Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

ONLINE CHAT: Ptejte se jednoho z nejlepších odborníků na problémy s vlasy a jejich transplantaci MUDr. Petera Hajduka

Vydáno: 12.05.2015
Vlasy jsou korunou krásy. Pokud jsou zdravé a je jich dost...
Vlasy jsou korunou krásy. Pokud jsou zdravé a je jich dost... Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlasy tvoří jen špatně postradatelnou součást lidského vzhledu a u žen se často dokonce hovoří o koruně krásy. Proto jejich nedostatek nebo nadměrná ztráta mnohé lidi hodně trápí. Ztráta vlasů s rostoucím věkem je sice přirozená věc, ale pokud překročí určitou hranici, jde už o chorobný jev, kterému se říká alopecie. V České republice tímto postižením trpí asi 40 % mužů a 35 % žen.

Padají vám vlasy víc, než je obvyklé, a chtěli byste to začít řešit? Přemýšlíte o transplantaci vlasů nebo obočí? Máte málo vlasů a chcete s tím něco udělat? Poraďte se o tom s odborníkem.

Své otázky můžete psát ZDE.

Vlasy mohou vypadávat nebo jinak onemocnět z různých příčin. U někoho za to mohou genetické dispozice, poruchy štítné žlázy, hormonální změny, může jít o důsledek chemoterapie, radioterapie nebo užívání léků, často je příčinou psychický a fyzický stres, špatná výživa, striktní diety nebo drastické kosmetické zásahy. Někdy vlasy vypadávají i v místech opakovaného tlaku či tahu způsobeného účesem (například vlasy stažené do pevného culíku).

Trápit vás ale nemusí jen pokrývka hlavy. Každá druhá žena řeší geneticky chudé obočí nebo řasy. Metody permanentního tetování nebo uměle namalovaných linek, které využívaly ženy dřív, jsou dnes už zastaralé.

Někdy jde o ztrátu dočasnou, kdy vlasy opět narostou. Pokud jde o trvalý úbytek vlasů, existují dnes již metody, kterými lze tento problém řešit. Pokud nestačí podpůrná léčba, může být řešením moderní transplantace vlastních vlasových štěpů, která, na rozdíl od starších metod, nezanechává žádné jizvy.

 

 

a6ccabf43e0ce19c8f283ab8cc9b7918_peter-hajduk-web Foto:

MUDr. Peter Hajduk

V červnu 1991 absolvoval na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Má atestaci z ortopedie-traumatologie, manuální medicíny a chirurgie.

Vedle ortopedie, estetické medicíny se věnuje zejména problematice transplantace vlasů. V roce 1996 v USA ve spolupráci s Josephem Gallagherem spoluvytvářel metodu tzv. „zonal grafting“. Od roku 2003 spolupracoval s GHO Clinic v Maastrichtu v oblasti multiplikace a nových metod transplantace vlasových folikulů. V lednu 2004 založil AURA MEDICAL CLINIC, soukromou kliniku preventivní a estetické medicíny a PANACEA HAIR CLINIC (dříve GHO Clinic Praha).

V oblasti estetické medicíny byl MUDr. Peter Hajduk prvním chirurgem, který v České republice prováděl techniku niťového liftingu Aptos. Jako první u nás začal s aplikací fibroblastů v estetické medicíně a aplikací injekční lipolýzy. Je jedním z nejlepších oborníků v ČR na problémy s vlasy.

 

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. MUDr. Peter Hajduk na ně bude odpovídat ve středu od 17 do 18 hodin.

Článek je zařazen v: padání vlasů, chat, transplantace vlasů, plešatost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama