Mletá káva: 6 způsobů, jak ji využít v péči o pleť a vlasy

Mletá káva: 6 způsobů, jak ji využít v péči o pleť a vlasy

Ačkoliv kávová sedlina neboli lógr nevypadá příliš vábně, obsahuje vysoké množství antioxidantů a protizánětlivých sloučenin a zároveň má „deodorizující“ vlastnosti, odstraňuje tedy zápach.

Využití kávové sedliny v každodenní péči o pleť a vlasy se vám jednoznačně vyplatí. Vaše pokožka tak bude jasná, prozářená, vypnutá a hladká. Ideální tip pro všechny typy kůže!

Méně celulitidy

„Pomerančová“ kůže je způsobena nevzhledně uloženým tukem těsně pod kůží. To právě vytváří na pokožce tolik nechtěné a diskutované dolíčky. Často se nevyhýbají ani lidem, kteří pravidelně sportují. Dokonce ani muži se jí nedokážou ubránit, přestože mají od přírody menší vrstvu podkožního tuku. Je to daň za náš životní styl, kdy převažují sedavá zaměstnání.

Bohužel na trhu nemáme žádný krém, který by celulitidu trvale odstranil. Pro její minimalizaci můžete ale použít právě kávovou sedlinu. A to buď samotnou, nebo ji smíchejte s medem či výtažkem ze zázvoru a vytvořte si tím jednoduchý peeling. Navlhčete pokožku, naneste peeling a masírujte rovnými tahy. Pak peeling smyjte. Tím urychlíte krevní oběh a také kůži zbavíte nadbytečné vody. Pokožka bude vypadat pevněji a jednolitěji, bez výrazných nerovností.

Tělový peeling

Odstraňování odumřelých buněk na kůži by mělo být důležitou a pravidelnou součástí vaší péče o pleť. Oživí a omladí pokožku a vyrovná její barevný odstín. Pravidelné “peelingování“ také pomáhá zahlazovat pigmentové skvrny a jizvy a současně zjemňuje texturu pokožky.

Proč peeling kupovat, když si můžete vyrobit vlastní, domácí? Smíchejte kávovou sedlinu s trochou olivového nebo extra panenského kokosového oleje. Pokožku trochu namočte a pomalu třete připravenou směsí. Soustřeďte se na oblast loktů a kolen, tedy okolí kloubů, a na partie náchylné k celulitidě – tedy hýždě, stehna, případně bříško. Kávová sedlina podporuje odlupování odumřelých kožních buněk, díky čemuž budete vypadat mladší a více svěží.

Péče o obličej

Vytvořte si cenově dostupné, účinné a poměrně i příjemné ošetření obličeje – opět s využitím kávové sedliny, kterou použijete coby základ pro pleťovou masku.

Smíchejte dvě polévkové lžíce kávové sedliny se stejným množstvím kakaového prášku, přidejte tři polévkové lžíce smetany nebo bílého jogurtu a jednu lžíci medu. Naneste jemnou vrstvu směsi na čistý obličej a nechte působit minimálně dvacet minut. Kofein obsažený v sedlině způsobí vypnutí pokožky, mléčné kyseliny podpoří odhalení omlazené vrstvy pleti. Přínos medu spočívá v jeho silných antibakteriálních a protizánětlivých vlastnostech, které uklidňují reagující pokožku. Kůže na obličeji získá díky této pleťové masce maximální péči. Odměnou vám bude o pár let mladší vzhled.

Už žádné opuchlé oči

Víte, že otoky kolem očí mohou způsobovat nevzhledné vrásky? Kůže v očním okolí je velmi tenká a křehká. Otoky ji natahují a uvolňují vlákna, která jsou sice elastická, ale všechno má své meze. Jakmile opuchliny zmizí, může vám zůstat pleť nataženější a vrásčitější než před otoky. Optimálním řešením je tedy jejich prevence. Čím jiným než prostřednictvím kávové sedliny.

Jakmile cítíte, že vám okolí očí začíná natékat, naneste si tam kávovou sedlinu, která začne přebytečnou vlhkost odčerpávat od očí, zatímco zklidňuje zanícenou pleť. Kávovou vrstvu ponechte v oblasti očí nejméně 15 minut, poté opatrně opláchněte vlažnou vodou.

Zbavte se tmavých kruhů pod očima

Temné kruhy pod očima vám na atraktivitě rozhodně nepřidají. Mohou být způsobeny řadou faktorů – počínaje genetikou až po různé alergie. Co by mohlo pomoci? Jednoduchým řešením je využití kofeinu z kávové sedliny, který právě výskyt kruhů pod očima minimalizuje. Současně redukuje záněty a s nimi spojené otoky, jež vznikají v důsledku tmavých kruhů pod očima. Stačí nanést jen slabounkou vrstvičku pod oči, nechat působit alespoň čtvrt hodiny, následně opláchnout vodou a jemně osušit.

Vlasový zábal

Kdo by nechtěl mít krásné a pevné vlasy plné lesku, které zdravím přímo srší. Vlasy dotvářejí naši osobnost, na člověku jsou leckdy dominantní. Přinášíme vám opět levný a rychlý recept.

Vmasírujte kávovou sedlinu do mokrých vlasů a nechte působit alespoň třicet minut. Poté důkladně opláchněte – ideálně vlažnou vodou. Je trochu obtížnější vymýt všechna zrníčka, ale trpělivost se vyplatí. Káva vaše vlasy příjemně vyživí a dodá jim přirozený a zdravý vzhled. Kdo si chce se zábalem více pohrát, může do kávové sedliny přidat trochu mléka, žloutek, med a olivový olej.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.