Móda a krása

19. srpna 2016 04:30

Martina Čerňanská

Neohrožujte svou pokožku! Zkontrolujte datum spotřeby kosmetiky

Neohrožujte svou pokožku! Zkontrolujte datum spotřeby kosmetiky

2 – 3 měsíce

ŘASENKA MASKA NA OBLIČEJ HOUBA NA MYTÍ

Za dva až tři měsíce se začnou na mycí houbě a lahvičkách objevovat bakterie a je nejvyšší čas tyto kosmetické přípravky vyměnit.

6 - 12 měsíců

TEKUTÉ OČNÍ LINKY KOREKTOR MAKE-UP OČNÍ KRÉM SÉRUM ČISTÍCÍ PLEŤOVÝ GEL

Po šesti až dvanácti měsících začínají tyto produkty ztrácet na své účinnosti a přestávají být pro vaši pleť užitečné. Naopak vás mohou začít dráždit a způsobovat nepříjemné komplikace. A také vám začnou ucpávat póry, což samo o sobě už není nic příjemného.

12 – 18 měsíců

LESK NA RTY KRÉMOVÉ OČNÍ STÍNY PLEŤOVÝ KRÉM MÝDLO SPRCHOVÝ GEL FIXAČNÍ GEL NA OBOČÍ

Po uplynutí této doby začínají v produktech růst a množit se bakterie, takže nedodržení expirační doby u těchto kosmetických produktů vás může i ohrozit na zdraví. Také ztrácí na efektivnosti, pokud je máte vystavené na denním světle. Proto raději tyto kosmetické poklady uchovávejte na temném místě.

2 roky

TUŽKA NA OČI KONTUROVACÍ TUŽKA NA RTY LAK NA NEHTY (nový, neotevřený) PUDROVÉ OČNÍ STÍNY TVÁŘENKA PUDR TĚLOVÉ MLÉKO (v nádobě se šroubovacím víčkem) TĚLOVÝ PEELING (v nádobě se šroubovacím víčkem)

Po dvou letech se tužky na oči a rty a také kosmetické produkty na pudrové bázi mohou začít drolit a přestávají správně plnit svou funkci (barva slábne, složení není na tváři příjemné). Hydratační krémy a peelingy vám mohou začít dráždit pokožku z důvodu rozmnožení škodlivých bakterií v lahvičkách. Ať už používáte k nanášení pudru a tvářenky houbičku nebo štětce, rozhodně je nezapomínejte pravidelně mýt a čistit (ideálně jednou až dvakrát do měsíce).

3 roky

ŠAMPON KONDICIONÉR TĚLOVÉ MLÉKO (V LAHVI) PARFÉM LAK NA VLASY

Tyto produkty vám vydrží ze všech nejdéle. Parfém dokonce i déle, protože obsahuje alkohol. Ovšem je velmi důležité dbát na správné uskladnění – vždy myslete na to, že vše musí být pořádně uzavřeno a uloženo na tmavém místě.

Sdílejte článek
Štítky bakterie kosmetika pokožka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.