Móda a krása

1. prosince 2016 10:00

Martina Čerňanská

Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více!

Nové boty a puchýře? S našimi triky již nikdy více!

Je jedno, jestli jste žena, nebo muž, ale téměř vždy, když si pořídíte nové boty, tak vaše nohy chvilku trpí. A protože tímto problémem strádáme opravdu skoro všichni, rozhodli jsme se pro vás sepsat několik rad a triků, jak tomu předejít.

Tlusté ponožky a vysoušeč vlasů

Oblékněte si silnější ponožky a obujte se do vašich nových bot. Na místo, kde cítíte větší tlak, pusťte horký vzduch. Pak se v botách projděte a po chvilce znovu opakujte. Uvidíte, že za chvíli boty povolí a vytvarují se podle vašich potřeb. Samozřejmě tento trik funguje pouze na boty vyrobené z přírodních materiálů, jako je kůže.

Led

Naplňte plastový uzavíratelný sáček vodou a vložte jej do bot. Ty dejte (ideálně zabalené v igelitce) do mrazáku a nechte je tam přes noc. Až je ráno vyndáte a obujete, uvidíte, že budou pohodlnější. Může za to fakt, že se voda přeměnila na led a tím se boty roztáhly.

Dětský pudr

Pudr může velmi výrazně snížit třecí sílu na povrchu nohy a tím zabraňuje odření kůže. Jednoduše si předtím, než se obujete, zasypte nohy pudrem a obujte se (hlavně dbejte na to, abyste měli suché nohy!). Zároveň vám pudr pomůže od nadměrného pocení nohou a nepříjemného zápachu.

Alkohol a papír

I klasický alkohol může pomoci s tím, aby vaše nohy netrpěly. Tam, kde vás boty tlačí, naneste větší množství alkoholu (zevnitř boty). Poté je pořádně vystelte papírem (např. novinovým). Čím více papíru, tím lépe. Nechte je takto přes noc, ráno papír vyjměte a boty obujte. Vytvarují se vám hezky podle vaší nohy.

Brambory

Tento trik pomáhá nejvíc, když chcete roztáhnout sportovní boty. Dejte očištěné brambory do bot, nechte je tam přes noc a poté vyjměte. Pozn. brambory obvykle žádný zápach nenechávají, ale pokud si chcete být jistí, navlhčete ubrousek a jemně jím boty vytřete.

Tuhý nebo kuličkový deodorant

Tam, kde vás boty tlačí nejvíce – na patách, na malíčcích nebo palcích – tam naneste na nohy deodorant. Uvidíte, jak to skvěle funguje – nohy se vám nebudou odírat a ještě vám budou vonět

Klasika v podobě náplastí

Toto je nejběžnější a nejpoužívanější pomoc, když vyrážíte poprvé v nových botách – klasická náplast s měkkým polštářkem. Snížíte tak tření mezi botou a nohou a tím eliminujete vznik puchýřů. A čím větší náplast, tím lépe – předem totiž nikdy nevíte, kde zrovna nová bota bude tlačit a bude potřeba ji tzv. rozšlápnout.

Sdílejte článek
Štítky papír pudr obuv náplast

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.