zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zbavte se jizviček po akné. Pomoc najdete v kuchyni

1/5: Vaječné bílky
Vaječné bílky 1

Věděli jste, že vaječné bílky obsahují přírodní látky, které pomáhají s hojením jizev a zesvětlením tmavých fleků na kůži? Takže bílky vám pomohou i s jizvami po akné. Vejce je plné aminokyselin a proteinů, které zužují póry a brání vzniku nových pupínků. Tyto sloučeniny také zesvětlují pokožku a činí jizvy méně viditelnými.

 

Jak na to?

Do čisté mísy oddělte tři vaječné bílky a vyšlehejte je. Nemusí to být pevný sníh, ale v míse by se měla objevit hustá bílá pěna. Čistýma rukama naneste vyšlehané bílky na vyčištěnou tvář, zaměřte se na problémové oblasti. Nechte schnout alespoň 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Pro dosažení co nejlepších výsledků opakujte kúru dvakrát nebo třikrát týdně.

 

 

2/5: Jedlá soda
Jedlá soda 1

Stejně jako vaječné bílky, i jedlá soda je účinný zesvětlovač kůže. Mikrogranulky pak zafungují také jako kožní peeling, který je pro vyblednutí jizev důležitý. Tím, že odumřelé buňky odpadnou, jsou jizvy po akné méně viditelné.

 

Jak na to?

Smíchejte malé množství vody se sodou, abyste vytvořili pastu. Čistými prsty jemně masírujte pastou celý obličej. Poté nechte působit alespoň minutu. Opláchněte vlažnou vodou a následně naneste výživný krém. Opakujte dvakrát nebo třikrát týdně v závislosti na stavu vaší pokožky.

 

3/5: Šťáva z citronu
Šťáva z citronu 1

Citronová šťáva obsahuje silné ovocné kyseliny, které zjemňují jizvy, zlepšuje strukturu kůže, obnovuje pleť a dodává jí mladistvý lesk! Šťáva obsahuje kyselinu mléčnou, glykolovou a citronovou, jež se používají ve většině přípravků v péči o pleť. Ta díky nim ničí bakterie, které způsobují akné, odstraňuje odumřelé kožní buňky a zesvětluje jizvy.

Jak na to?

Vymačkejte šťávu ze tří citronů. Vatový tampon nechte touto šťávou nasáknout a přikládejte na postiženou oblast. Opakujte dvakrát týdně, dokud jizvy nezmizí, nebo alespoň nezesvětlají. Máte-li ale citlivou pleť, používejte citron jen jednou týdně.

 

 

4/5: Gel z aloe vera
Gel z aloe vera 1

Aloe vera obsahuje zklidňující složky, které léčí kožní traumata a oděrky. To snižuje zánět, podporuje regeneraci buněk a zabraňuje vzniku pupínků. Pokud jde o zesvětlení tmavých stop po akné, doporučujeme použít čerstvý aloe vera gel přímo z rostliny.

 

Jak na to?

Vezměte list této rostliny a oloupejte ho. Poté seškrábněte čirý gel a aplikujte ho přímo na vyčištěnou tvář. Nechte působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou. Pokud máte citlivou pokožku, nepoužívejte tak často.

 

5/5: Olivový olej
Olivový olej 1

Extra panenský olivový olej je velice výživný rostlinný olej. Je bohatý na vitamíny A, D, C, B1, B2 a E. Všechny tyto živiny pracují v souladu, aby zklidnily a léčily pleť náchylnou k akné. Olivový olej je též plný antioxidantů a protizánětlivých látek, takže pomůže výskyt akné minimalizovat a zesvětlit jizvy.

 

Jak na to?

Před spaním si vmasírujte pár kapek kvalitního extra panenského oleje do pokožky na obličeji. Masáž podporuje regeneraci buněk a krevní oběh a pomáhá proniknout oleji hluboko do kůže. Poté přikryjte obličej teplou žínkou, aby se otevřely póry a mohly nasávat olej. Nebojte se, že se vám bude pleť více mastit, olivový olej způsobí pravý opak. Opakujte podle potřeby, zhruba dvakrát týdně.

 

reklama