Móda a krása

16. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Umění? Prošívat si ruce jehlou a nití?

Tato umělkyně uchopila pojem „ženské práce“ poněkud po svém. Prošívá své ruce jehlou a nití, a vytváří tak ornamenty.

Eliza Bennett žije v Londýně, kde vznikají náměty na obrazce, které pak vyšívá na své dlaně. Nápad vznikl tak, že se jednoho dne zamyslela nad souslovím "ženské práce". Což je takový stereotyp, něco, co se bere jako samozřejmost. Taková ta každodenní „snadná“ rutina, která by měla být součástí života každé ženy.

Umělkyně vytvořila dílo s názvem „Ženské práce nikdy nekončí“. Své ruce používá jako plátno, na které za pomoci jehly a nití „maluje“ obrázky.

V tomto videu ji můžete vidět v akci, pokud jste fyzicky schopni se na to dívat. Některým z nás by tohle podívání mohlo dělat problémy...

Eliza o své první zkušenosti s vyšíváním, které zkusila už ve škole, říká: „Byla jsem naprosto ohromená, když jsem zjistila, že jehla může projít pod horní vrstvou kůže bez bolesti. Víc jsem o tom nepřemýšlela. Až donedávna, kdy jsem chtěla ukázat, jak vypadají ruce manuálně pracující ženy – upracované, plné mozolů.

„Někteří mě nazývají feministkou, pro mě je to celé o lidských hodnotách," vysvětlila.

Sdílejte článek
Štítky Londýn umění Eliza Bennettová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.