Sedm věcí, které z ženy dělají opravdovou dámu

Být ženou není těžké. Ale opravdovou dámou se musíte teprve stát.

Možná jste si po vzoru Julie Roberts přestala holit podpaží a podprsenku ze zásady nenosíte. Možná za volantem nadáváte jako dlaždič a dítě vodíte do školky v pyžamu pod kabátem. Ať už vaše ignorace společenských pravidel sahá kamkoli a máte k ní jakékoli argumenty, přece jen se tu a tam každá ocitneme v situaci, kdy chceme být za dámu.

Naše babičky uměly a věděly. Být dámou totiž neznamená upjatou stepfordskou paničku, ale mít cit pro situaci a být ohleduplná k okolí. Umět vyzařovat ono silné, ale jemné ženské fluidum bez provokací a faux pas.

Pokud jste zvědavá, jak být dáma, přinášíme pár dobrých tipů pro začátek. Babička na vás bude hrdá!

1. Méně mužů

Vaše sexualita je zcela v pořádku a je vaší svobodnou volbou. Neměly by existovat žádné dvojí standardy pro muže a ženy v sexuálním chování, ale existují. Pokud budete střídat muže příliš často, nevysloužíte si přídomek dáma, ale nenasytná lovkyně. Nemáte-li náturu Samanthy ze Sexu ve městě, buďte v tomto směru opatrná. Dáma flirtovat může, pokud to neznamená, že se směje jako blázen a neustále se dotýká všech mužů v okolí. Vaše svůdnost musí být ovšem sofistikovaná a neokázalá. Krátký úsměv mnohdy muže nažhaví více než strkání výstřihu rovnou pod nos.

2. Vyvarujte se kouření

Zatímco v dobách Masarykových byla pro dámu cigareta elegantním doplňkem, vězte, že je to dávno pryč. Pokud báníte jak komín, nechte si svůj zlozvyk na doma, do společnosti nepatří. Dáma neobtěžuje okolí cigaretovým dýmem a neodchází uprostřed konverzace na “jednu”, protože má nikotinový absťák. Nehledě na to, že dáma voní a dbá o své zdraví. Kuřačky prostě dnešní etiketa příliš nebere, a pokud nechcete působit směšně, raději si pod šaty nalepte pár nikotinových náplastí, než vyrazíte do společnosti.

3. Omezte pití

Co si děláte v soukromí domova, je vaše věc. Ale pokud jste na veřejnosti a reprezentujete sebe, partnera, rodinu nebo svou práci, bude nejlepší, když omezíte pití na minimum. To znamená: sklenka šampaňského ano, víno k večeři ano, jeden aperitiv či digestiv povolen. Rozhodně do sebe nekopejte vodku v záklonu ani se nedožadujte číšníka, aby vám krucinál dolil. Pokud pijete alkohol, vždy to prokládejte stejným množstvím čisté vody a nepijte nalačno. Dáma, kterou musí podpírat na cestě domů, tento status v okamžiku ztrácí.

4. Udržujte se

Přiznejme si to: být atraktivní je dřina. Od jistého věku je váš vzhled čistě ve vaší režii. Můžete být okouzlující, pěstěná, sofistikovaná, ale znamená to investovat do sebe dost energie. Dáma to nicméně podstupuje bez řečí a výmluv. Má disciplínu a motivaci. Čas si najde, i kdyby to znamenalo vstát v pět ráno. Sebeprezentace je pro dámu důležitá, protože tím ukazuje, že není flákač ve způsobu, jakým žije. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je čistota a hygiena. Nejde tu o drahý životní styl, ale o čistý udržovaný domov a čistou udržovanou ženu.

Foto: iStock

5. Bez nadávek

Není příliš nóbl mluvit sprostě. I když je pravda, že nadávky do lidského slovníku patří. Máloco nám tak uleví jako ta slova, která mají v sobě písmeno “r”… Pokud dáte průchod emocím za zavřenými dveřmi, užijte si to. Nicméně na veřejnosti takový slovníček nepoužívejte. Verbální projev je jednou z nejvýznamnějších vizitek, kterou máte. Můžete být v Chanelu od hlavy až k patě, ale pokud se shodíte příliš jadrným slovníkem, nálepka dámy z vás rychle opadne.

6. Buďte laskavá

Sebestředná a nafrněná osoba bez zájmu o okolí není dáma, ale pozérka. Lidé si někdy myslí, že být dámou znamená postavit před sebe zeď z konvencí a etikety, ale opak je pravdou. Empatie, laskavost a upřímný zájem o druhé teprve dámu korunuje. Dodržováním etikety dáváme okolí najevo svůj respekt a úctu, ale upřímným a zdvořilým projevem se stanete skutečnou královnou.

7. Chtějte gentlemana

Aby vás muži vnímali jako dámu, musíte je pasovat na gentlemany. Ne, opravdu to nemá nic společného s tím, kolik kdo vydělává, ani s tím, že jezdíte rallye a umíte vyměnit těsnění. Nikdo po vás nechce, abyste hrála omdlévající neschopnou chudinku, která si bez muže nedokáže otevřít dveře. Samozřejmě, že dokážete, ale bude milé, když vám je otevře on a vy ho odměníte úsměvem. Muži si také zaslouží, aby jim bylo dovoleno být rytířem.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.