Móda a krása

4. října 2016 04:30

Martina Čerňanská

Super trik, aby vaše punčocháče vypadaly stále jako nové

Punčocháče, které i po častém nošení a vyprání vypadají stále jako nové – pevné, nevytahané, bez jakýchkoliv "řidších míst". Také vám to přijde jako ve snu? Pozor, my víme, jak to udělat, aby se sen stal skutečností!

Stále více žen nosí sukně a šaty i v zimě. A to je dobře! Ovšem s prvními chladnými rány nastává otázka, co k sukni obléct, abyste nezmrzla. Naštěstí v dnešní době je opravdu z čeho vybírat – od klasických silonek (osobně nevím, jak zrovna tato tenoučká vrstva může někoho zahřát, ale kamarádka mi přísahala, že ji opravdu hřeje) přes silnější punčochy a punčocháče až po legíny. Všechny tyto varianty najdete v obchodech v nepřeberném množství barev, vzorů a materiálů.

Tentokrát se zaměříme na klasické punčocháče. Jsou silnější než klasické silonky a můžete vybírat v různých tloušťkách (ty s označením DEN 40 a více jsou na zimu ideální). Také si můžete zvolit, jaký chcete materiál. Na zimu jsou nejlepší vlněné a úplně ideální (a odzkoušeno na vlastní kůži) jsou ty s příměsí kašmíru.

Pokud už nějaké vlněné punčocháče máte, jistě víte, že není nejsnadnější je udržet v dobré kondici. Po několika vypráních a pravidelném nošení jednoduše i ty z nejlepších materiálů začnou tak nějak povolovat a ztrácet původní pružnost a pevnost. Tak tomu je odteď konec! Máme pro vás skvělý trik, jak je ošetřit, aby vypadaly stále jako nové. A v čem je to tajemství? V mrazu! Ano, ano, slyšíte správně. Až si příště koupíte nové punčocháče, udělejte s nimi následující: namočte je, vložte do igelitového uzavíratelného sáčku a vložte přes noc do mrazáku. Druhý den je vyndejte, nechte rozmrznout a uschnout.

Toto stačí udělat pouze jednou, před prvním nošením. Voda v kombinaci s mrazem způsobí to, že vlákna ztvrdnou, zpevní se a budou mnohem méně náchylnější k poškození.

Takže odteď žádná vytahaná kolena, žádné žmolky, jen krásné nohy :).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.