Móda a krása

2. srpna 2016 04:40

Martina Čerňanská

Kosmetická vazelína: 11 důvodů, proč ji mít vždy po ruce

Klasickou vazelína je přesně ten produkt, který by měl být v každé domácnosti. Koupíte ji za pár korun v drogerii či lékárně a její využití je doslova všestranné.

Není od věci, že tuto zázračnou mast znají i naše babičky a měly ji vždy po ruce. Původně byla určena pouze pro léčení drobných ran a popálenin, ale brzy lidé zjistili, že se dá použít i na mnoho jiných způsobů. Přinášíme vám 11 tipů, jak využít vazelínu pro vaši krásu a zdraví.

1. Konec roztřepeným konečkům – pokud vás trápí roztřepené konečky a zrovna nemáte čas dojít si k vaší kadeřnici, naneste na ně trochu vazelíny. Sice vám to vlasy neuzdraví, ale alespoň to nehezké konce vlasů skryje do té doby, než se svěříte do rukou profesionálů.

2. Peeling na rty – smíchejte vazelínu s trochou krystalového cukru a máte skvělý peeling pro vaše rozpraskané rty.

3. Podklad pod parfém – potřete místa, kam obvykle aplikujete parfém, trochou vazelíny. Vazelína vůni „zamkne“ a poté bude postupně uvolňovat a vy tak budete vonět déle.

4. Již nikdy zatuhnutý lak na nehty – po každém použití vašeho oblíbeného laku na nehty, potřete vnitřní stranu uzávěru vazelínou a už se vám nikdy nestane, že půjde ztěžka otevřít nebo tzv. zatuhne.

5. Proti nehtovým záděrám – pokud trpíte pocitem suchých rukou, potřete každý večer okolí nehtů vazelínou a nechte přes noc působit. Ráno budete mít kůži kolem nehtů krásně jemnou a nebudou vám hrozit ošklivé a bolestivé záděry.

6. Vazelína místo řasenky – chystáte si nalíčit řasy, ale vaše řasenka již vyschla? Pokud zrovna nemáte čas či možnost jít si koupit novou, neneste na kartáček trochu vazelíny, párkrát zapumpujte a zkuste namalovat řasy nyní. Je to pouze dočasné řešení, ale funguje!

7. Domácí barvení vlasů – pokud chcete zabránit tomu, abyste měla od barvy zašpiněné čelo a krk, naneste kolem kontury vlasů tenkou vrstvu vazelíny. Protože není nic horšího než skvrny od barvy na kůži – člověk se jich potom nemůže zbavit celé dny.

8. Čisté zuby po celý den – chcete, aby na vašich zubech nezůstávaly skvrny od kávy, červeného vína nebo rtěnky? Jednoduše je potřete tenkou vrstvou vazelíny a máte po problému.

9. Jemné a hladké paty – tento trik možná znáte s klasickým krémem, ale tentokrát ho vyzkoušejte s vazelínou. Naneste silnou vrstvu na vaše paty, oblékněte bavlněné ponožky a jděte spát. Ráno budete mít krásně hladké nožky.

10. Proti zarudnutí při rýmě – jako by už rýma nebyla sama o sobě zlá, většinou ji doprovází ještě silné zarudnutí nosu. Kvůli častému smrkání je kůže okolo nosu zarudnutá, nepříjemně pne a bolí. Nanášejte proto několikrát za den na postižená místa vazelínu a uvidíte, že za chvíli vás bude trápit už „jen“ rýma.

11. Tělový peeling – Smíchejte vazelínu s mořskou solí a máte během chvilky skvělý peeling pro celé vaše tělo a ještě k tomu za pár korun.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.