180_725 Foto:

 

Cena: 2990 Kč

Kde: Body Care by Nature, www.bodycarebynature.eu

                                                                                                                                                II. Chronické (permanentní) vypadávání

Trvání: dlouhodobé

Příčiny: spojeno s genetickými dispozicemi či hormonální dysbalancí. V tomto případě je nutné nasadit odpovídající léky nebo provést operativní zákrok.

Řešení:

1. Bioidentická hormonální terapie

Bioidentická hormonálně regenerační terapie (BHRT) se snaží padání vlasů potlačit cestou vyrovnání změněné hladiny hormonů v těle. Hormonální nerovnováha totiž způsobuje produkci látek, které svým chemickým složením poškozují vlasové folikuly. Obnovením správné hladiny hormonů a doplněním nezbytných vitamínů a minerálů pak lze zamezit působení těchto látek na vlasové kořínky.

Cena: Od 4000 Kč za vstupní vyšetření krve

Kde: Panacea Hair Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.panaceahairclinic.cz

2. Transplantace vlasů metodou GHO-FM

Metoda GHO-FM, známá pod zkratkou FUE (Follicular Unit Extraction), je jednou z nejprogresivnějších metod transplantace vlasů vhodných jak pro muže, tak pro ženy. Kromě toho, že je vhodná při tvorbě „koutů“, při ustupující přední vlasové linii a řídnoucím temeni, je možné ji využít i v případě řídkého či chybějícího obočí (ztráta v důsledku nehody, radiace, chemoterapie, popálenin apod.).

Jak funguje: Po jemném znecitlivění kůže lékař vyjme bezbolestně malou, speciálně vyvinutou jehlou z odběrové oblasti v zátylku nebo po stranách nad ušima jednotlivé štěpy a jeden po druhém je vsadí (implantuje) do otvorů v příjmové oblasti. Maximální počet možných přenesených štěpů za jeden den je 1300.

Výhody: Metoda je velice šetrná jak k místu odběru, tak k místu implantace. Nepoužívá se skalpel, kůže se neřeže ani nesešívá. Používají se jen mikrojehly o průměru 0,6 a 0,65 mm. Nezanechává žádné viditelné jizvy. Klient získává nový a vlastní porost vlasů, který vydrží po celý zbytek jeho života. A to bez nutnosti jiných zásahů.

Cena: Od 14 400 Kč, odvíjí se od počtu štěpů, které se implantují

Kde: Panacea Hair Clinic, Koněvova 31, Praha 3, www.panaceahairclinic.cz

Co dělat, aby vám vlasy nadměrně nepadaly:

- Používejte výživové doplňky obsahující především vitamíny B6, B7 (biotin) B9 a křemík či koenzym Q10, které  vlasy posílí a vyživí.

- Vybírejte kvalitní vlasovou kosmetiku s větším obsahem proteinů, vitamínů, popř. výtažků z bylin. Složení by mělo být vždy napsáno na etiketě.

- Sestavte si jídelníček tak, aby obsahoval stravu bohatou především na křemík, zinek a proteiny.

Domácí péče při vypadávání vlasů

 

web_300x180_729 Foto:

Chronostim pro muže

Obsahuje denní a večerní péči. Aktivní látky snižují negativní vliv testosteronu, který se podílí na vypadávání vlasů, a stimulují faktory nezbytné pro růst vlasů. Seženete v lékárnách za 1090 Kč.

 

 

 

web_300x180_7210 Foto:

Néoptide pro ženy

Pomáhá zastavit vypadávání vlasů způsobeného miniaturizací vlasové cibulky, což je charakteristické pro ženskou alopecii. Hlavní aktivní látka tetrapeptid působí na růst vlasů a v kombinaci s ostatními látkami podporuje cévní zásobení vlasové cibulky. Seženete v lékárnách za 1440 Kč.

Vlasy můžete posílit i pomocí těchto produktů:

 

web_300x180_728 Foto:

Zleva: 1. DERCOS NEOGENIC, Vichy, 1420 Kč/14 ampulí, 2130 Kč/28 ampulí, k dostání v partnerských lékárnách VICHY, 2. TrichoMELATONIN, Syncare, 375 Kč, v salonech a lékárnách, www.syncare.cz, 3. Hair Revitalizing Solution, Renokin, 1430 Kč, www.medaprex.cz

Odborné názory

Jak se dá dnes co nejefektivněji řešit padání vlasů?

MUDr. Věra Terzijská, VeraMedica:

„Padání vlasů postihne během života každého. Příčin vypadávání je celá řada. Od stresů po nádorová onemocnění. Léčba difuzního vypadávaní vlasů je dlouhodobá. Každý vlas má několik týdnů dopředu určeno, kdy vypadne. Také záleží na tom, v jaké fázi růstu se vlas nachází. Na výpad vlasů pomáhají nejen stopové prvky – vitamíny, kyselina methioninová, přípravky s minoxidilem, ale také aplikace vlastní plazmy s aktivátory a řada dalších iritačních – dráždících procedur, kterých je dnes na trhu celá řada. Rovněž pomáhá i stará osvědčená metoda, aplikace lékařského acetonu s kysličníkem uhličitým. Ze strany pacienta je potřeba velké trpělivosti, než se dostaví první výsledky.“ 

MUDr. Eva Harapátová, Estetická dermatologie, Poliklinika MEDIKA PRAHA a Medicom VIP:

„Vzhledem k různé příčině výpadu vlasů je i různá terapie. Zdali je vhodné použít mezoterapeuticky kmenové buňky nebo aminokyseliny, peptidy, vitamíny nebo plazmoterapii, rozhodne ošetřující lékař při konzultaci společně s klientem. Vůbec není špatné tyto metody kombinovat, eventuálně i s masážemi či kryoterapií. Výsledkem je zlepšení mikrocirkulace a buněčného metabolismu. Vlasy získávají lesk a pružnost, jsou pevnější, silnější, hustší. Aplikace se provádí většinou 1x týdně po dobu minimálně 2 měsíců, dle stavu pokožky, vlasů, vlasových folikulů. Je možno aplikovat i 4 měsíce. Doporučujeme 1x ročně kúru opakovat. Bez osobní konzultace s klientem nelze preferovat ani jednu z uvedených metod. Pokud klient přijde včas, účinky jsou doslova zázračné.“

Zdroj: časopis Health&Beauty 

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Nový banner HB6 Foto:

Mohlo by vás taky zajímat:

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Naše tělo ho přirozeně vytváří ve velké míře pouze asi do 35 let. Poté začne pokožka pomalu ochabovat. Znovu aktivovat kolagen můžete různě. Třeba pomocí aktivních látek, dermatologických či kosmetických přístrojů nebo také stravou. Které potraviny tvorbu kolagenu nejvíce podporují?

Ryby

Kolagen - ryby

Proč je jíst: posilují buňky, odbourávají tuk, potlačují záněty šlach a svalů

Patří sem: tuňák, losos, ryby s bílým masem

Jak často: alespoň 1x týdně

Ryby jako tuňák a losos mají hodně dobrých tuků známých jako omega-3 mastné kyseliny. Při nedostatku omega-3 začne tělo vytvářet kožní buňky z nekvalitních tuků. Ty pak mohou být citlivé na toxiny či jiné vnější faktory, jako je mýdlo, pyl nebo některá jídla. Kožní buňky vytvořené ze správných tuků, jako jsou omega-3, nejsou tak náchylné na narušení toxiny a alergeny.

 

 

Hlemýždí sekret má na pleť blahodárné účinky

Hlemýždí kosmetika umí zázraky: Léčí akné, strie i popáleniny

Ruce prozradí váš věk. Dopřejte jim péči

Každá žena se snaží vypadat mladší, než ve skutečnosti je, a tak používá na obličej a dekolt různé krémy proti stárnutí. Jenomže skutečný věk se daleko dříve než na obličeji pozná na rukou, protože ty jsou často namáhány, ať už za to může počasí nebo používání různých saponátů v domácnosti. Přesto, jakou nám dělají službu, často péči o ně zanedbáváme. Přitom jsou ruce velice citlivé na první známky stárnutí, při nedostatečné péči mohou vypadat o deset i dvacet let starší, než skutečně jsou. Aby ruce vypadaly krásně, nestačí jen používat krém na ruce, i kdyby byl sebedražší.

Většina žen začíná pečovat o své ruce poté, co překročí třicátý, nebo dokonce čtyřicátý rok života. To se totiž objeví první známky stárnutí. Ale to už je pozdě, čím dřív začnete, tím lépe budou vaše ruce vypadat, až vám bude padesát.

Hydratujte

Hydratujte

Bez kvalitního hydratačního krému se v péči o ruce neobejdete. Aby ruce vypadaly svěže a mladě, musí dostávat pravidelnou výživu. Ale pozor, platí zde stejné pravidlo, jako v péči o obličej. Každý typ pleti potřebuje svůj krém. Možná vám tedy bude trvat nějakou dobu, než najdete ten pravý. Pokud máte ruce skutečně suché a bolestivě praskají, nebojte se požádat o pomoc dermatologa.

Aby byly ruce zdravé, potřebuje pleť výživu také zevnitř. Pomáhá strava plná vitaminů a minerálů, zařaďte proto do jídelníčku co nejvíc čerstvé ovoce a zeleniny. Tyto potraviny také obsahují antioxidanty, které v těle pomáhají likvidovat volné radikály. Další věcí, kterou můžete své pokožce prospět, je konzumace dostatečného množství bílkovin. Ty jsou základním stavebním prvkem zdravého kolagenu. A jak je známo, kolagen udržuje pokožku pevnou, přirozeně pružnou a zvlhčenou.

 

 

Reklama