zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Nový trend NAHÁ TVÁŘ: Jak vypadat skvěle i bez make-upu

1/5: Čistírna
nahá tvář čištění

Pleť má dost sil postarat se o přirozený půvab sama, když jí připravíte ideální podmínky. Každý večer důkladně tvář vyčistěte, umožníte jí v průběhu spánku dýchat. Odstraníte také látky, které se v průběhu dne na pleti nastřádaly, ať už je to třeba prach z ovzduší, nebo bakterie, přenesené dotykem rukou. Jejich přítomnost působí na pleť jako útok, ta se ho snaží potlačit a na regeneraci už nemá dost sil. Projeví se to tak, že ráno působí tvář našedle a unaveně.

 

Přidejte také ranní očistu, která pro změnu z povrchu smete pot a maz, které se v noci vylučují a kradou pleti zářivost.

 

TIP: Zklidňující micelární voda Nivea, 140 Kč

nivea Foto:

 

Save

Save

2/5: Závlaha
nahá tvář hydratace

Všechny typy pleti zkrášlí dostatečná hydratace. Začněte tím, že po ránu vypijete alespoň dvě deci vlažné vody a pokračujte v tomto pitném režimu každou hodinu až do dvou hodin odpoledne.

 

Přidejte k tomu také přísun vláhy ve formě hydratačních krémů, nejlépe s prodlouženým účinkem, což znamená, že do pokožky vodu nejenom doplní, ale také přispějí k tomu, aby s vodou lépe hospodařila. Vylepší se její odolnost vůči negativním vlivům okolí, které urychlují stárnutí, hydratovaná pleť si drží pružnost a svěžest a hladký povrch bez vrásek.

 

TIP: Hydratační krém pro 24h hydrataci Eucerin, 500 Kč, v lékárně

eucerin Foto:

 

 

Save

Save

3/5: Rty
nahá tvář rty

Velmi výraznou dominantu obličeje tvoří rty. I bez rtěnky mohou působit na okolí jako magnet. Základem je pečovat o jejich hladký povrch, což zvládnete velmi snadno, když každé ráno po vyčištění zubů promasírujete rty mokrým zubním kartáčkem, masáž přispěje k odlučování suchých šupinek. Také jemnou pokožku prokrví, pusa bude působit svěže a zvýrazní se její přirozený barevný tón.

 

Pro celodenní přirozenou krásu používejte balzámy na rty ideálně vždy, když si vzpomenete. Po nanesení balzámu působí rty plněji a mladě.

 

TIP: Zvláčňující balzám na rty Yves Rocher, 125 Kč

rocher Foto:

 

 

Save

Save

4/5: Masáž
nahá tvář masáž

Pravidelná masáž pokožky dokáže už za týden pleť omladit o pár let podobně jako nanesení kvalitního make-upu. Spojte ji s nanášením nočního krému. Rozprostřete ho po tváři a krku v silnější vrstvě. Špičkami prstů kreslete malé kroužky, postupujte od krku vzhůru. Tlak prstů by měl být cítit, aby se pokožka prokrvila a látky z nanesené péče se zatlačily do hlubších vrstev, nesmí se ale příliš vytahovat, aby nezačala ochabovat. Každodenní masáž také přispívá k odlučování odumřelých buněk na povrchu pokožky, díky tomu je barevně jednotnější a hladší.

 

TIP: Noční regenerační krém Oriflame, 959 Kč

oriflame Foto:

 

 

Save

Save

5/5: Triky
nahá tvář triky

I bez make-upu se dá vylepšit vzhled pokožky pomocí optických triků, které umějí speciální složky moderních krémů. Rozjasňující péče spoléhají na lesklé mikročástečky, které odrážejí a lámou dopadající světlo v různých úhlech. Efekt připomíná pohled přes lehce zamlžené brýle nebo rozostřený fotoaparát, ztratí se při něm nerovnosti, například vrásky, ale také se vyrovná barva pokožky, třeba tmavé kruhy pod očima.

Druhá možnost je vyhladit povrch pleti pomocí bází, které se nanášejí na denní krém. Od jednolitého povrchu se světlo odráží rovnoměrně a rozjasní ji.

 

TIP: Vyhlazující pleťová báze Sephora, 380 Kč

sephora Foto:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Trnková/foto archiv firem

 

 

Save

Save

reklama