Móda a krása

7. září 2017 14:00

Martina Čerňanská

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Houba z konjaku na jemnou exfoliaci

Konjak se dá využít beze zbytku, nic se nevyhodí! Poté, co ho zpracují na vaše oblíbené shirataki nudle, vyrobí z kořenů konjaku kosmetické houby. Jsou trochu drsnější a neměly by se aplikovat každý den. Japonky je používají na odstranění odumřelých šupinek pokožky a hloubkové oživení obličejových buněk pravidelně jednou týdně.

Navlhčete houbu, osvěžte pokožku květinovou vodou a pak malými krouživými pohyby houby - bez použití mýdla, samozřejmě – přejíždějte po obličeji. Opláchněte vlažnou vodou a znovu použijte květinovou vodu. Nechte pokožku oschnout a nakonec aplikujte hydratační krém.

Pleťová maska z rýžové mouky

Tato „hand made“ maska má absorpční a matující účinky a je mimořádně účinná na mastnou pleť s rozšířenými póry. Aplikuje se jednou za 10 dní. Protože je rýžová mouka bohatá na vitamin B, fosfor a hořčík, používají ji generace japonských žen jako krášlicí prostředek již tisíce let.

Smíchejte rýžovou mouku s mlékem, až vytvoříte dostatečně pevnou a homogenní hmotu. Nejprve rozetřete na obličej jednu kávovou lžičku sezamového oleje a pak naneste pastu z mléka a rýžové mouky. Nechte působit zhruba čtvrt hodiny a poté smyjte vlažnou vodou.

Domácí květinová voda ze zeleného čaje

Zelený čaj má účinky adstringentní (tedy stahující, což je skvělé na rozšířené póry!) a antioxidační (ty pleť chrání a oživí). Vlastnoručně vyrobené pleťové tonikum na základě zeleného čaje můžete uchovat několik dní v lednici. 2 polévkové lžíce čaje sencha zalijte šálkem převařené minerální vody. Nechte hodinu louhovat a slijte přes sítko. Nechte zchladnout a naplňte do rozprašovacího flakonu, který uchovávejte v lednici. Při aplikaci nastříkejte tonikum na 2 kosmetické tampony, které nejprve položte na zavřená víčka a potom postupně přikládejte na celý obličej a krk.

Japonky nechodí na plastiku

autor: Sophie Ortegová

Chcete jednou provždy zhubnout bez obětí a odříkání? Osvojte si metodu Tokio–Paříž a odhalte nové tajemství štíhlé linie, princip kalorické hustoty potravin inspirovaný japonským způsobem života. V knize najdete množství receptů s použitím agar-agaru a konjaku, důležité tipy na nákupy, cvičení, kosmetické rady, postupy pro zdraví a proti stárnutí…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.