Móda a krása

8. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Letošní rok bude zelený - barvou roku podle Pantone je svěží greenery

Každý rok má „svou“ barvu, která se odráží v trendech ohledně oblékání klidně déle než jen dvanáct měsíců. A která barva bude vládnout letošnímu roku?

V minulém roce nejvíc letěla baby pink a baby blue, které jsou dle mého i dnes barvy, ve kterých by měla mít každá žena alespoň jeden kousek v šatníku – jsou slušivé, decentní a nadčasové.

Podle Pantone je barva roku 2017 greenery. Jemný, příjemný odstín zelené tudíž teď uvidíte v ochodech často. Může asociovat lehké retro, podobné odstíny se totiž před několika desítky let nosily. O trochu tmavší odstín zelené byl pak velmi trendy před pár lety, kdy se hodně nosily parky.

Na barvu roku už se nedbá tolik, jako dřív. Už neplatí to, že byla dvě sezony v kurzu jedna barva, podle které vznikaly i celé kolekce od předních návrhářů. Do trendů ale zasahuje stále, někdy více, někdy méně. Zmiňoval jsem baby blue a baby pink, to byl velký boom. A nosit se tyto dvě barvy budou ještě minimálně tento rok. Greenery podle mne takový boom nebude, ale odstín je to příjemný a na oblečení vypadá zajímavě, tudíž není vůbec od věci si něco zelenkavého pořídit a zároveň jít s dobou.

S čím kombinovat?

Barva jde nejlépe kombinovat s bílou, krémovou nebo, v případě že máte rádi opravdu barevné outfity, světle žlutou. Samozřejmě nic nezkazíte černou. U čeho také ano…

Oblečení v greenery odstínu seženete určitě v obchodech, které se více zaměřují na trendy. Zara, Mango nebo Reserved. Výběr bude určitě i v H&M a dalších módních řetězcích.

Podívejte se na inspirační video, jak krásně se dá barva tohoto roku využít nejen v módním průmyslu, ale např. i v interiéru:

Vojta Marek

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.