Móda a krása

24. listopadu 2016 08:00

Anna Kopečková

Slovník krémů na ruce: Umíte si vybrat ten pravý?

Slovník krémů na ruce: Umíte si vybrat ten pravý?

Možná mažete jako o život a vaše ruce stále připomínají skvrnitou drsnou kůru stromů. Problém není ve vás, ale v nesprávném krému! Odhalte, co který dokáže.

Bělicí

Specialista pro zralou pokožku s pigmentovými skvrnami. Právě na rukách se velmi brzy projevují stopy předčasného stárnutí, způsobené sluníčkem a dalšími škodlivými vlivy okolí. Bělicí složky vyrovnávají barevný tón a přidaný UV filtr brání vzniku nových skvrn.

PRIMA TIP:

Bělicí krém na pigmentové skvrny se zpevňujícím efektem a UV ochranou Minus 417, 550 Kč

Hydratační

Nedostatečné zásoby vody provází pocit napínání, jako by se kůže o číslo srazila. Může také svědit a červenat. Přirozený ochranný film, který brání unikání vody, se narušuje při každém mytí a jeho obnova trvá 4–6 hodin. Hydratační krém je třeba používat několikrát denně.

PRIMA TIP:

Hydratační krém na ruce pro okamžitý i dlouhodobý účinek s výtažkem z arniky v BIO kvalitě Yves Rocher, 99 Kč

Ochranný

Hodně zatěžované ruce, například prací v domácnosti nebo při častém pobytu venku, potřebují krém, který na jejich povrchu vytvoří dostatečně účinný ochranný film. Působí hned po nanesení. Pravidelné používání posiluje i přirozenou obranyschopnost pokožky.

PRIMA TIP:

Ochranný krém na ruce s extraktem z aloe vera pro hydrataci, pevnost a pružnost pokožky Ryor, 70 Kč

Omlazující

Ve věku 40+ se vyplatí nasadit účinnější péči, inspirovanou složením omlazujících pleťových krémů. Proti klasické péči o ruce bývají složky koncentrovanější, mají tedy silnější účinek, navíc využívají technologie, které umožňují pronikání krému do hloubky.

PRIMA TIP:

Krém na ruce s kaviárovým extraktem pro hloubkové omlazení a regeneraci Gold Elixir Dermacol, 99 Kč

Regenerační

Pokud používáte krém, ale ruce se navzdory pravidelné péči velmi rychle znovu vysušují, potřebujete dodat pokožce regeneraci. Mezi osvědčené složky patří například urea, je to látka, kterou pokožka snadno vstřebá, nechá ji proniknout do hloubky, kde na sebe váže vodu.

PRIMA TIP:

Regenerační krém na ruce s 5% ureou proti vysušování pokožky Eucerin, 255 Kč, v lékárně

Výživný

Naordinujte ho rukám, které vás opravdu trápí – pokožka pálí, svědí, je suchá, tvoří se na ní šupinky. Do krému se často přidávají přírodní oleje, které jsou zásobárnou výživných složek, ale současně uhladí drsný povrch rukou. Prospívá i zdravému růstu nehtů.

PRIMA TIP:

Krém na ruce s výživným složením s olejem z makadamových ořechů

Smooth Sensation Nivea, 69 Kč

Zklidňující

Citlivost už dávno není jen problém pleti obličeje. Protože ruce jsou stejně jako tvář vystavovány celoročně negativním vlivům, ztrácejí přirozenou obranyschopnost. Speciální krém ji posiluje, navíc pokožku nedráždí nadbytečnými látkami, například voňavými.

PRIMA TIP:

Posilující krém pro citlivou pokožku s avokádovým olejem a glycerinem Sensitive Fenjal, 79 Kč

Anna Trnková/Foto archiv firem

Sdílejte článek
Štítky Yves Rocher pokožka Ryor

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.