zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Má obličej zohavený kyselinou. I přesto radí, jak se udělat krásnou

Reshma má znetvořený obličej kyselinou
Autor: youtube.com a facebook.com Reshma má znetvořený obličej kyselinou
pruchol , Vydáno: 06.09.2015
Indka se rozhodla natočit návodné video, jak se správně nalíčit. Ptáte se proč? Vyzývá v něm ke zpřísnění podmínek volného prodeje žíraviny, která ji poznamenala na celý život.

reklama

Osmnáctiletá Reshma z Indie se stala v květnu loňského roku jednou ze stovek obětí, které na vlastní kůži zažily, co to znamená být poleptána kyselinou.

Údajně ji napadl její švagr a další příbuzní na cestě do školy, kam šla na zkoušky. Polili jí obličej kyselinou sírovou.

Při útoku přišla o levé oko, má znetvořený celý obličej, potýká se i se zdravotními potížemi a lidé na ni koukají skrz prsty.

Ona se ale nyní rozhodla, že by chtěla pomoci dalším takto postiženým ženám, a natočila video, ve kterém ukazuje, jak se udělat hezčí.

Reshma má znetvořený obličej kyselinou - Obrázek 6 Foto:

Organizace IndieGoGo v loňském roce zaplatila 9000 dolarů (217 000 korun) za plastické operace, které Reshma podstoupila na soukromé klinice v Bangalore. Ale byly by třeba další rekonstrukční zákroky, které by jí pomohly se zdravotními potížemi.

Život mladé Indky se touto událostí zcela změnil, dokázala se s tím však vyrovnat a rozhodla se pomáhat ostatním, zapojila se do kampaně Make Love Not Scars, pro kterou také vzniklo již zmiňované video.

Žena poleptaná kyselinou
Žena poleptaná kyselinou

V jeho první části ukazuje, jak si namalovat rty poleptané kyselinou, aby byly krásnější, a v druhé polovině vyzývá ke zpřísnění podmínek prodeje žíravin, které jsou zatím volně dostupné a jejich pořizovací cena je směšná.

Podle jejích slov se dá 750ml láhev žíraviny v obchodech v Dillí pořídit za 30 rupií, což je méně, než stojí jedenapůllitrová láhev Coca-Coly.

„Koupit ji je stejně snadné, jako když si jde žena pořídit novou rtěnku,“ dodává Reshma.

reklama

Přečtěte si také