Jednoduchý test ukáže, zda máte zdravé vlasy

Myslíte si, že jsou vaše vlasy ve skvělé kondici? Nebo o tom pochybujete? Jak na tom opravdu jsou, můžete zjistit během 10 vteřin!

Ověřit si, zda jsou vaše vlasy v perfektním stavu nebo zda jim něco chybí a potřebují větší péči, můžete velmi snadno. Budete na to potřebovat jen obyčejnou skleničku o objemu asi 3 dl, kterou naplníte čistou vodou bez bubllinek. Skleničku postavte na stůl a ponořte do ní pramínek čistých vlasů.

Pokud zůstanou vlasy plavat na hladině, jsou v dobrém stavu. Pokud ale začnou klesat ke dnu, budou určitě vyžadovat větší péči, protože jsou hodně pórovité. Důvod, proč rychle klesají ke dnu, je ten, že voda mnohem rychleji pronikne do vlasových kutikul, což vede k rychlejšímu zacuchání vlasů a také rychlejší ztrátě barvy.

Abyste vlasy zase dostala zpět do formy, používejte pravidelně hydratační vlasovou masku s aminokyselinami a lipidy. Díky tomu se posílí vnější vrstva vlasů, vaše lokny budou zase pevné, krásně hladké a hebké, nebudou se lámat a barva se na nich udrží mnohem déle. A určitě nezkazíte nic tím, když do jídelníčku zařadíte víc ořechů, špenátu, brokolice, mangoldu, vajíček, lososa a mléčných výrobků.

Možná vám ušetříme cestu do drogerie, protože s některými problémy si dokáže poradit i to, co máte v kuchyni:

-ak-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.