Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více!

1/7: Tlusté ponožky a vysoušeč vlasů
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! fén

Oblékněte si silnější ponožky a obujte se do vašich nových bot. Na místo, kde cítíte větší tlak, pusťte horký vzduch. Pak se v botách projděte a po chvilce znovu opakujte. Uvidíte, že za chvíli boty povolí a vytvarují se podle vašich potřeb. Samozřejmě tento trik funguje pouze na boty vyrobené z přírodních materiálů, jako je kůže.

2/7: Led
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! led

Naplňte plastový uzavíratelný sáček vodou a vložte jej do bot. Ty dejte (ideálně zabalené v igelitce) do mrazáku a nechte je tam přes noc. Až je ráno vyndáte a obujete, uvidíte, že budou pohodlnější. Může za to fakt, že se voda přeměnila na led a tím se boty roztáhly.

3/7: Dětský pudr
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! pudr

Pudr může velmi výrazně snížit třecí sílu na povrchu nohy a tím zabraňuje odření kůže. Jednoduše si předtím, než se obujete, zasypte nohy pudrem a obujte se (hlavně dbejte na to, abyste měli suché nohy!). Zároveň vám pudr pomůže od nadměrného pocení nohou a nepříjemného zápachu.

4/7: Alkohol a papír
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! alkohol

I klasický alkohol může pomoci s tím, aby vaše nohy netrpěly. Tam, kde vás boty tlačí, naneste větší množství alkoholu (zevnitř boty). Poté je pořádně vystelte papírem (např. novinovým). Čím více papíru, tím lépe. Nechte je takto přes noc, ráno papír vyjměte a boty obujte. Vytvarují se vám hezky podle vaší nohy.

5/7: Brambory
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! brambory

Tento trik pomáhá nejvíc, když chcete roztáhnout sportovní boty. Dejte očištěné brambory do bot, nechte je tam přes noc a poté vyjměte. Pozn. brambory obvykle žádný zápach nenechávají, ale pokud si chcete být jistí, navlhčete ubrousek a jemně jím boty vytřete.

6/7: Tuhý nebo kuličkový deodorant
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! deo

Tam, kde vás boty tlačí nejvíce – na patách, na malíčcích nebo palcích – tam naneste na nohy deodorant. Uvidíte, jak to skvěle funguje – nohy se vám nebudou odírat a ještě vám budou vonět

7/7: Klasika v podobě náplastí
Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více! náplast

Toto je nejběžnější a nejpoužívanější pomoc, když vyrážíte poprvé v nových botách – klasická náplast s měkkým polštářkem. Snížíte tak tření mezi botou a nohou a tím eliminujete vznik puchýřů. A čím větší náplast, tím lépe – předem totiž nikdy nevíte, kde zrovna nová bota bude tlačit a bude potřeba ji tzv. rozšlápnout.

Reklama