Móda a krása

1. února 2016 04:40

Lucie Průchová

Rychlá manikúra: krásnější nehty za pár minut

Nevymlouvejte se, že na péči o ruce nemáte čas. Zvládnete to snadno a rychle, zvlášť když si na manikúru vyhradíte pravidelný čas jednou za týden a už budete krásu rukou jen udržovat.

1/ Začněte umytím rukou. Použijte klasické nebo tekuté mýdlo. Ruce namočte, namydlete. Promasírujte dlaně, hřbety rukou a plochy mezi prsty. Kartáčkem vyčistěte okolí nehtů, nehty a jejich spodní část. Opláchněte a 3 minuty namáčejte ve vlažné vodě.

2/ Ruce osušte. Delší nehty zkraťte nůžkami, kratší můžete rovnou tvarovat pilníkem. Na nehty rukou stačí středně hrubý pilník Medium. Přiložte ho kolmo k nehtu, netlačte, pilujte jedním směrem, aby se nehet netřepil.

3/ Pro přirozený vzhled zkuste povrch nehtu vyhladit leštičkou. Výsledný efekt bude působit upraveně a elegantně, ale vytvoříte i hladký základ pro barevné lakování, na který lak lépe přilne, více se leskne a drží.

4/ Před úpravou nehtové kůžičky ji změkčete a uvolněte masáží. Na nehtové lůžko a okolí naneste trochu krému nebo speciální péči pro uvolnění kůžičky. Prstem ji vmasírujte do kůže, nechte pár minut působit.

5/ Aby šla kůžička zatlačit snadno a nehrozilo poškození citlivého nehtového lůžka, pořiďte si dřevenou nebo gumovou tyčinku. Podobnou službu ovšem odvede i vatová tyčinka. Uvolňujte kůžičku postupně a jemně, nesmí to bolet. Na závěr ruce nakrémujte.

Nehtová souprava

Výživný krém na ruce, nehty a nehtovou kůžičku. Skvělý pro suchou pokožku s přídavkem pečujícího oleje z makadamových oříšků. Smoth Sensation Nivea, 80 Kč

Sada pěti dřevěných tyčinek na jemné, ale účinné zatlačení nehtové kůžičky. Avon, 79 Kč

Leštící pilník pro modeláž tvaru nehtů, vyhlazení povrchu, vyleštění a zafixování lesku v praktickém obdélníkovém tvaru. Sephora, 149 Kč

Krémovo-pěnivá sůl pro lázeň změkčující pokožku s vůní kokosu. Tetesept, 50 Kč

Olejová péče na nehty a kůžičku s mandlovým, meruňkovým, hroznovým olejem, panthenolem a esenciálními oleji. Manufaktura, 115 Kč

Použité foto: Archiv firem

Sdílejte článek
Štítky krása nehty manikúra pilník Sephora

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.