Móda a krása

26. října 2016 04:50

Petra Kloidová

PROMĚNA: Jak zachránit melírem zničené vlasy? Zkuste balayage a dobrou péči

Několikaleté pravidelné docházení na melíry či barvu, to si bez řádné péče a šikovné kadeřnice vyžádá vždy svou daň. Dehydratované a vypálené vlasy volají SOS, ale vy stále potřebujete být blond. Takový případ dostala v naší proměně za úkol kadeřnice Inka Marková. Jak se s ním vypořádala?

Deset let melírování tmavě blond vlasů si samozřejmě i u Petry, kterou kadeřnice Inka Marková proměnovala, vybrala svou daň. Ačkoliv je melír už několik let out, ženy se k němu vracejí kvůli menší náročnosti na údržbu (odrosty se nemusí odbarvovat každý měsíc jako u barvy) a výsledek je uspokojivý – jsme více či méně stále blond a vypadáme přirozeněji.

Jak si ničíme vlasy melírem?

Jenže být blond stojí hodně peněz, úsilí a hlavně se podepíše na kvalitě vlasů, což poznala i Petra. Poslední návštěva u kadeřnice jí z dlouhých promelírovaných loken vytvořila spálené seno.

Detail vlasů zničených melírem

"Mnoho kadeřníků chce, aby melírování netrvalo dlouho, a pak je většinou poškození vlasů způsobeno větší dávkou oxidantu (peroxidu), melír tak chytá rychle. Nebo si kadeřnice nedává práci s detailním vypletením vlasů a nabarví vlas už odbarvený, ten se pochopitelně znovu zeslabuje a láme. Samotná kvalita melíru je také rozhodující," vysvětluje kadeřnice, která se zabývá hlavně koloristikou vlasů. Proces barvení ji zkrátka baví.

Proč je technika balayage světovým trendem?

Jak už bylo řečeno, peroxid používaný při melírování vlasům nic nedává, pouze je oslabuje, barva je o něco šetrnější (barva vlasy obaluje). Poslední trendy ze světa však mluví jasně, přirozenost je na prvním místě a do popředí se dostávají postupy, u kterých může klientka docházet ke kadeřníkovi na úpravu klidně i po šesti měsících.

Balayage je melírovací technika, která sice používá peroxid, ale ne po celých délkách vlasů jako u melíru, takže neničí vlasy v takové šíři. Tento styl navazuje na tolik populární ombré, tedy hodně zesvětlené konce vlasů. Balayage začíná zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců. Vlasy tak odrůstají přirozeně.

Napravování melírů trvalo sedm hodin

Petra přišla s vlasy, které elektrizovaly, což značí dehydrataci vlasů způsobenou nedostatečnou péčí. "U kořínků bylo prvních patnáct centimetrů světlejších než dále do konců. Proto jsem promalovala vlasy od spodních délek do horních technikou balayage (slabým melírem) za použití chemické molekuly, která udrží vlas při odbarvovacím procesu v kondici. Na horních částech hlavy jsem musela tlumit světlejší melír tmavou blond barvou, aby vznikl přirozenější přechod od hlavy, kde byly silně odbarvené melíry původně od kořínků," popisuje Inka celý proces. Někteří kadeřníci využívají k balayage alobal, vzhledem ke zničeným vlasům Petry Inka nechala odbarvení působit na vzduchu. Vlasy byly závěrečně dotónovány přelivem. Celý proces vlasové proměny tedy trval sedm hodin.

Inka také upozornila na to, že vlasy, a zvláště blonďaté lokny, vyžadují speciální péči, kterou bychom měli kupovat u kadeřníka. Kadeřník vaše vlasy zná, pracuje s nimi a umí poradit.

Barvení zničených vlasů jde pouze v případě, že...

Na tak ráznou proměnu a hlavně další práci s melírem si kadeřnice troufla hlavně díky Olaplexu, chemické receptuře, bez které by se tak výrazné barvení zničených vlasů nemohlo odehrát (nikdo přece nechce, aby u barvení vlasy kompletně vypadaly). Olaplex však dokáže obnovit poškozené vazby ve vlasech, které způsobila jakákoliv chemie, a tak dovoluje kadeřnici barvení na jedno sezení, což by jinak nebylo možné.

Make-up

Make-up artista Danny vybral pro Petru kouřové líčení očí, pro které použil nejnovější hit, oční paletku stínů Too Faced – Nikkietutorial, a vybral hydratační a rozjasňující make-up od Sephory. Na zvýraznění lícních kostí využil očekávanou novinku Cheekathon paletku od Benefitu. Hnědá matná rtěnka je Gosh (odstín 003).

Danny také poučil celou redakci o tom, že nejdůležitější péče o pleť je třífazové odličování pleti, které rozhodně nenahradí tolik oblíbená micelární voda.

Proměna Petry se uskutečnila pod šikovnýma rukama kadeřnice Inky Markové.

Její práci můžete sledovat na Facebooku a na Instagramu.

O make-up se postaral Doan Duc, jeho práci můžete sledovat na Facebooku a Instagramu

Děkujeme Martině Bauerové.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.