Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Super trik, aby vaše punčocháče vypadaly stále jako nové

Punčocháče, které i po častém nošení a vyprání vypadají stále jako nové – pevné, nevytahané, bez jakýchkoliv "řidších míst". Také vám to přijde jako ve snu? Pozor, my víme, jak to udělat, aby se sen stal skutečností!
Vydáno: 04.10.2016
Punčocháče na celý život
Punčocháče na celý život Autor: archiv Calzedonia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stále více žen nosí sukně a šaty i v zimě. A to je dobře! Ovšem s prvními chladnými rány nastává otázka, co k sukni obléct, abyste nezmrzla. Naštěstí v dnešní době je opravdu z čeho vybírat – od klasických silonek (osobně nevím, jak zrovna tato tenoučká vrstva může někoho zahřát, ale kamarádka mi přísahala, že ji opravdu hřeje) přes silnější punčochy a punčocháče až po legíny. Všechny tyto varianty najdete v obchodech v nepřeberném množství barev, vzorů a materiálů.

Tentokrát se zaměříme na klasické punčocháče. Jsou silnější než klasické silonky a můžete vybírat v různých tloušťkách (ty s označením DEN 40 a více jsou na zimu ideální). Také si můžete zvolit, jaký chcete materiál. Na zimu jsou nejlepší vlněné a úplně ideální (a odzkoušeno na vlastní kůži) jsou ty s příměsí kašmíru.

Pokud už nějaké vlněné punčocháče máte, jistě víte, že není nejsnadnější je udržet v dobré kondici. Po několika vypráních a pravidelném nošení jednoduše i ty z nejlepších materiálů začnou tak nějak povolovat a ztrácet původní pružnost a pevnost. Tak tomu je odteď konec! Máme pro vás skvělý trik, jak je ošetřit, aby vypadaly stále jako nové. A v čem je to tajemství? V mrazu! Ano, ano, slyšíte správně. Až si příště koupíte nové punčocháče, udělejte s nimi následující: namočte je, vložte do igelitového uzavíratelného sáčku a vložte přes noc do mrazáku. Druhý den je vyndejte, nechte rozmrznout a uschnout.

Toto stačí udělat pouze jednou, před prvním nošením. Voda v kombinaci s mrazem způsobí to, že vlákna ztvrdnou, zpevní se a budou mnohem méně náchylnější k poškození.

Takže odteď žádná vytahaná kolena, žádné žmolky, jen krásné nohy :).

Článek je zařazen v: legíny, punčocháče, oka na punčoše
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama