Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Móda a krása

Víte jak prodloužit krásné opálení? Naučíme vás to!

Konečně jste nachytala (nebo brzy nachytáte) bronz! Ty bílé šaty pak vypadají tak skvěle! Jenže vás čeká další týden v práci a svůdné opálení začne rychle ztrácet na kráse. Jak to udělat, aby vydrželo déle? Máme pár osvědčených rad!
Vydáno: 09.07.2017, Martina Hrušková
Víte jak prodloužit krásné opálení? Naučíme vás to!
Víte jak prodloužit krásné opálení? Naučíme vás to! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nekoupejte se

To samozřejmě není rada, která by vás vyzývala k zanedbání osobní hygieny. Doporučení zní: žádná vana. Pokud se naložíte do horké koupele, zaručeně zrychlíte vyblednutí opálené kůže. Zvolte raději rychlou sprchu s vlažnou vodou, která opálení lépe zachová.

Použijte peeling

Zní to jako paradox, ale opravdu to funguje! Peelingem opálení nezničíte, naopak. Pomůže odstranit staré šupinky kůže a vaše opálení oživí. Navíc se do pokožky lépe dostane hydratační krém.

Hydratujte

Výživa a hydratace kůže je pro prodloužení opálení klíčová! Pokud si chcete zachovat bronz co nejdéle, musíte vynaložit trochu úsilí a každé ráno a večer se pořádně natřít tělovým mlékem. Ve sprše vám bude nejlepším pomocníkem sprchový olej, který zabrání vysušení pokožky po kontaktu s vodou.

Samoopalovák? Ano!

Proč tomu krásnému tónu pokožky trochu nepomoct, když jsou možnosti? Už tak pěkné opálení podpořte samoopalovacím krémem, který dodá výživu i oživí barvu. Navíc se nemusíte obávat podivných fleků, které vznikají hlavně tehdy, když je kůže úplně bílá. I v tomto případě si musíte dát pozor, roztírat rovnoměrně a po aplikaci si umýt dlaně.

Nasaďte BB krém

Makeup v létě raději vynechte, je-li to možné. Lepší službu vám udělá dobrý BB krém v tónu vašeho opálení. Mají pro vás celou řadu výhod: hydratují, sjednocují a kryjí, nezatěžují kůži a navíc vám poskytnou i UV filtr proti slunci.

Pijte!

Pijte, pijte, pijte. O hydrataci si vaše kůže neříká pouze vně, tekutinu potřebuje i uvnitř těla. Zkuste do sebe dostat alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Pokud nebudete jak sušená treska, i vaše opálení se udrží déle. Pokožka bude napnutá a zářivá. Z těla navíc dostanete pryč zbytečné toxiny a celková očista a hydratace se promítne ve vašem vzhledu.

Pozor na vosky

Jasně, že nechceme, abyste chodila s chlupatými lýtky, ale jděte na to opatrně. Depilační vosk totiž s chloupky sebere i vrchní vrstvičku kůže a opálení rychleji zmizí. Šetrnější variantou bude v tomto případě dámská žiletka. Jen dejte pozor, ať nevypadáte, jak po bitvě!

Přečtěte si také:

Opalovací manuál: Je slunce přítel nebo škůdce?

Opalovací manuál: Je slunce přítel nebo škůdce?

Spálení mohou zhoršit i některé léky nebo parfémy

5 překvapivých věcí, které mohou zhoršit spáleniny od sluníčka

Slušivé plavky pro každou postavu

Slušivé plavky pro každou postavu, i tu vaši: Vyberte si!

autor: KU

Článek je zařazen v: opálení, opalování, bronz, jak prodloužit opálení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama