Parfém: 5 chyb, které nejčastěji děláme při jeho aplikaci

Parfém: 5 chyb, které nejčastěji děláme při jeho aplikaci

Nanášení toaletní vody nebo parfému se na první pohled zdá ze zkrášlovacích úkonů to nejjednodušší. Stačí přeci stříknout a jít. Není to ale tak úplně pravda. I při aplikaci voňavky se často dopouštíme chyb, kvůli kterým není intenzita vůně taková, jakou chceme, nebo naopak voníme více, než bychom chtěli.

Co děláme nejčastěji špatně?

Vůni nanášíme na oblečení

Častou chybou je, že se voníme až nakonec, kdy už máme na sobě oblečení. Není to dobré, protože voňavka se může dostat na oblečení, zanechat stopy a často parfém na látce voní jinak než na kůži. Vůně jsou dělány tak, aby se aplikovaly přímo na kůži a díky tělesné teplotě mohly rozvinout své vonné složky.

Parfém aplikujte vždy před tím, než se oblečete, a na tělesné části, kde pulzuje krev: na zápěstí, za uši nebo na spodní část krku.

Tření zápěstí

Častou chybou žen i mužů je, že po aplikaci parfému na zápěstí třeme ruce o sebe v domnění, že se tak vůně více rozvine. Vůni byste naopak měli nechat rozležet, aby se mohly rozvinout všechny vonné složky. „Při zahřívání zápěstí mohou vonné složky rychleji vyšumět. Především pak citrusové a ovocné tóny,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z Parfémy.cz.

Vysušená pokožka

Pokud chcete, aby parfém vydržel krásně vonět až do večera, tak si předtím důkladně namažte pokožku hydratačním krémem. Na to mnoho lidí zapomíná. Vůně se pak nevsákne do pórů a vydrží mnohem déle.

Ještě intenzivnější vůně dosáhnete, pokud použijete tělové mléko stejné značky, jako je váš parfém. Pokud ho nemáte, tak volte vždy bezparfémové mléko, aby se vůně neblokovaly.

Špatné skladování

I když vaše úžasná nová lahvička parfému bude jistě krásně vypadat na nočním stolku v ložnici, slunce, které tam svítí, ji může rychle znehodnotit.

Parfému bude dobře na dně vaší ledničky, i když představa skladování voňavky vedle zeleniny a ovoce může být velmi nehezká. Dobrou alternativou je pak koupelna, kam se nedostane sluníčko a je zde větší chlad než v ostatních místnostech.

Méně je někdy více

Bojíte se, že nebudete vonět celý den, tak toho na sebe raději nalijete víc? Nebude to příjemné pro vás ani pro vaše okolí. „Lepší je řídit se venkovní teplotou a parfém nosit při sobě v kabelce. V zimních měsících vůni obnovte každé tři hodiny, v létě stačí jednou za 6 hodin,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová.

Sdílejte článek
Štítky vůně oděv parfém

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.