Móda a krása

6. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Má obličej zohavený kyselinou. I přesto radí, jak se udělat krásnou

Indka se rozhodla natočit návodné video, jak se správně nalíčit. Ptáte se proč? Vyzývá v něm ke zpřísnění podmínek volného prodeje žíraviny, která ji poznamenala na celý život.

Osmnáctiletá Reshma z Indie se stala v květnu loňského roku jednou ze stovek obětí, které na vlastní kůži zažily, co to znamená být poleptána kyselinou.

Údajně ji napadl její švagr a další příbuzní na cestě do školy, kam šla na zkoušky. Polili jí obličej kyselinou sírovou.

Při útoku přišla o levé oko, má znetvořený celý obličej, potýká se i se zdravotními potížemi a lidé na ni koukají skrz prsty.

Ona se ale nyní rozhodla, že by chtěla pomoci dalším takto postiženým ženám, a natočila video, ve kterém ukazuje, jak se udělat hezčí.

Organizace IndieGoGo v loňském roce zaplatila 9000 dolarů (217 000 korun) za plastické operace, které Reshma podstoupila na soukromé klinice v Bangalore. Ale byly by třeba další rekonstrukční zákroky, které by jí pomohly se zdravotními potížemi.

Život mladé Indky se touto událostí zcela změnil, dokázala se s tím však vyrovnat a rozhodla se pomáhat ostatním, zapojila se do kampaně Make Love Not Scars, pro kterou také vzniklo již zmiňované video.

V jeho první části ukazuje, jak si namalovat rty poleptané kyselinou, aby byly krásnější, a v druhé polovině vyzývá ke zpřísnění podmínek prodeje žíravin, které jsou zatím volně dostupné a jejich pořizovací cena je směšná.

Podle jejích slov se dá 750ml láhev žíraviny v obchodech v Dillí pořídit za 30 rupií, což je méně, než stojí jedenapůllitrová láhev Coca-Coly.

„Koupit ji je stejně snadné, jako když si jde žena pořídit novou rtěnku,“ dodává Reshma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.