Trápí vás vrásky na čele a v oblasti očí? Omládněte s webem Prima Ženy

Prima Ženy a časopis Health&Beauty pro vás připravili speciální projekt ve spolupráci s primářkou Ústavu lékařství a kosmetiky. Zapojte se, a pokud MUDr. Miroslava Pelechová vybere právě vás, získáte zdarma omlazení pomocí botoxu v Ústavu lékařství a kosmetiky.

Jaké jsou podmínky?

Omlazení botoxem může absolvovat žena, která

- je ve věku 45 a více let

- nebojí se podstoupit estetický zákrok (po omlazení botoxem nejsou žádné zdravotní komplikace, takže se nemusíte bát)

- nemá za sebou žádný estetický ani plastický zákrok v oblasti obličeje

- má dostatek času na ošetření

- zákroky a ošetření podstoupí zdarma, avšak s podmínkou prezentace proměny v časopisu Health&Beauty a poskytnutí práv na další využití

Co vás čeká, pokud budete vybrána

Nejprve si vás vyfotografujeme, jak vypadáte před proměnou. Poté proběhne indikace lékařkou MUDr. Miroslavou Pelechovou a následně začátkem dubna procedury, které omladí váš vzhled. Na závěr absolvujete ještě jedno focení.

Chcete se nechat zdarma omladit?

Pokud splňujte podmínky uvedené výše, pošlete nám fotku svého obličeje nejpozději do 15. března. Nezapomeňte zároveň uvést i své kontakty, abychom se s vámi mohli spojit v případě, že budete pro proměnu vybrána.

Kontakty můžete psát a fotografie nahrávat ZDE.

Svou účastí souhlasíte, že v případě, že omlazení podstoupíte, s vámi budeme moci natočit video a pořídit fotografie, které budou publikovány v časopisu Health&Beauty a na webu Prima Ženy a případně dalších webech a sociálních sítích využívaných FTV Prima.

Jak vypadá omlazení botoxem

Botulotoxin typu A je kosmetická forma produktu bakterií Clostridium botulinum. Používá se k odstranění nežádoucích mimických vrásek (smích, mračení), zejména v horní části obličeje. (Je ale možné otočit směrem vzhůru i unaveně působící koutky úst nebo odstranit nadměrné pocení.)

Jak funguje: Přeruší přenos impulsu mezi nervem a svalem, jenž inkriminovanou mimickou vrásku fixuje.

Jak se aplikuje: Provádí se jemnou jehličkou, trvá několik minut a bolestivost je minimální. Po aplikaci je nutné ošetřenou oblast procvičit podle instrukcí lékaře.

Efekt: Za 3 až 5 dnů, přetrvává 4 měsíce až půl roku.

Ceny: Orientačně od 2000 Kč (glabela, vrásky vně očí) do 8000 Kč (více lokalit současně – celé čelo, glabela...).

Toto je fotografie ženy před aplikací botoxu:

A toto po aplikaci:

Před výplní, nebo až po ní?

U většiny zájemců o estetický zákrok je vhodnější omezit mimickou aktivitu botulotoxinem. Tím se vrásky částečně oploští a výplň do dané lokality následně precizněji „sedne“. „Toto pořadí doporučuji otočit pouze v jediném případě,“ říká MUDr. Miroslava Pelechová z Ústavu lékařské kosmetiky. „Jde o hlubokou vrásku v glabele, patrnou i v klidu. Tu botulotoxin nevyřeší, je nutné vyplnění kyselinou hyaluronovou, jež pomůže vyrovnání propadu. Teprve pak je rozumné zvážit omezení mimické aktivity botulotoxinem. Díky tomu výplň i déle vydrží.“ V zahraničí bývá botulotoxin aplikován i současně s výplňovými materiály, ale časový interval mezi aplikací botulotoxinu a výplně by měl být nejméně dva týdny. Je to jak bezpečnější, tak kosmeticky výhodnější, nedojde k překorigování dané lokality. Po aplikaci botulotoxinu se navíc nedoporučuje ošetřené oblasti masírovat, kdežto po vpíchnutí výplně lékař často rozmasírování provádí.

Prolistujte si jedno číslo časopisu Health&Beauty zdarma:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.