Móda a krása

5. ledna 2016 04:20

Lucie Průchová

Pro svaly cokoliv: Spalovač tuku ho málem zabil!

Také jste si dali v posledních dnech předsevzetí, že uděláte něco se svými „vyžranými“ vánočními kily a do léta budete jako krasavci a krasavice z titulních stránek módních časopisů? Tak hlavně nezapomínejte na staré známé "všeho s mírou", ať nedopadnete jako tento mladý muž!

Pětadvacetiletý Brit Lewis Brown málem zemřel poté, co se předávkoval kontroverzními tabletami na spalování tuku. Teplota jeho těla stoupla na dvaačtyřicet stupňů. Po převozu do nemocnice upadl do kómatu a lékaři oznámili jeho rodičům, ať se s ním rozloučí, že jeho návrat do života je prakticky zcela vyloučený a zbývá mu jen pár hodin.

Přesto začali bojovat o jeho život. Uvedli ho do umělého spánku a „zchladili“ ho, protože jeho tělo se „vařilo zevnitř“. Obalili ho vrstvou ledu, aby se podařilo snížit jeho tělesnou teplotu. Svaly totiž odumíraly.

Tři dny byl v kómatu, pak musel ležet týden na jednotce intenzivní péče. Když se dostal z nejhoršího, přišla další zdrcující zpráva… Lékaři museli provést tři operace, při kterých mu vyřízli svaly z přední strany lýtka levé nohy – jinak by zemřel. Měl však obrovské štěstí a přežil.

Další čtyři měsíce strávil v domácí léčbě, ale nyní je už v pořádku a rozhodl se o svém strašném životním příběhu informovat jiné lidi, kteří se snaží zhubnout a nabrat svaly za každou cenu…

„Než se mi to stalo, začali si lidé v mém okolí všímat, že jsem stále agresivnější a negativnější. Stal jsem se posedlý tělocvičnou a prášky, úplný fanatik. A takhle to dopadlo! Málem jsem přišel o život! Teď jsem se vrátil ke své starému já. Mojí rodině se opravdu ulevilo. Lékaři mi řekli, že mohu mluvit o štěstí, že jsem zůstal naživu. Do posilovny se chystám vrátit, protože bych se chtěl udržovat v kondici, ale nikdy už se nedotknu žádných pilulek nebo steroidů. NIKDY.“

„Nyní je mým cílem zvýšit povědomí o nebezpečných steroidech a pilulkách na hubnutí, které se dají snadno koupit na internetu, ale také nás mohou snadno připravit o to nejcennější, co máme, o náš život!“

Sdílejte článek
Štítky nemocnice steroidy spalování Lewis Brown

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.