Magické zlato: Proč je opět trendy?

S nástupem bílého zlata, což je slitina zlata s nejméně jedním bílým kovem, obvykle niklem, manganem nebo palladiem, se klasické zlato pomalu začalo vytrácet. Teď je ale opět trendy pro své širokospektrální využití. Zlato je hitem nejen ve špercích, ale i v kosmetice nebo v estetické medicíně.

První zmínky o využití zlata jako léku se vyskytly už 5000 let před naším letopočtem. Zlato využívali Indové v ajurvédské medicíně. Příprava léků obsahujících zlato byla náročná. Zlato v nejčistší podobě bylo zpracováno na tenké plátky, které se smísily se rtutí, v níž byla rozpuštěna síra. Směs se poté uložila do hliněných nádob a vypalovala v peci při velmi vysokých teplotách. Po vypálení se směs zchladila, rozdrtila, přidala se do ní sádra a opět docházelo k vypálení. Tento proces se opakoval až 150krát po dobu šesti měsíců.

Foto: discovery.com

Působí na psychiku i sex

Zlato má na psychiku velmi dobrý vliv. Působí pozitivně na nervovou soustavu, udržuje v rovnováze biochemické a hormonální procesy v těle. Podporuje naši tvořivost a sebevědomí, pomáhá při špatné náladě a zahání strach. Kromě toho zlato podporuje sexuální aktivitu, mírní bolest, pomáhá při zbavování se závislosti na tabáku a dokonce prý dokáže prodloužit život lidem s rakovinou.

Už v roce 1850 se zlato využívalo ve Spojených státech jako oficiální lék u léčby ze závislosti na alkoholu. Koloidní zlato například vyrovnává spouštěcí mechanismy, které ovlivňují činnost a reakci jednotlivých žláz. Díky své vlastnosti, vodivosti energie, zlepšuje tok vnitřní energie, zejména podél páteře a páteřního vzpřimovače.

Foto: amazon.com

Omlazující účinky

Jako omlazovací kúru ho jako první začali používat Číňané. Císaři si přikládali tenké zlaté plátky na obličej, aby jim zmizely vrásky a pleť vypadala stále mladě. Je prokázáno, že zlato zpomaluje stárnoucí procesy a pozitivně působí na látkovou přeměnu v organismu. Proto se přidává do luxusních kosmetických přípravků. Nejkvalitnější přípravky používají 24karátové zlato s certifikátem čistoty a pravosti od některého z předních zlatníků.

Kromě kosmetických přípravků se zlato objevuje i v estetické medicíně. Zlato totiž dokáže aktivovat kožní buňky k produkci kolagenu, elastinu a nových kapilár, které jsou pro mladistvý vzhled nepostradatelné. „Zlato v kůži vylučuje tzv. alkalické ionty, které zrychlují metabolismus a čistí kapiláry,“ říká MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik, jejíž klienti si oblíbili lifting pomocí zlatých nití, tzv. GoldLift, kdy se pouhými dvěma vpichy aplikují pod pokožku biokompatibilní nitě z 24karátového zlata.

Foto: mediest cz

Právě tato bezbolestná metoda mládnutí obličejovými nitěmi je v současné době mezi ženami jedna z nejpopulárnějších. Přesto, že je technika omlazení zlatými nitěmi známa již po desetiletí, teprve v posledních letech se z ní stal téměř banální zákrok, jenž netrvá déle než hodinu a vyžaduje pouze lokální anestezii. Poté mohou ženy odejít ihned domů nebo do práce. Efekt je ale patrný ihned a vydrží až deset let.

Foto: deluxosphere.com

Chuť zlata

Zlato si oblíbil i potravinářský průmysl. Na trhu se tak dají sehnat luxusní čokoláda nebo čokoládové pralinky, v oblibě jsou i sekty nebo vodka s šupinkami zlata.

Sdílejte článek
Štítky zlato

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.