Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nebaví vás dětské zboží v obchodech? Zkuste festival "mini"

Vydáno: 01.04.2016
Pro děti se dá sehnat spousta krásných věcí
Pro děti se dá sehnat spousta krásných věcí Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ambicí prvního ročníku festivalu "mini", který proběhne od 6. do 10. dubna v Praze, je poskytnout alternativu k běžným masovým a komerčním akcím zaměřeným na prezentaci a prodej dětského sortimentu a stát se jedinečnou, rozmanitou přehlídkou toho nejlepšího a nejpůvodnějšího, co našim dětem a tím i jejich rodičům můžeme dopřát.  

“V poslední době jsme svědky boomu s nápaditým a stylovým designem a potřebami určenými dětem,” říká ředitelka festivalu “mini” Tereza Bruthansová. "Dokonce i slavný milánský týden designu Salone del mobile v loňském roce uspořádal vůbec poprvé pod svými křídly Kids Design Week. Tvorbě pro děti se stále více začínají věnovat jak návrháři zaměření na dospělé, tak dokonce i lidé původně působící v úplně jiných oborech. Stejný fenomén můžeme pozorovat i v České republice, kde stále více lidí inspirovaných rodičovstvím začíná kreativně navrhovat a podnikat v oblasti potřeb pro děti,” dodává Bruthansová, která spolu se svými kolegyněmi Zuzanou Lednickou a Lucií Pavláskovou vybrala a k účasti na “mini” festivalu oslovila ty nejvýraznější a nejzajímavější z nich.

Bude toho hodně

Festivalu se zúčastní padesát prodejců, kteří nabídnou zboží české i zahraniční provenience. Z předních českých designérů se na “mini” setkáte s dvojicí Jerry a Anna Kozovi pod vlajkou galerie praguekabinet, pro niž navrhli limitovanou edici originálního odrážedla Torpédo, Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem s jejich sběratelskou kolekcí hraček Woo a chybět nebude ani designérka a čerstvá matka Lucie Koldová, nositelka ceny Czech Grand Design, jež na festivalu představí návrh dětské postýlky pro nejmenší. Značka Lavmi odprezentuje svou novou kolekci tapet a doplňků, Re pello celoodpružená dřevěná odrážedla a papírnictví Papelote zaujme poutavými sešity, bloky, penály a obaly na knihy. Ateliér SAD speciálně pro tuto příležitost navrhuje hrací prvky na zahradu vily, kde si návštěvníci budou moct také vyzkoušet české koloběžky Yedoo spolu s japonskými koly tokyobike z pražského showroomu Urbane. Řešení, jak pohodlně a „designově“ přebalit dítě v autě, nabídnou studenti Fakulty umění a designu UJEP pod vedením Jana Čapka, kteří na objednávku značky Fiat navrhli přebalovací pult do interiéru vozu Fiat 500X.

Rovněž nabídka z oblasti dětské módy bude pestrá. Domácí tvorbu budou reprezentovat například značky TOTO E Hany Zárubové a Martiny Černé, Ice Ice Baby, Cuna vlnami, Little Rock Star, Be Birdie a Nadoma a Naven, zahraniční značky pak francouzská ikona Petit Bateau, stylové boty španělského Camperu zastoupeného obchodem Destroy, sympatické plátěnky Tom's z butiku Urbanlux a stále oblíbenější barefoot botičky z brněnského obchůdku Neobuto.

Nábytek, hračky a další doplňky pro děti nabídnou ve svých instalacích např. firma Vitra Koncept (těšte se na barevné židličky Panton a sedací slony od Ray a Charlese Eamesových), obchod Konsepti, který představí vyhledávané výrobky italské značky Magis, a pražské hračkářství Kidtown, Ookidoo a Hugo chodí bos, zaměřený na domácí produkci. Původní český nábytek a doplňky přinese Devoto, Flip Flap a Chytrá židle. Napajedelská Fatra nabídne jak věhlasné nafukovací hračky Libuše Niklové, tak i ty z dílny současných designérů včetně Lodičky manželů Kozových a Bulíka Jana Čapka. Za pozornost stojí rovněž Houpací prkno, které se stává fenoménem nejen dětských pokojů, značka Moles in Holes se svými poutavými razítky a důvtipnou rybářskou sadou, novorozená značka Kutulu navazující osvěžujícím stylem na tradici české dřevěné hračky a nová značka MimiConcept vyrábějící stále více nepostradatelná látková hnízdečka pro miminka.

Nejzajímavější publikace vyberou ze své nabídky například nakladatelství Meander, Portál a Běžíliška, které zde kromě knížek představí i hračky od ilustrátorky Andrey Tachezy. Ze zdravých laskomin si návštěvníci na “mini” mohou vybrat např. z vynikajících domácích džemů a sirupů Bilerbin z podhůří Orlických hor.

Součástí pětidenního festivalu “mini” bude i bohatý doprovodný program pro děti, který pořadatelky sestavily z tvůrčích a hracích dílen, módní přehlídky a divadelních představení (např. Damúza zahraje své úspěšné Batosnění pro nejmenší diváky). Tvůrčí dílnu připravuje mezi jinými originální papírnictví Papelote a obchod Kidtown (s dřevěnou stavebnicí Kapla). Nakladatelství Labyrint nabídne hravou dílnu s šéfredaktorkami časopisu Raketa a vyšívací dílnu s Radkou Dráčkovou, autorkou knížky Zanzibar jak vyšitý. Lektorky z Aeroškoly povedou dílnu inspirovanou knížkou D.E.S.I.G.N., během níž se děti promění v designéry, které provedou všemi fázemi designérské práce. Bára Karpíšková, autorka kuchařky Bjukitchen, povede dětské ruce při zdobení zdravých svačin, tým školky Duhovka přiblíží prostřednictvím dílen metodu Montessori. Hudební škola Yamaha předvede dvě ukázkové hodiny svých kurzů a projekt Zástěrka nabídne dětské zástěrky, které si malí kuchaři budou moct podle svého dotvořit.

Prodejní festival "mini" se uskuteční od 6. do 10. dubna 2016 ve Ville Pellé v pražské Bubenči, poblíž stanice metra Hradčanská.

Více najdete na www.festivalmini.cz

Advertorial

Článek je zařazen v: hračky, dětské oblečení, dětské knihy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama