Ňadra: Co jste o nich možná netušili?

Prsa máme všichni. Ať už jste žena, či muž. Pravdou je, že mužská prsa nejsou tak zajímavá jako ta ženská, ale i pánové mohou mít s nimi problémy. A vůbec, věděli jste například, že za ňadra bojují i nevládní organizace?

Podívejme se na pár zajímavostí o této nepřehlédnutelné části těla:

Levé ňadro je obvykle o něco větší

Žádná prsa nemají úplně shodnou velikost. U některých žen se dokonce liší o jednu či dvě velikosti. Tyto nesouměrnosti lze řešit vhodnou podprsenkou, případně plastickou operací. Podobně rozmanité mohou být i bradavky.

Každý si jich všimne

Ňadra bývají prvním místem, na které se muži zahledí, snad kromě očí. Výzkum provedený univerzitou ve Wellingtonu potvrdil, že na tuto část těla dokonce hledí nepoměrně déle než na ostatní. Vědci dokonce tvrdí, že to mužům prodlužuje život – zrychluje se jim při tom tep a oni se tak nevědomky trénují jako při rychlejší chůzi.

Za ňadra bojují i nevládní organizace

Ve zpravodajství si občas můžete všimnout demonstrantek americké nevládní organizace GoTopless.org, která bojuje za právo na to, aby mohly ženy nosit obnaženou hruď na veřejnosti podobně jako muži. Jistě chvályhodné.

Muži také mohou vylučovat mléko

Pokud se u muže vyskytne hormonální nerovnováha, může se stát, že se mu z prsou začne uvolňovat mléčná tekutina. Většinou ale jde o následek intenzivní hormonální kúry, zejména u vážnějších chorob, např. u některých druhů rakoviny.

Ňadro v průměru váží půl kila

Ňadro je tvořeno z tukové hmoty, mléčných žláz, kolagenu, vaziva a svalů. Věkem tuku přibývá, proto se stává, že ňadra podléhají gravitaci…

Velikosti ňader?

Nejmenší ňadra mají ženy v jihovýchodní Asii, největší v Rusku. Alespoň podle této mapy.

Sdílejte článek
Štítky ňadra prsa zajímavosti Rusko Wellington ženské tělo podprsenky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.