Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Rychlá manikúra: krásnější nehty za pár minut

Nevymlouvejte se, že na péči o ruce nemáte čas. Zvládnete to snadno a rychle, zvlášť když si na manikúru vyhradíte pravidelný čas jednou za týden a už budete krásu rukou jen udržovat.
Vydáno: 01.02.2016
Jak docílit krásných nehtů?
Jak docílit krásných nehtů? Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1/ Začněte umytím rukou. Použijte klasické nebo tekuté mýdlo. Ruce namočte, namydlete. Promasírujte dlaně, hřbety rukou a plochy mezi prsty. Kartáčkem vyčistěte okolí nehtů, nehty a jejich spodní část. Opláchněte a 3 minuty namáčejte ve vlažné vodě.

Manikúra - Obrázek 1 Foto:

 

2/ Ruce osušte. Delší nehty zkraťte nůžkami, kratší můžete rovnou tvarovat pilníkem. Na nehty rukou stačí středně hrubý pilník Medium. Přiložte ho kolmo k nehtu, netlačte, pilujte jedním směrem, aby se nehet netřepil.

Manikúra - Obrázek 3 Foto:

 

3/ Pro přirozený vzhled zkuste povrch nehtu vyhladit leštičkou. Výsledný efekt bude působit upraveně a elegantně, ale vytvoříte i hladký základ pro barevné lakování, na který lak lépe přilne, více se leskne a drží.

Manikúra - Obrázek 4 Foto:

 

4/ Před úpravou nehtové kůžičky ji změkčete a uvolněte masáží. Na nehtové lůžko a okolí naneste trochu krému nebo speciální péči pro uvolnění kůžičky. Prstem ji vmasírujte do kůže, nechte pár minut působit.

Manikúra - Obrázek 2 Foto:

 

5/ Aby šla kůžička zatlačit snadno a nehrozilo poškození citlivého nehtového lůžka, pořiďte si dřevenou nebo gumovou tyčinku. Podobnou službu ovšem odvede i vatová tyčinka. Uvolňujte kůžičku postupně a jemně, nesmí to bolet. Na závěr ruce nakrémujte.

Zatlačování kůžičky Foto:

 

Nehtová souprava

Výživný krém na ruce, nehty a nehtovou kůžičku. Skvělý pro suchou pokožku s přídavkem pečujícího oleje z makadamových oříšků. Smoth Sensation Nivea, 80 Kč

Nehtová souprava 2 Foto:

 

Sada pěti dřevěných tyčinek na jemné, ale účinné zatlačení nehtové kůžičky. Avon, 79 Kč

Nehtová souprava 1 Foto:

 

Leštící pilník pro modeláž tvaru nehtů, vyhlazení povrchu, vyleštění a zafixování lesku v praktickém obdélníkovém tvaru. Sephora, 149 Kč

Nehtová souprava 4 Foto:

 

Krémovo-pěnivá sůl pro lázeň změkčující pokožku s vůní kokosu. Tetesept, 50 Kč

Nehtová souprava 5 Foto:

 

Olejová péče na nehty a kůžičku s mandlovým, meruňkovým, hroznovým olejem, panthenolem a esenciálními oleji. Manufaktura, 115 Kč

Nehtová souprava 3 Foto:

Použité foto: Archiv firem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama