Móda a krása

9. července 2017 14:00

Martina Čerňanská

Víte jak prodloužit krásné opálení? Naučíme vás to!

Konečně jste nachytala (nebo brzy nachytáte) bronz! Ty bílé šaty pak vypadají tak skvěle! Jenže vás čeká další týden v práci a svůdné opálení začne rychle ztrácet na kráse. Jak to udělat, aby vydrželo déle? Máme pár osvědčených rad!

Nekoupejte se

To samozřejmě není rada, která by vás vyzývala k zanedbání osobní hygieny. Doporučení zní: žádná vana. Pokud se naložíte do horké koupele, zaručeně zrychlíte vyblednutí opálené kůže. Zvolte raději rychlou sprchu s vlažnou vodou, která opálení lépe zachová.

Použijte peeling

Zní to jako paradox, ale opravdu to funguje! Peelingem opálení nezničíte, naopak. Pomůže odstranit staré šupinky kůže a vaše opálení oživí. Navíc se do pokožky lépe dostane hydratační krém.

Hydratujte

Výživa a hydratace kůže je pro prodloužení opálení klíčová! Pokud si chcete zachovat bronz co nejdéle, musíte vynaložit trochu úsilí a každé ráno a večer se pořádně natřít tělovým mlékem. Ve sprše vám bude nejlepším pomocníkem sprchový olej, který zabrání vysušení pokožky po kontaktu s vodou.

Samoopalovák? Ano!

Proč tomu krásnému tónu pokožky trochu nepomoct, když jsou možnosti? Už tak pěkné opálení podpořte samoopalovacím krémem, který dodá výživu i oživí barvu. Navíc se nemusíte obávat podivných fleků, které vznikají hlavně tehdy, když je kůže úplně bílá. I v tomto případě si musíte dát pozor, roztírat rovnoměrně a po aplikaci si umýt dlaně.

Nasaďte BB krém

Makeup v létě raději vynechte, je-li to možné. Lepší službu vám udělá dobrý BB krém v tónu vašeho opálení. Mají pro vás celou řadu výhod: hydratují, sjednocují a kryjí, nezatěžují kůži a navíc vám poskytnou i UV filtr proti slunci.

Pijte!

Pijte, pijte, pijte. O hydrataci si vaše kůže neříká pouze vně, tekutinu potřebuje i uvnitř těla. Zkuste do sebe dostat alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Pokud nebudete jak sušená treska, i vaše opálení se udrží déle. Pokožka bude napnutá a zářivá. Z těla navíc dostanete pryč zbytečné toxiny a celková očista a hydratace se promítne ve vašem vzhledu.

Pozor na vosky

Jasně, že nechceme, abyste chodila s chlupatými lýtky, ale jděte na to opatrně. Depilační vosk totiž s chloupky sebere i vrchní vrstvičku kůže a opálení rychleji zmizí. Šetrnější variantou bude v tomto případě dámská žiletka. Jen dejte pozor, ať nevypadáte, jak po bitvě!

Přečtěte si také:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.