Vyzkoušejte: Bylinná parní lázeň pro hezčí pleť

Obraťte svou tvář k přírodě a nastudujte návod na bylinné napařování obličeje. Horká pára s bylinkami vám zařídí tvářičku jako broskvičku.

Vyzkoušejte napařovací rituál, díky němuž si vypěstujete krásnou, svěží, čistou a zářivou pleť.

Jednou týdně si připravte bylinný odvar. Stačí si vybrat léčivku podle typu vaší pleti. Na co která pomáhá, se dozvíte v rozpisu níže.

Co budete potřebovat:

2 l vařící vody ve velkém hrnci

250 ml sušených bylinek

Postup napařování je stejný jako při inhalování. V hrnci uvařte vodu, do vroucí vody vhoďte směs bylin, zakryjte pokličkou, vypněte plamen a dvě minuty nechte louhovat. Po vyluhování bylinky vyjměte a hrnec s odvarem postavte na stůl, ke kterému si můžete pohodlně sednout a držet obličej asi 15 cm nad kastrolem.

Hlavně komfortně

Hlavu si přitom přikryjte velkou osuškou, která bude viset přes okraje hrnce a zachytí tak veškerou blahodárnou páru. Udržujte pohodlnou vzdálenost od hladiny. Snažte se zůstat pod ručníkem, dokud to bude příjemné.

Napoprvé může vadit

Při prvním napařování vás kůže může svědit. Je to normální. Vaše pokožka reaguje svěděním na zvýšenou cirkulaci nastartovanou párou. Budete-li tuto kúru provozovat každý týden, zmírní se svědění a lepší, rychlejší cirkulace vám rozjasní tvář!

Vyberte si bylinky

Jaké bylinky se hodí právě pro vaši pleť? Použijte je samostatně nebo v kombinacích:

Na suchou pleť – růže, levandule, kostival, heřmánek

Na normální pleť – růže, levandule, meduňka, měsíček

Na mastnou pleť – rozmarýn, šalvěj, vilín

Na problematickou pleť – kostival

Zuzana Šustová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.