Neždímat, nežehlit... Staráte se správně o své spodní prádlo?

Spodní prádlo je základem každého dne a možná vás trápí, že si pořídíte nové a krásné, které se po pár vypráních sepere, vybledne nebo natáhne. Může to být nekvalitním materiálem nebo tím, že něco děláte špatně.

Když si pořídíte krásnou podprsenku nebo kalhotky a nechcete, aby se vám tyto kusy oblečení zničily, musíte se o ně umět postarat. Mnohé dnešní dámské spodní prádlo je poměrně citlivé. Všude samá krajka, mašličky, kamínky či jiné ozdůbky, výrazné barvy a jemné materiály. V pračce se toto vše může zničit. Jak jej tedy prát, aby vám vydrželo co nejdéle a vypadalo stále jako nové? Držte se následujících rad:

1. První nošení prádla

Každá žena má určitě velkou radost, když si pořídí nové prádélko a touží si ho hned obléci. Vzít si na sebe čerstvě zakoupené spodní prádlo však není vůbec dobrý nápad. Proč? Z jednoho prostého důvodu – i když by se mělo spodní prádlo v obchodech zkoušet přes jiné, často tomu tak není. Zejména v případě podprsenek. Jistotu v žádném případě nemáte. Navíc, nové prádlo obvykle ani krásně nevoní a vy přece chcete nosit prádlo, které voní po pracím prášku. Takže i kdybyste si kupovala prádlo přes internet, kde lze předpokládat, že si je nikdo nezkoušel, vždy si spodní prádlo raději přeperte v ruce, než si ho obléknete. Stačí jen krátce přeprat, ovonět práškem a nechat usušit, třeba na věšáku u topení. Nakonec si budete moci spodní prádlo obléci klidně ještě tentýž večer.

2. Pořiďte si prací sáček

U spodního prádla jsou choulostivější zvláště podprsenky. Často se může stát, že si podprsenku praním v pračce zničíte. Pokud se vám však nechce podprsenky neustále prát v ruce, pořiďte si prací sáček. Je to perfektní věc, protože díky němu můžete prát podprsenky bez obav i v pračce. Prací sáček podprsenku ochrání nejen proti vyblednutí barvy a zničení látky, ale také chrání zapínání a kostice.

Podprsenky, zvláště ty zdobené, patří mezi nejchoulostivější kousky Foto: Thinkstock

3. Základem je správná teplota vody

Ač si můžete myslet, že třeba bílé spodní prádlo vyžaduje vyšší teploty, není tomu tak. Teplota by neměla být nikterak vysoká, stačí 40 °C. Nové automatické pračky disponují programem, který je určen přímo na spodní prádlo. Není dobré používat ani máchání, lepší je vyždímání přímo v ruce. Prádlo schne vždy rychleji než ostatní oblečení, takže zde není problém.

4. Jaký vybrat prací prášek?

Na praní spodního prádla jsou nejlepší prášky pro citlivou pokožku. Velice dobrou volbou jsou i prášky určené pro miminka. Ty jsou totiž k pokožce velmi šetrné a absolutně neškodné. Některé ostatní prací prášky totiž mohou vyvolat alergie. Na spodní prádlo by se neměla používat ani aviváž, což mnohé ženy vůbec netuší.

5. Jak dále pečovat?

Tak jako každé jiné oblečení, i spodní prádlo je potřeba prát oddělené od jinak barevného oblečení. Bílé s bílým, barevném s barevným, tmavé s tmavým, abyste si ho neobarvila. V žádném případě spodní prádlo nežehlete, ani kalhotky, případně pouze ty ze 100% bavlny. Mohla byste ho spálit. Podprsenky pak skladujte v šatníku opatrně a košíčky nepřelamujte.

Převzato z magazínu pro ženy woman-in.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 12. 2023

Kéž by takhle snadné bylo více dní. Energie z těchto aspektů je oživující a umožní vám toho hodně stihnout. Pokud jste s něčím váhali, využijte přidané sebedůvěry tohoto dne a pusťte se do toho. Uspějete ve všem, do čeho se pustíte. Nenechte se strhnout k tomu, abyste dělali cizí práci, protože energie máte nadbytek.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.