ONLINE CHAT: Ptejte se plastického chirurga MUDr. Dušana Záruby

Krása je pomíjivá a není nic špatného na tom, když se ji pokusíte uchovat co nejdéle. Možností je nespočet, v mnoha případech jsou ideálním řešením zákroky estetické chirurgie. Pokud o nějakém uvažujete, můžete se o tom dnes poradit s jedním z našich nejzkušenějších plastických chirurgů.

„Pokud vás trápí jakékoli kosmetické vady a nedostatky a rádi byste je vyřešili, návštěvu kliniky estetické medicíny neodkládejte. V mnoha případech se totiž vyplatí přijít dříve než později," radí primář Ústavu estetické medicíny MUDr. Dušan Záruba, který bude dnes hostem na našem online chatu.

Své otázky můžete psát ZDE. Pan primář na ně odpoví dnes mezi 17. a 19. hodinou.

A proč není dobré řešení kosmetických nedostatků odkládat? „V mladším věku je kůže ještě dostatečně pružná a dovoluje přistoupit k některým operacím s menším rozsahem jizev, které v pozdějším věku lze již obtížně provádět, protože požadovaný efekt nebude dostatečný. Při osobní konzultaci lékaře seznámíte se svými obtížemi a představami, získáte dostatek informací o možném řešení a konkrétním zákroku, jeho efektu, průběhu i rekonvalescenci. Zkušený odborník vám ale také může v tuto chvíli doporučit i jiné možnosti estetické medicíny a naopak navrhne operační zákrok až s odstupem času, kdy operace zaručí mnohem lepší a trvalejší výsledek,“ vysvětluje MUDr. Záruba.

MUDr. Dušan Záruba

Primář oddělení plastické chirurgie Ústavu estetické medicíny

Na problematiku estetické chirurgie se specializuje od roku 1988. Díky dlouholeté praxi, poznatkům z řady pracovišť u nás i v zahraničí i desítkám tisíc provedených operací se MUDr. Dušan Záruba dnes řadí k nejzkušenějším plastickým chirurgům v oboru estetické chirurgie v ČR.

Které partie si necháváme nejčastěji vylepšovat

Mezi nejžádanější plastické operace patří zvětšení prsou (augmentace), operace očních víček, kterou podstupují ženy i muži většinou ve věku mezi 40.–50. rokem nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. Dále je velmi žádána liposukce (odsátí tuku), minilifting obličeje a abdominoplastika (plastika břicha), která řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny, jak tomu bývá nejčastěji po těhotenství nebo výrazném zhubnutí.

Plastická chirurgie je u nás na velmi vysoké úrovni. Česká republika dokonce patří k průkopníkům tohoto oboru ve světě. Není proto divu, že řada klientů je ze zahraničí (asi 30 %), pro které je hlavním důvodem kvalita českých plastických chirurgů za příznivou cenu.

Trápí vás nějaká vada nebo nedostatek na kráse a chcete je vyřešit? Máte obavy z plastické operace? Nevíte, jaký zákrok by byl pro vás nejvhodnější? Bojíte se, že po plastické operaci budete vypadat nepřirozeně? Poraďte se o tom dnes s jedním z nejzkušenějších plastických chirurgů u nás. Nemusíte nikam chodit, nic platit, nic hledat.

Stačí kliknout na odkaz níže a napsat otázku:

Sdílejte článek
Štítky Česko plastický chirurg plastická chirurgie lékařství Ústav estetické medicíny, a.s.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.