zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Lekce peelingu: Drobná zrníčka umí velké zázraky

1/5: Výběr na míru
lekce peelingu výběr na míru

Peeling jemně obrousí odumřelé kožní buňky a posílí krevní oběh, pokožka se rozjasní a její povrch bude na dotek hebký jako hedvábí. Důležité je vybrat si ten ideální podle typu pokožky.

 

Mastnější, smíšená pleť

nivea Foto:

Snese produkty s vyšším účinkem a přídavkem hloubkově čisticích látek, mezi které patří třeba jíly, které uvolní póry a odstraní černé tečky.

TIP: Hloubkově čisticí peelingový krém 3 v 1 Nivea, 125 Kč

 

 

skinfood Foto:

Suchá pokožka

Vybírejte jemného specialistu s přírodními složkami, například obrušujícím černým cukrem. Kombinace s medem z manuky se postará o to, aby čištění pokožku současně vyživilo.

TIP: Peelingová maska pro suchou pleť z černého cukru a medu Skinfood, 390 Kč

 

Zralá pokožka

rocher Foto:

 

Ocení peeling, který jí vytvoříte na míru. Podle toho, jak moc si ji přejete obrousit, tolik přírodního sypkého prášku přidáte do obvyklého čisticího gelu.

TIP: 100% přírodní peelingový prášek Yves Rocher, 299 Kč

 

2/5: Bez práce
lekce peelingu bez práce

Ani ženy, které tráví v koupelně minimum času, se nemusí očisty pleti vzdávat. Náročnější použití peelingu nahradí obrušující obrousek. Očistí povrch výtažkem z uhlí, obrousí druhou stranou ubrousku, kde jsou drobné masážní výstupky. Ubrousek je určený pro jedno použití, stačí ho vyndat z balení a po vyčištění pleti vyhodit. Stejně jako u ostatních peelingů se používá jednou týdně.

 

TIP: Sephora, 159 Kč

sephora Foto:  

 

 

3/5: Časový plán
lekce peelingu časový plán

Obvykle stačí použít peeling jednou za týden v průběhu měsíce. Odstranění suchých buněk na povrchu nastartuje regeneraci pokožky, která se dokončí v průběhu sedmi dní. U mastnější pokožky můžete očistu zopakovat již za pět dní. Naopak pokožka suchá a citlivá si obvykle vystačí s jednorázovým povzbuzením pomocí peelingu, které se dá zopakovat až za měsíc.

4/5: Postup
lekce peelingu postup

Peeling si naplánujte mezi večerní kosmetické rituály, přes noc se pokožka zotaví a ráno vás přivítá zářivým vzhledem. Pokožku důkladně navlhčete, zásah bude citlivější a odumřelé buňky se odloučí rovnoměrně. Nejprve peeling naneste prsty na čelo, nos a bradu. Pleť nikdy peelingem nedrhněte, příliš drsné zacházení by ji mohlo poškodit. Stačí, když ho budete jen lehce roztírat jemnými krouživými pohyby. Na nose postupujte odshora směrem ke špičce a poté velmi jemně vmasírujte přípravek i do tváří. Oblast kolem očí a úst vynechte. Opláchněte vlažnou vodou, v případě suché pleti můžete použít k odstranění peelingu pleťové mléko.

 

TIP: Zklidňující hydratační pleťové mléko Avon, 99 Kč

avon Foto:  

 

5/5: Následná péče
lekce peelingu následn péče

Po odstranění peelingu použijte pleťovou vodu, stáhne uvolněné póry, uklidní pokožku a osvěží. Následuje vrstva obvyklého krému, ideálně nočního, můžete také nanést na pleť denní krém v případě, že neobsahuje UV filtr, který se pro noční péči nehodí. Obroušený povrch pokožky také znamená skvělou přípravu pro pleťovou masku. Lépe se vstřebá a pleť využije její blahodárné složky na maximum.

 

TIP: Noční regenerační krém NovAge Time Restore Oriflame, 959 Kč

oriflame Foto:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text Anna Trnková

Foto archiv firem

reklama