Móda a krása

10. ledna 2016 04:40

Lucie Průchová

Zmrazte tuky v zimě, v létě budete štíhlá

Venku je zima a vy byste měla ještě nechat mrznout svoje tuky? Jestli se potřebujete zbavit faldů, které se vás drží, ač jíte zdravě nebo cvičíte, právě teď je pro kryolipolýzu ten ideální čas.

Mnoho českých žen trápí slovanský typ postavy. Přestože pravidelně sportují, dodržují vyváženou stravu, v určitých partiích jejich těla se drží tukové řasy, které deformují jinak pěkně stavěné tělo. Nejčastěji to bývá v oblasti břicha, boků nebo oblast stehen ať už vnějších nebo vnitřních. Díky kryolipolýze se ale můžete zbavit i tuku na zádech, takzvaných madel lásky, nebo na jiných partiích.

Co se děje při kryolipolýze?

O kryolipolýze už snad slyšel téměř každý. Přesto si ne všichni dokáže představit, jak tento proces probíhá. „Pojem kryolipolýza znamená řízené zmrazení tukových buněk, které pomalu odumírají a následně jsou odstraněny z těla bílými krvinkami pomocí lymfatického systému,“ vysvětlila MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik.

V praxi to vypadá tak, že na místo, kde se chcete zbavit tuku, se pokládá speciální látka zabraňující poškození kůže. Hlavice pomocí vakua nasaje tukovou řasu, a zatímco vy odpočíváte na lehátku, dochází ke zmrazení tukových buněk. Díky neustále udržovanému vakuu chlazení nepůsobí pouze lokálně, ale v celém záhybu. Klientka může v průběhu na místě, kde hlavice působí, pociťovat menší chlad. Ten ale postupně mizí. Po skončení procesu je hlavice sundána a tukové krystalky v nasáté oblasti rozmasírovány. Jde v podstatě o mrtvé tukové buňky, které tělo pozná a díky obranným mechanismům je začne vylučovat jako každý jiný tělesný odpad.

„Úbytek tuku už po prvním použití bývá kolem 20 – 40 %, zeštíhlující efekt postupně narůstá, maximálních výsledků dosahuje po dvou až čtyřech měsících. Proto je vhodné absolvovat kryolipolýzu v zimních měsících, abyste byla na jaro a léto připravena,“ uvádí dále MUDr. Reisingerová. Někomu postačí i jedna návštěva zařízení, kde tuto metodu provádějí, v závislosti na množství podkožního tuku a přání klientů se doporučují 1-3 procedury procedury kryolipolýzy, a to v pravidelných intervalech v rozmezí šesti týdnů.

Tukové buňky v místě, kde kryolipolýza proběhla, jsou pryč, ošetřená partie zeštíhlená. Ti, co se ale nedokáží hlídat v jídle, extrémně konzumují nevhodné potraviny, musí pochopitelně očekávat, že se jim bude tuk ukládat v jiných částech těla. „Kryolipolýza se nedoporučuje lidem s velkou nadváhou a lidem obézním. Pro ně je vhodná změna stravovacích návyků a správně složená dieta vedená pod odborným dozorem,“ říká Nikol Hložková, nutriční terapeutka z dietního programu It´s my life!

Za hubnutím místo oběda

Kryolipolýzu si mnoho žen chválí právě z důvodu, že si na ni mohou zaskočit třeba místo oběda. Díky tomu je tato metoda často nazývána jako takzvaná liposukce v polední pauze. Na rozdíl od té klasické se ale nemusíte bát jehel, rekonvalescence a dalších možných nežádoucích efektů, které se s chirurgickými zákroky pojí. Zkrátka přístroj koná svou funkci, vy si odpočinete a po skončení odcházíte do běžného procesu.

Na co si dát pozor?

Ne každá žena, která kryolipolýzu podstoupila je spokojená. Většinou se jedná o klientky, které ji vyzkoušely v místech, kde používají necertifikované přístroje, jež mohou i vážně ublížit. Stejně jako se na trhu objevují padělky oblečení nebo parfémů, tak se běžně objevují i padělky přístrojů na kryolipolýzu. „Při podstupování ošetření těmito přístroji je třeba mít na paměti, že ve velké většině nejsou testovaná ani schválená příslušnými úřady, Nebývají efektní a některé přístroje mohou způsobit až vážné popáleniny. Zařízení, kde se chystáte ošetření podstoupit, si proto nejprve pořádně prověřte. Chtějte vidět certifikáty k autentickým přístrojům a vždy žádejte, aby vás ošetřoval lékař,“ radí MUDr. Reisingerová. Ten navíc po konzultaci zjistí, zda je pro vás tento zákrok vhodný.

Kvalitní přístroj neovlivňuje kůži, svaly, nervová zakončení, ani krev. Systém takového zařízení navíc neustále monitoruje tkáň a při jakékoliv větší změně se díky ultracitlivým senzorům sám vypne.

Dejte také pozor, aby k rozmasírování dané oblasti došlo okamžitě po sundání hlavice. Jakékoliv další prodlení snižuje hubnoucí efekt.

Kolik to stojí?

Ošetření menší oblasti na odborném pracovišti, kde se používají certifikované přístroje s licencí, a úkon provádí lékař, se cena pohybuje zhruba od 8 900 Kč.

Sdílejte článek
Štítky léto zima

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.