Padání vlasů: 5 tipů, jak ho omezit přírodní cestou

Padání vlasů: 5 tipů, jak ho omezit přírodní cestou

Plešatění, řídnutí vlasů, jejich padání – noční můry milionů žen a mužů, kteří na to ve vyšší míře trpí. Tohoto našeho strachu maximálně využívá trh s tisíci přípravky, jež nám přece zaručeně pomohou.

Jenže na každého z nás funguje trochu něco jiného, a když bychom měli zkusit úplně všechno, brzy bychom se zadlužili. Nicméně skvělou zprávou je, že tomu nekonečnému kolotoči hledání vhodných krémů omezujících padání vlasů můžeme zabránit. Zaměřme se proto už na samotnou prevenci. S těmito pěti přírodními prostředky budete mít pořádnou kštici ještě v osmdesáti.

Kokosové mléko

Proč: Kokosové mléko je přirozeně bohaté na vitamin E a prospěšné tuky. Tyto živiny stimulují růst vlasů a zároveň posilují vlasové pramínky. Zároveň je plné draslíku, důležité živiny pro podporu silnějších a zároveň zdravějších vlasů.

Jak ho užívat: Chcete-li používat kokosové mléko, aby se zabránilo padání vlasů, stačí ho aplikovat přímo na pokožku hlavy. Zakryjte si pak hlavu koupací čepicí a nechte ho působit minimálně 15 minut. Poté ho spláchněte jemným šamponem. Abyste redukovali poškození vlasů, praktikujte to ideálně 2x–3x denně. Časově náročnější záležitost, jestliže však pomůže, je to k nezaplacení.

Gel Aloe vera

Proč: Gel Aloe vera podporuje růst vlasů díky tomu, že napomáhá vyrovnávat přirozené pH pokožky hlavy. Tím vyživuje vlasové pramínky a podporuje jejich růst.

Jak ho užívat: Optimální situace je tehdy, kdy můžete nabírat pomocí lžíce čerstvý čirý gel přímo ze stébla rostlinky. Naneste ho pak na pokožku hlavy a nechte působit rovněž zhruba čtvrt hodiny. Následně si opláchněte hlavu jemným šamponem a studenou vodou a pak vlasy vysušte. Pro dosažení nejlepších výsledků stačí tento postup praktikovat 2x–3x týdně.

Neem neboli zederah indický

Proč: Jedná se o léčivou bylinu, která je velmi ceněná pro své silné antibakteriální, antivirové a antibiotické vlastnosti. Napomáhá růstu vlasů tím, že stimuluje vlasové folikuly a urychluje krevní oběh. Neem je současně plná esenciálních živin, jež vyživují prameny vlasů, což má za následek odolnost vůči jejich vypadávání.

Jak ho užívat: Chcete-li použít neem jako prevenci padání hlasů, povařte v hrnci několik listů její rostlinky s vodou. Až se tento roztok ochladí na pokojovou teplotu, přefiltrujte ho. Tuto kapalinu pak využijte na opláchnutí vlasů po jejich mytí šampónem. Aby byl efekt co největší, provádějte to jednou týdně.

Řecký jogurt

Proč: Tato dobrota je plná proteinů a vitamínu B5, které činí prameny vlasů silnými a lesklými. Dále obsahuje probiotika, jejichž léčivý účinek nejen na vlasy je už znám celá staletí. Díky nim dochází k omezení jejich padání.

Jak ho užívat: Chcete-li použít řecký jogurt jako lék na slabé a řídnoucí vlasy, smíchejte pár lžic se lžičkou surového medu. Naneste po celé délce vlasů, zejména do pokožky. Zkrášlete se sprchovací čepicí, kterou nesundávejte alespoň 15 minut. Následně opláchněte vlažnou vodou. Jestliže toužíte po lesklých a silných vlasech, dávejte si jogurtový zábal jedenkrát do týdne.

Šťáva z cibule

Proč: Stejně jako exotický neem je i naše stará dobrá cibule plná silných antimikrobiálních a protiplísňových látek. Zabraňuje infekcím vlasové pokožky a posiluje krevní oběh. Cibulová šťáva obsahuje také síru, která podporuje růstu vlasů stimulací vlasových folikulů.

Jak ho užívat: Chcete-li použít cibulovou šťávu k obnovení tloušťky vlasů a jejich lesku, stačí nektar z jedné cibule. Aplikujte šťávu přímo na pokožku hlavy. Opět se vám bude krásně hodit čepice na sprchování, kterou si nechte na hlavě minimálně 30 minut. Následně použijte šampon a spláchněte ho studenou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete tuto proceduru provádět každé ráno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.