Móda a krása

7. září 2017 14:00

Martina Čerňanská

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Tři tajemství krásy z Japonska, které musíte vyzkoušet

Houba z konjaku na jemnou exfoliaci

Konjak se dá využít beze zbytku, nic se nevyhodí! Poté, co ho zpracují na vaše oblíbené shirataki nudle, vyrobí z kořenů konjaku kosmetické houby. Jsou trochu drsnější a neměly by se aplikovat každý den. Japonky je používají na odstranění odumřelých šupinek pokožky a hloubkové oživení obličejových buněk pravidelně jednou týdně.

Navlhčete houbu, osvěžte pokožku květinovou vodou a pak malými krouživými pohyby houby - bez použití mýdla, samozřejmě – přejíždějte po obličeji. Opláchněte vlažnou vodou a znovu použijte květinovou vodu. Nechte pokožku oschnout a nakonec aplikujte hydratační krém.

Pleťová maska z rýžové mouky

Tato „hand made“ maska má absorpční a matující účinky a je mimořádně účinná na mastnou pleť s rozšířenými póry. Aplikuje se jednou za 10 dní. Protože je rýžová mouka bohatá na vitamin B, fosfor a hořčík, používají ji generace japonských žen jako krášlicí prostředek již tisíce let.

Smíchejte rýžovou mouku s mlékem, až vytvoříte dostatečně pevnou a homogenní hmotu. Nejprve rozetřete na obličej jednu kávovou lžičku sezamového oleje a pak naneste pastu z mléka a rýžové mouky. Nechte působit zhruba čtvrt hodiny a poté smyjte vlažnou vodou.

Domácí květinová voda ze zeleného čaje

Zelený čaj má účinky adstringentní (tedy stahující, což je skvělé na rozšířené póry!) a antioxidační (ty pleť chrání a oživí). Vlastnoručně vyrobené pleťové tonikum na základě zeleného čaje můžete uchovat několik dní v lednici. 2 polévkové lžíce čaje sencha zalijte šálkem převařené minerální vody. Nechte hodinu louhovat a slijte přes sítko. Nechte zchladnout a naplňte do rozprašovacího flakonu, který uchovávejte v lednici. Při aplikaci nastříkejte tonikum na 2 kosmetické tampony, které nejprve položte na zavřená víčka a potom postupně přikládejte na celý obličej a krk.

Japonky nechodí na plastiku

autor: Sophie Ortegová

Chcete jednou provždy zhubnout bez obětí a odříkání? Osvojte si metodu Tokio–Paříž a odhalte nové tajemství štíhlé linie, princip kalorické hustoty potravin inspirovaný japonským způsobem života. V knize najdete množství receptů s použitím agar-agaru a konjaku, důležité tipy na nákupy, cvičení, kosmetické rady, postupy pro zdraví a proti stárnutí…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.