zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Návod na perfektní obočí: přirozené, husté a vyčesané

Návod na perfektní obočí: přirozené, husté a vyčesané
Autor: istock.com Návod na perfektní obočí: přirozené, husté a vyčesané
cernanm , Vydáno: 30.05.2017
Obočí si zaslouží stejnou péči, jakou věnujete zbytku tváře. Určuje totiž výraz obličeje, umocní krásu očí a zvýrazní vaši osobnost. A podléhá, stejně jako celý make-up, trendům! Chce to jen vědět, jak na to.

reklama

Zapomeňte na tenoulinké vytrhané obloučky nebo tužkou domalované čáry, které vám vtisknou věčně udivený výraz. V kurzu je už nějakou dobu přirozenost! Zavedly ji modelky a celebrity jako Cara Delevingne nebo Audrey Tautou, které své výrazné oblouky nehodlaly protrhávat a krotit. Výsledek je jedním slovem charismatický.

Neznamená to ale, že máte chodit s neupravenými rozevlátými roštíčky, i přirozenost se musí pěstit.

Respektujte svůj typ!

Vždy vycházejte ze svého přirozeného typu. Máte-li výrazné a husté obočí, berte to jako skvělou výchozí pozici. Můžete si dovolit současné beauty trendy, které husté, trochu drsné obočí přímo milují. Podívejte se, jak to dělá již zmiňovaná Cara Delevinge nebo krásná dcera Lilly Collins. K tomuto typu obočí se ale nejlépe hodí jemná tvář s drobnějšími rysy. Možná jste po tatínkovi zdědila výraznou bradu nebo nos, tady trochu lépe zvažte, zda vám huňaté obočí nepřidá maskulinní rysy.

Krásná obočí měly i hvězdy zlaté éry jako Audrey Hepburn či Gina Lollobrigida – výrazné, silné, ale krásně upravené oblouky. Ve dvou třetinách se obočí “lámalo” dolů a bylo upravené do špičky. Tato varianta je velice ženská a elegantní. Pokud jste majitelkou obočí hustého, ale rovného, můžete mu pomoci ke kýženému tvaru pinzetou, ale zužovat by se mělo velmi přirozeně a pozvolna!

Správný tvar

Je zkrátka zásadní! K určení hranic, kde by mělo vaše obočí začínat a končit vám jednoduše pomohou dvě špejle (štětce, tužky), které přiložíte k obličeji. Přeložte je křížem u nosní dírky, přičemž první tyčka směřuje vzhůru kolmo k vnitřnímu koutku oka a druhá šikmo k vnějšímu. Prodloužené přímky vám ukážou, kde by vaše obočí mělo začínat a končit.

Směrem vzhůru!

“Když vyčešete obočí směrem nahoru, krásně se vám otevřou a zvětší oči,” radí vizážista Ricky Wilson, který dělá look pro Dior. K vyčesání vám skvěle pomůžou speciální gelové “obočenky”, které požadovaný tvar krásně udrží. Využít můžete trochu vlasového laku nastříkaného na kartáček. Pokud nemáte od přírody husté obočí, můžete mu pomoci tužkou nebo speciálním stínem a teprve potom vyčesávejte vzhůru.

Řídké obočí? Pomoci může i permanentní tetování Foto: Řídké obočí? Pomoci může i permanentní tetování. Foto: istock.com

Zub času? Pomůže tetování!

S vyšším věkem obočí řídne, takže hustší obočí vám zajistí i mladistvý vzhled. Jak na to, když přirozené chloupky není kde brát? V tomto případě vám může pomoci permanentní tetování. Zvolte postupně mizející variantu, která vám zajistí hezké obočí zhruba na jeden, dva roky. Pak raději tetáž nechte obnovit, aby se obočí přizpůsobilo změnám v obličeji. Trvejte na co nejpřirozenějším tvaru a nenechte si nad očima vyrobit ostrou černou “marfušu”!

-KU-

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama