Móda a krása

8. prosince 2016 14:00

Martina Čerňanská

Upravené obočí aneb Jak malý detail dokáže velké divy

Téměř všechny ženy chodí pravidelně ke kadeřníkovi, některé i na kosmetiku, hodně z nás na manikúru i pedikúru, necháváme se rozmazlovat na masážích, ale je jedna malá část na těle, kterou velmi často zanedbáváme a přitom bychom rozhodně neměly. Řeč je o obočí.

Stejně jako cokoliv v dnešní době i úprava obočí podléhá trendům. V letech minulých se obočí moc neupravovovalo a tak nějak se nechávalo jen růst. Postupně se ale začalo škubat a škubat a dospělo to (bohužel) až k velmi nepěknému trendu tenkého oblouku, popř. ještě dokresleného natvrdo černou tužkou na obočí.

Naštěstí je to už minulostí a poslední roky volají po přirozeném, ale upraveném obočí. Jak ho dosáhnout?

Dnešní doba nabízí mnoho možností

Samozřejmě nejlevnější a nejrychlejší varianta je vytrhávání obočí doma pinzetou. Tato možnost je fajn, pokud máte obočí již od odborníka upravené a pouze si sem tam chcete vytrhnout nějaký ten chloupek. Nesnažte se doma ale vytvořit tvar – nikdy se vám to pořádně nepovede a docílíte pouze toho, že budete mít každé obočí jiné a nesouměrné.

Pomalu ale jistě se i k nám dostává trend úptravy obočí pomocí napnutých nití. Zatím je u nás tato metoda poměrně v plenkách a bohužel není moc míst, kde ji provádějí opravdu vyškolení specialisté.

Za nás rozhodně vyhrává úprava obočí pomocí vosku. O to, kdo tuto metodu vyzkouší na vlastní kůži, abychom vám mohli ukázat fotostory z procesu, byl v redakci docela boj. Nakonec vyhrála naše kolegyně Tereza a to z důvodu (Terko promiň:)), že měla obočí z nás všech v nejhorším stavu, resp. úplně nedotčené jakoukoliv úpravou v posledním roce.

Jde se do Brow Baru

Zašli jsme proto do Brow Baru značky Benefit, který se nachází v prodejnách Sephora (seznam, kde všude se Brow Bar nachází najdete zde) a svěřili jsme naší milou kolegyni do rukou Lucii Majtánové – Brow specialistce značky Benefit.

Před začátkem

Vždy když přijdete do Brow Baru, jsou vám přečteny tzv. bezpečností podmínky – např. je dobré vědět, že po úpravě obočí pomocí vosku nesmíte min. 24 hodin do sauny či bazénu.

Pak se domluvíte na tom, zda chcete obočí pouze upravit nebo i nabarvit. Na výběr je několik barevných odstínů a nemusíte se bát, zkušený personál vám vždy poradí správný odstín k tónu vaší pleti. Barvení se doporučuje, pokud nemáte obočí moc husté, opticky vám nabyde.

Důležitá součást je také kontrola teploty vosku – ta se zkouší na vnitřní straně zápěstí, kde je pokožka nejvíce podobná té v okolí obočí. Popř. se také odhalí případná alergická reakce na vosk, která ale prý prakticky nehrozí.

Zaměření

Základ úpravy obočí je zaměření 3 bodů., např. pomocí vatové tyčinky. Jeden konec držíte vždy u nosu a druhý:

1) Rovně směrem nahoru se vám ukáže začátek obočí.

2) Náklon tyčinky – spojení stále stejného místa u nosu a duhovky) vám ukáže nejvyšší bod oblouku.

3) Linie mezi nosem a vnějším koutkem oka vám ukáže, kde má obočí končit.

Tyto tři body jsou nesmírně důležité a je potřeba se jich vždy a za všech okolností držet.

Nelekejte se, pokud zjistíte, že máte každé obočí trochu jiné. Je to naposto normální. Náš obličej (a vlastně celé tělo), není dokonale souměrné.

Barvení

Dalším krokem je barvení. Okolí obočí je vždy ošetřeno vazelínou či krémem, ale nedošlo k zabarvení mimo chloupky obočí. Poté se nanese samotná barva a několik minut se nechá působit.

Barvení obočí; foto: Jan Kundera

Vosk a pinzeta

Poté se barva setře vatovým tamponkem a jde se "škubat". Vosk se nanáší na pěti místech u každého obočí – na dvou místech zespoda obočí, na dvou místech zeshora obočí a na jedno místo uprostřed, u kořene nosu. Vosk se nanáší pomocí malé špachtličky, poté se přiloží papírek a trhne se. Nebojte se, nejedná se o žádnou velkou bolest, navíc je to tak rychlé, že je během chviličky po všem.

Pak přichází na řadu pinzeta a nůžtičky. Případné drobné nedokonalosti se dočistí a pokud jsou někde chloupky delší, zastřihnou se.

Nanášení vosku; foto: Jan Kundera

Konečná úprava

Obočí je hotové a už nyní je vidět ten neuvěřitelný rozdíl. Co se nám ale opravdu líbilo, je fakt, že samotnou úpravou proces nekončí. Na závěr vás totiž vždy ještě nalíčí! Nejenže vám řeknou, jak si doma obočí upravovat a doporučí vám i ideální kosmetiku právě pro vás (Tereza má na fotce obočí upravené pomocí paletky Zings Brow, která obsahuje vosk na zkrocení chloupků, barvu i mini pinzetku a oboustranný štěteček – tato legendární paletka je celosvětově nejprodávanější a nejoblíbenější kosmetická vychytávka na úpravu obočí), ale také vás jemně nalíčí, takže odcházíte nejen se špičkově upraveným obočím, ale i se super make-upem.

Nakonec je lehký make-up; foto: Jan Kundera

No, co tomu říkáte? Dokonalé obočí dokáže s obličejem udělat divy, že? Zajděte si do Benefit Brow Baru a nechte se v uspěchaném adventním čase trochu rozmazlit. Anebo kupte voucher na tuto proceduru jako dárek pro vaší maminku, sestru nebo kamarádku, jistě budou nadšené. A pozor! Dobrá zpráva, už i čeští muži zjistili, že upravený zevnějšek je zapotřebí a do Benefit Brow Barů chodí čím dál více i pánové. Co milé dámy, nepošlete tam svého milého? ;)

Finální výsledek; foto: Jan Kundera

Martina Hrušková a Lucia Majtánová z Brow Baru Benefit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.