Krásné obočí krok za krokem: Konec vyškubaným obloukům!

Některé z nás mu nepřikládáme velkou důležitost, přitom správný tvar a úprava obočí dokáže naši tvář omladit o mnoho let.

Co budete potřebovat?

Pinzetu - na vytvarování a protrhání obočí. Volte kvalitní, bude to méně bolet.

Tužku na obočí - ta by měla být vždy dobře ořezaná a barevně by měla odpovídat vašemu obočí.

Stíny na obočí - bývají matnější než ty klasické. Nejlépe vám sedne některý z odstínů hnědé.

Kartáček na obočí - Používá se k pročesání a uhlazení obočí. Pokud ho nemáte, můžete použít i starou řasenku.

Šikmý štěteček - je určený pro rovnoměrnou aplikaci očního stínu.

JAK NA TO?

1. Zapomeňte na čárku!

Vyholené obočí a tvrdá vykreslená linka se už opravdu nenosí. U žen vyššího věku dokonce může taková úprava trochu nahánět strach. Vsaďte raději na přirozenost.

2. Zvolte správný tvar

Jak na to? Především je dobré si stanovit, kde by mělo obočí začínat a končit. Začátek by měl zhruba odpovídat vnitřnímu koutku oka, konec pak vnějšímu. A jak si ho vhodně protrhat? Ideální je oblouček. Radikálně svůj tvar neměňtě, jen vytrhejte chloupky tak, aby nepůsobilo obočí rozcuchaně a příliš hustě. Chloupky se protrhávají nejčastěji ve spodní linii směrem od středu k vnějšímu koutku oka.

TIP PRO VÁS: Návod, jak si obočí upravují arabské ženy, např. pomocí bílé tužky!

3. Pokud tápete, zajděte ke kosmetičce

Nevíte si přece jen se správným tvarem rady? Zajděte napoprvé ke kosmetičce, která si s ním poradí lépe. A vy už si jej pak budete jen udržovat pravidelným protrháváním.

4. Když chloupky chybí

Vytvořila se vám špatným protrháváním holá místa? Jemně je vyčárkujte tužkou, která by měla odpovídat barvě vašeho obočí. Než začnete, pročešte obočí kartáčkem, aby byl výsledek přirozený a kompaktní.

5. Jak obočí zvýraznit?

Buď klasicky tužkou, nebo sypkým očním stínem, který nanesete šikmým štětcem. V případě očního stínu bude výsledek přirozenější a dokonalý. A jaký odstín zvolit? Opět takový, který bude korespondovat s barvou vašeho obočí a vlasů. Při zvýrazňování obočí postupujte směrem od nosu k vnějšímu koutku oka.

Trápí vás už šediny? Pak si raději nechte obočí dobarvit zkušenou kosmetičkou, která lépe trefí správný barevný tón.

6. Neposedné chloupky zkroťte

Pokud se vám štětinky kroutí a nedrží tvar, pročešte je kartáčkem a lehce přestříkejte lakem na vlasy či zafixujte gelem na vlasy.

Tipy vizážistky značky Maybelline Margity Skřenkové

,,Pokud milujete přirozený make-up, zkuste ho ozvláštnit silným obočím. Působí velmi upraveně, ale zároveň trendy a krásně definuje celý obličej. Vyčešte obočí kartáčkem a zvýrazněte ho o jeden odstín tmavší tužkou Master Shape Eyebrow. Opět pročeště a lehce přepudrujte štětcem."

Sdílejte článek
Štítky obočí kosmetička

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.