Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Ňadra: Co jste o nich možná netušili?

Prsa máme všichni. Ať už jste žena, či muž. Pravdou je, že mužská prsa nejsou tak zajímavá jako ta ženská, ale i pánové mohou mít s nimi problémy. A vůbec, věděli jste například, že za ňadra bojují i nevládní organizace?
Vydáno: 05.02.2017
Ňadra: Co jste o nich možná netušili?
Autor: istock.com Ňadra: Co jste o nich možná netušili?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podívejme se na pár zajímavostí o této nepřehlédnutelné části těla:

Levé ňadro je obvykle o něco větší

Žádná prsa nemají úplně shodnou velikost. U některých žen se dokonce liší o jednu či dvě velikosti. Tyto nesouměrnosti lze řešit vhodnou podprsenkou, případně plastickou operací. Podobně rozmanité mohou být i bradavky.

Každý si jich všimne

Ňadra: Co jste o nich možná netušili? vertikál Foto:

Ňadra bývají prvním místem, na které se muži zahledí, snad kromě očí. Výzkum provedený univerzitou ve Wellingtonu potvrdil, že na tuto část těla dokonce hledí nepoměrně déle než na ostatní. Vědci dokonce tvrdí, že to mužům prodlužuje život – zrychluje se jim při tom tep a oni se tak nevědomky trénují jako při rychlejší chůzi.

Za ňadra bojují i nevládní organizace

Ve zpravodajství si občas můžete všimnout demonstrantek americké nevládní organizace GoTopless.org, která bojuje za právo na to, aby mohly ženy nosit obnaženou hruď na veřejnosti podobně jako muži. Jistě chvályhodné.

Muži také mohou vylučovat mléko

Pokud se u muže vyskytne hormonální nerovnováha, může se stát, že se mu z prsou začne uvolňovat mléčná tekutina. Většinou ale jde o následek intenzivní hormonální kúry, zejména u vážnějších chorob, např. u některých druhů rakoviny.

Ňadro v průměru váží půl kila

Ňadro je tvořeno z tukové hmoty, mléčných žláz, kolagenu, vaziva a svalů. Věkem tuku přibývá, proto se stává, že ňadra podléhají gravitaci…

Velikosti ňader?

Nejmenší ňadra mají ženy v jihovýchodní Asii, největší v Rusku. Alespoň podle této mapy.

Článek je zařazen v: podprsenka, prsa, ňadra, ženské tělo, zajímavosti
Reklama