Móda a krása

30. září 2016 10:00

Martina Čerňanská

Tahák na krásu: Beauty tipy, ať jste za kočku!

Pěstěný vzhled je alfou a omegou ženské krásy. Abyste ve velkém sbírala komplimenty od mužů a závistivé pohledy od žen, tak rozhodně čtěte a jenom u teorie nezůstávejte. Tyto tipy prostě musíte zrealizovat!

Mějte na paměti také fakt, že všechno souvisí se vším, a naše krása je tak podřízena zdraví. Proto dostatečně spěte, dodržujte pitný režim, jezte tak, abyste konzumovaly plnohodnotnou stravu, a rozhodně se pravidelně hýbejte. Uvidíte, že pak nebudete potřebovat nánosy korektoru, abyste zamaskovaly kruhy pod očima a navíc budete působit mladistvěji.

Něco pro fajnové nehty

Jedete už druhý nátěr a kýžený odstín na drápku není pořád takový, jak jste si představovala? Jako první vrstvu naneste bílý lak a teprve pak až barvy. Výsledek vás překvapí!

Mastí se vám pleť až nezvykle moc?

Neustále ji tonizujete, zbavujete mazu a pořád nic? Rozhodně nezapomínejte na vhodně zvolenou hydrataci prostřednictvím krému nebo lehoučkého fluidu. Důvodem vedoucím k přebytku mazu může být dehydratace, a tak si pleť usmyslila, že se promaže sama. Příčinou často bývají také hormonální změny.

Chloupky v obličeji: Strašák žen

Trápí vás knírek nad horním rtem? Maskovat ho nepomůže, raději ho odstraňte. Rozhodně ale ne za pomoci žiletky, s pinzetou to také není zrovna nejlepší nápad, kdybyste měla postupovat po jednom. Skvělou službu prokážou voskové pásky, které před použitím zahřejte v dlani, nalepte a rychlým pohybem škubnete. Pleť zbavte zbytků vosku a ošetřete zklidňujícím gelem z aloe vera.

Péče pro oslabené a suché konečky – hedvábí!

Spát v hedvábném povlečení je jedna věc, co funguje, ale my pro vás máme ještě druhou. Aplikujte do hřívy pravidelně vlasové hedvábí a těšte se na pěstěné, silné, zdravé a zářivé vlasy.

Dokonale oholené nohy

S holením začínejte až po koupeli, kdy je pokožka vláčná, měkčí, poddajnější a žiletka neudělá tolik neplechy. Došla vám holicí pěna? Pomoci si můžete také se sprcháčem. A jakmile dojde na intimní partie, rozhodně si vždy počínejte po směru růstu chloupků.

Bez přípravy vám make-up dlouho nevydrží

Ráno si obličej odličte, nakrémujte podle toho, jak jste zvyklá. Pak přichází správné načasování pro podkladovou bázi, která nedovolí, aby make-up ulpíval v pórech a v mimických vráskách kolem očí. Make-up aplikujte k tomu určenou houbičkou nebo štětcem. S prsty toho totiž tolik nesvedete. Finální výsledek pak přestříkejte a znásobte jeho výdrž za pomoci spreje na make-up. Jen tak se vám rozhodně nerozteče.

Paty jako hroch

Praskají vám paty, jsou tvrdé a prostě s nimi nejste spokojená? Zkuste sádlo, obalte chodidla igelitovým sáčkem a pak hupsněte do bavlněných ponožek, ve kterých přečkáte celou dlouhou noc.

Přiučte se stínování

Nanést skvěle make-up je jedna věc, ale aby nepůsobil jako maska, to už může být oříšek. Ale i ten se dá rozlousknout. Chcete zúžit naducané tvářičky nebo opticky protáhnout nos? Tak právě sem musíte aplikovat bronzer. A na co je rozjasňovač? Ten má obličej rozzářit. Kam s ním? Pod obočí, na horní část lícních kostí, nebo do vnitřních koutků očí a také tam, s jakými částmi obličeje se chcete pochlubit. Nezapomínejte ani na tvářenku, rozhodně umí s naším líčením hotové divy.

-lz-