Lekce peelingu: Drobná zrníčka umí velké zázraky

Lekce peelingu: Drobná zrníčka umí velké zázraky

Nic tak nezažene šedé stopy zimy na tváři jako jemné obroušení povrchu pokožky. Odhalte, jak na to!

Výběr na míru

Peeling jemně obrousí odumřelé kožní buňky a posílí krevní oběh, pokožka se rozjasní a její povrch bude na dotek hebký jako hedvábí. Důležité je vybrat si ten ideální podle typu pokožky.

Mastnější, smíšená pleť

Snese produkty s vyšším účinkem a přídavkem hloubkově čisticích látek, mezi které patří třeba jíly, které uvolní póry a odstraní černé tečky.

TIP: Hloubkově čisticí peelingový krém 3 v 1 Nivea, 125 Kč

Suchá pokožka

Vybírejte jemného specialistu s přírodními složkami, například obrušujícím černým cukrem. Kombinace s medem z manuky se postará o to, aby čištění pokožku současně vyživilo.

TIP: Peelingová maska pro suchou pleť z černého cukru a medu Skinfood, 390 Kč

Zralá pokožka

Ocení peeling, který jí vytvoříte na míru. Podle toho, jak moc si ji přejete obrousit, tolik přírodního sypkého prášku přidáte do obvyklého čisticího gelu.

TIP: 100% přírodní peelingový prášek Yves Rocher, 299 Kč

Bez práce

Ani ženy, které tráví v koupelně minimum času, se nemusí očisty pleti vzdávat. Náročnější použití peelingu nahradí obrušující obrousek. Očistí povrch výtažkem z uhlí, obrousí druhou stranou ubrousku, kde jsou drobné masážní výstupky. Ubrousek je určený pro jedno použití, stačí ho vyndat z balení a po vyčištění pleti vyhodit. Stejně jako u ostatních peelingů se používá jednou týdně.

TIP: Sephora, 159 Kč

Časový plán

Obvykle stačí použít peeling jednou za týden v průběhu měsíce. Odstranění suchých buněk na povrchu nastartuje regeneraci pokožky, která se dokončí v průběhu sedmi dní. U mastnější pokožky můžete očistu zopakovat již za pět dní. Naopak pokožka suchá a citlivá si obvykle vystačí s jednorázovým povzbuzením pomocí peelingu, které se dá zopakovat až za měsíc.

Postup

Peeling si naplánujte mezi večerní kosmetické rituály, přes noc se pokožka zotaví a ráno vás přivítá zářivým vzhledem. Pokožku důkladně navlhčete, zásah bude citlivější a odumřelé buňky se odloučí rovnoměrně. Nejprve peeling naneste prsty na čelo, nos a bradu. Pleť nikdy peelingem nedrhněte, příliš drsné zacházení by ji mohlo poškodit. Stačí, když ho budete jen lehce roztírat jemnými krouživými pohyby. Na nose postupujte odshora směrem ke špičce a poté velmi jemně vmasírujte přípravek i do tváří. Oblast kolem očí a úst vynechte. Opláchněte vlažnou vodou, v případě suché pleti můžete použít k odstranění peelingu pleťové mléko.

TIP: Zklidňující hydratační pleťové mléko Avon, 99 Kč

Následná péče

Po odstranění peelingu použijte pleťovou vodu, stáhne uvolněné póry, uklidní pokožku a osvěží. Následuje vrstva obvyklého krému, ideálně nočního, můžete také nanést na pleť denní krém v případě, že neobsahuje UV filtr, který se pro noční péči nehodí. Obroušený povrch pokožky také znamená skvělou přípravu pro pleťovou masku. Lépe se vstřebá a pleť využije její blahodárné složky na maximum.

TIP: Noční regenerační krém NovAge Time Restore Oriflame, 959 Kč

Text Anna Trnková

Foto archiv firem

Sdílejte článek
Štítky Yves Rocher pokožka Avon peeling Sephora

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.