Móda a krása

1. března 2016 04:15

Lucie Průchová

Ta pravá řasenka: jak ji vybrat a co s ní (ne)dělat

Ta pravá řasenka: jak ji vybrat a co s ní (ne)dělat

V drogeriích jich mají plné stojany, tak se naučte, jak v záplavě řasenek najít ideální pro efekt, který na svých řasách chcete vykouzlit.

Natural: PŘÍRODNÍ

Řasenka decentně zvýrazní řasy, ideální pro denní líčení. Kartáček není příliš hustý, nabere přiměřené množství barvy, aby plynule omaloval řasy po celé délce od kořínků ke konečkům. Štětinky jsou od sebe trochu dál, takže zachytí všechny, i krátké řasy, ale neslepí je.

Tip: Natural Look Mascara Alcina, 375 Kč, v salonech s kosmetikou Alcina

Volume: OBJEM

Řasenka zahustí řídce rostoucí, slabé řasy. Tužší konzistence obalí každou jednotlivou řasu, takže se zvětší jejich objem a vytvoří dojem, že jich je víc. Klasický kartáček má dvě délky štětinek pro pohodlné líčení spodních a dolních řas.

Tip: Ultra Volume Revlon, 339 Kč, ve FAnnu

Extend/Long: DÉLKA

Krátké řasy se dají řasenkou nastavit. Do složení se přidávají vlákna, které opravdu dokážou protáhnout řasy o pár milimetrů. Štíhlý kartáček umožní přístup k řasám, oddělí je a dopraví barvicí hmotu až ke konečkům, kde je jí nejvíc třeba.

Tip: SuperExtend Winged Out Avon, 219 Kč

Curl: NATOČENÍ

Rovné řasy vytvaruje speciální řasenka s kartáčkem připomínajícím lžičku. Při nanášení se vodorovně natočí se tak, aby kopíroval tvar horního víčka. Krémové složení obsahuje vosky, pryskyřice či polymery, které oblouček zafixují.

Tip: Curl Mania Mascara Dermacol, 199 Kč

All: MULTIFUNKČNÍ

Vybírá ze všech typů řasenek to nejlepší, aby jedním tahem řasy obarvila od kořínků ke konečkům, prodloužila je, zahustila a dodala jim svůdný tvar obloučku. Kartáček si poradí i s krátkými rovnými řasami, složení umožňuje nanést více vrstev bez slepení.

Tip: Get It All NYC, 149 Kč

False Lash: UMĚLÉ ŘASY

Bez složitého nalepování můžete mít výrazné řasy připomínající ty umělé. Hustá barva obalí řasy silnou vrstvou. Umělohmotné bodlinky kartáčku jsou různě dlouhé a sestavené tak, aby nabraly dostatek barvy, ale klouzaly mezi řasami snadno a barvu rozprostřely pravidelně.

Tip: False Lash Wings Intenza L´Oreal, 359 Kč

Beautifier: ZKRÁŠLUJÍCÍ

Řasenka, která nejen zkrášluje okamžitě po nanesení, ale během svého působení dodává řasám i pečující látky, takže při pravidelném dlouhodobém používání zlepšuje jejich kondici. Oblíbené jsou rostlinné oleje, například arganový.

Tip: Lash Beautifier Astor, 259 Kč

5 osvědčených rad na závěr

1/ Dejte si zrcátko do výšky brady, budete se dívat dolu a snadněji nalíčíte horní řasy bez otiskování kartáčku na víčko.

2/ Souvislou vrstvu barvy na řasách zajistí, když budete řasenkou při nanášení mírně pohybovat cik-cak doprava a doleva.

3/ Před otisknutím barvy pod spodní řasy se ochráníte tím, že si před líčením podložíte řasy papírovým kapesníčkem.

4/ Při otvírání řasenky nepumpujte kartáčkem dovnitř a ven, vhání to dovnitř vzduch a barva rychleji tuhne a vysychá.

5/ Dolitím odličovadla zhoustlou řasenku nezachráníte, po nanesení na řasy se odpaří a barva se během dne začne drolit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.