Móda a krása

6. listopadu 2014 04:21

Anna Kopečková

Povislé paže: Jak se jich zbavit bezbolestně a bez jizev

Přestože paže nepatří mezi výrazně problematické partie, dochází na nich vlivem stárnutí a často i po výrazném zhubnutí k poklesu kůže. Tento problém lze odstranit chirurgicky, je nutné ale počítat s drobnými jizvami. Mnohem lepší je proto zvolit neinvazivní cestu. Jaké dnes existují možnosti?

Větší kožní převis

Tento problém lze řešit formou liposukce a následným zpevněním pomocí nití. Při silném projevu povislých paží je jedinou možností chirurgické odstranění přebytečné kůže.

Liposukce přístrojem SlimLipo v kombinaci s nitěmi

Průběh: Jde o laserem asistovanou tumescentní liposukci, která v rámci jednoho zákroku dokáže odstranit jakékoli množství přebytečného tuku a zároveň kůži efektivně stáhne a navrátí jí elasticitu. Pro větší zpevnění kůže se mohou ještě aplikovat nitě Aptos Excellence Body.

Rekonvalescence: 1 den

Cena: 29 900 Kč / liposukce paží SlimLipo

Kde: Klinika YES Visage, Mánesova 28, Praha 2, www.yesvisage.cz

Ošetření přístrojem SlimLipo - před a po

Menší kožní převis a špatná elasticita

Menší množství tuku paží lze odstranit lipolýzou či kryolipolýzou. Následně je lze zpevnit pomocí nití či omladit různými 
metodami, např. radiofrekvencí nebo ultrazvukem.

Lipolýza Aqualyx

Průběh: Za použití speciální metodiky nazývané Intralipoterapie se aplikuje přímo do tukové tkáně chemicky modifikovaný deoxycholát sodný, který pomůže rozpustit membrány tukových buněk. Metabolity jsou pak přirozenou cestou vyloučeny z těla. Působí pouze v místě aplikace bez vedlejších účinků.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 2 000 Kč za ošetření

Kde: Skupina klinik Mediestetik, Senovážné nám. 978/23, Praha 1, www.mediest.cz

Kryolipolýza CoolSculpting

Průběh: Nechirurgická, bezbolestná metoda CoolSculpting funguje na principu řízeného zmražení tukových buněk, které odumírají a jsou z těla odváděny pryč lymfatickým systémem.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 12 000 Kč / oblast paží

Kde: Skupina klinik Mediestetik, Senovážné nám. 978/23, P1, www.mediest.cz Klinika YES Visage, Mánesova 28, Praha 2, www.yesvisage.cz

• Mezonitě FTC therapy

Průběh: FTC mezonitě partii konturují a vypnou. Současně dochází k rejuvenaci pokožky. Jde o plně vstřebatelná vlákna o síle vlasu, která se implantují do hluboké vrstvy kůže pomocí tenké jehličky. Kombinují se s přístrojovou nebo injekční lipolýzou, která odbourá tuk.

Rekonvalescence: otok a zvýšená citlivost přetrvávají 2 dny

Cena: 12 500 Kč za ošetření

Kde: Dermitage, Železná 14, Praha 1, www.dermitage.cz

Ošetření lipolýzou a FTC nitěmi:

PŘED

PO

• Aplikace Restylane Skinboosters

Průběh: Pomocí přístroje Vital InjectorTM se plošně aplikuje stabilizovaná kyselina hyaluronová Restylane Vital mikrojehlami do stanovené hloubky kůže. Dojde k výraznému zlepšení její elasticity a zmírnění nerovností.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 7 550 Kč / oblast paží

Kde: Ústav lékařství a kosmetiky, Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz

• Radiofrekvence Thermage

Průběh: Na kůži paží působí radio-
frekvenční energie, která je přesně zacílena na kolagenová vlákna. Tepelnou stimulací vlákna opětovně posilují a buňky vytvářejí velké množství nového kolagenu, který pokožku zpevňuje.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 29 500 Kč / oblast paží

Kde: Veramedica, Vítězné náměstí 10, Praha 6, www.terzijska.cz

Ošetření radiofrekvencí Thermage - před a po

• Mikrojehličková radiofrekvence

Průběh: Pomocí mimořádně tenkých jehliček prohřívá podkoží až do hloubky 4 mm, a podporuje tak tvorbu kolagenních a elastinových vláken. 
Pro efektivní a dlouhotrvající účinek je třeba absolvovat sérii 6 zákroků.

Rekonvalescence: mírný otok přetrvává dva dny

Cena: od 8 000 Kč / oblast paží

Kde: Ústav lékařství a kosmetiky, Vyšehradská 49, Praha 2, www.ulk.cz

• Rázová vlna

Průběh: Při terapii dochází k interakci mezi vysoce intenzivními zvukovými vlnami a tělesnými tkáněmi. Pomáhá zpevňovat svaly a vypnout pokožku. Ke zlepšení struktury kůže a zpevnění dochází již po 4 zákrocích. Pro efektivní a dlouhotrvající účinek je vhodné absolvovat 6 až 12 zákroků, které jsou prováděné 1x, optimálně 2x týdně.

Rekonvalescence: žádná

Cena: od 1 200 Kč / oblast paží

Kde: Laser Plastic, Platnéřská 11, Praha 1, www.laserplastic.cz

Ošetření rázovou vlnou:

PŘED

PO

• Nitě Aptos Excellence Body

Průběh: Lifting těla Aptos Body se provádí s použitím injekčního znecitlivění. Nitě s uzlíky se aplikují tupými kanylami do podkoží. Po jejich plné biodegradaci pokožka prorůstá celou pevnou kolagenovou sítí, která po rozpadu nití drží tkáně ve zpevněné poloze. Díky obsahu kyseliny mléčné se dosahuje pevné a vypnuté pokožky.

Rekonvalescence: žádná, pouze malé modřinky po injekcích

Cena: od 15 000 Kč v závislosti na počtu nití

Kde: Esthetic Line Clinic, Bubenská 49, Praha 7, www.elclinic.cz

Na zpevnění svých paží můžete využít i speciální kosmetické výrobky:

Odborné názory

„Povislé paže jsou problémem stárnutí horních končetin a jedná se jak o atrofii podkožního tuku, tak i o atrofii svaloviny. Kůže při tom ztrácí elasticitu, organismus přestává doplňovat kolagenová vlákna a to vše vytváří nežádoucí obraz. Korekce tohoto fenoménu pak závisí na kvalitě kůže, na projevech jejího poškození, na stavu podkoží a na dědičných dispozicích. Pravdou je, že i při všech možnostech, které dnešní estetická medicína nabízí, není žádná z metod tak účinná jako prevence. Doporučuji proto pravidelný sport a aktivní posilování horních končetin.“

MUDr. Slavomira Feix, Interklinik

„Povislé paže trápí nejčastěji ženy středního a pokročilého věku, zejména ty, které vůbec necvičí. V první řadě bych doporučila cvičit se zátěží (malé činky) a dále, pokud jsou paže silnější, doporučuji laserovou liposukci, efekt je velmi pěkný. Po tomto zákroku se musí nosit na pažích několik týdnů bandáž. Jinak se stále více a více dostávají do popředí nitě, které se aplikují do povislých oblastí. Je to ale metoda, která již vyžaduje velkou zručnost a zkušenost lékaře.“

MUDr. Věra Terzijská, Veramedica

„Nejvíce se mi osvědčila akustická rázová vlna, a to nejlépe v kombinaci, aby bylo dosaženo výraznějšího výsledku. Potom také ošetření pomocí radiofrekvence prováděné jednou týdně, ideálně v návaznosti na akustickou rázovou vlnu. Je-li v oblasti paží větší tukový polštář, aplikujeme kryolipolýzu a podle posledních studií zvyšujeme její efekt ještě bezprostředním ošetřením akustickou rázovou vlnou. Výsledek je možné zvýšit též aplikací dermálních nití. Pokud nejsme spokojeni s neinvazivními technikami v kombinaci s cvičením, provádí se chirurgický zákrok, je však třeba počítat s přítomností jizev v operované oblasti.

MUDr. Marta Moidlová, Laser Plastic

„Obecně se mi na zpevnění ploch mírně povolených paží osvědčuje kombinace mikrojehličkové frakční radiofrekvence. Ta díky hlubokému celoplošnému prohřátí dermis vyvolá vypnutí vazivových složek kůže a následně během několika týdnů i výraznou novotvorbu vlastního vaziva.Tím se stane kůže pevnější. Současně doporučuji i skinbooster. Přístrojem s názvem Vital Injector rozstřelíme v dermis cca 900–1 000 mikrovpichů nesíťované kyseliny hyaluronové. Ta na každou svoji mikrokapičku naváže 400x více vody, a tak dojde i ke krásné hydrataci paží, eventuelně oblasti nad koleny atd. Prostě tato kombinace nám pomáhá s několikadenní rekonvalescencí doplnit v dermis hydrataci a posílit i vazivovou složku kůže. Efekt je díky tomu jasně patrný, bez jizev a chirurgických zákroků.“

MUDr. Miroslava pelechová, Ústav lékařství a kosmetiky

„Podobně jako u kolen využíváme kombinaci Ulthery se skinboosterem s kyselinou hyaluronovou. Dohromady to zaručuje velmi pěkný výsledek.“

MUDr. Alexandra Novotná, Ph.D., Esthetic, Bratislava

Zdroj: časopis Health&Beauty


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.