Nejmladší poslankyně Smejkalová zažila obtěžování během kampaně. Problém chce řešit i v politice
Nejmladší poslankyně Julie Smejkalová (21) se na sociálních sítích svěřila s nepříjemnou zkušeností z předvolební kampaně, kdy se stala terčem nevhodného chování od neznámého muže. Otevřeně o tom promluvila a dodala, že právě tématu bezpečí žen a boje proti obtěžování by se chtěla v politice do budoucna věnovat.
Jednadvacetiletá Julie Smejkalová z hnutí STAN, která po volbách míří do Sněmovny jako nejmladší poslankyně současného období, se během kampaně setkala s nepříjemnou situací. Na sociálních sítích popsala, že ji při rozdávání letáků obtěžoval starší muž.
Čtěte také: Julie Smejkalová zabodovala ve volbách. Nejmladší poslankyně chce změnit školství
Obtěžování od neznámého muže
„Minulý týden ve čtvrtek mě na kampani nevhodně obtěžoval muž. Rozdávala jsem letáky Starostů (STAN), přičemž jeden z těchto letáků jsem nabídla muži, který nejdříve začal nadávat na hnutí a pak začal mluvit o mně. A řekl něco ve stylu, že Starosty ne, ale mně že by si klidně dal,“ popsala Smejkalová. Muž se jí podle jejích slov následně pokusil chytit za ruku a poté, co se ohradila, jí začal sprostě nadávat.
Smejkalová ve svém příspěvku zdůraznila, že podobné chování je v naší společnosti stále běžné, a to je podle ní problém. „Je velmi smutné, že se naše společnost ještě nevypořádala s tím, že toto chování není v pohodě. I proto jsem ráda, že Starostové, za které kandiduji, se proti takovým věcem snaží něco dělat,“ uvedla s tím, že hnutí například prosadilo redefinici znásilnění.
Podle studentky ale nejde jen o politické téma, ale o společenský problém, který se dotýká velkého množství žen. „Takové věci se bohužel dějí spoustě ženám a my všichni musíme upozorňovat na to, že takové chování je nepřijatelné,“ dodala.
Mladá politička už dříve avizovala, že se chce ve Sněmovně věnovat hlavně tématům spojeným s mladou generací – školství, duševnímu zdraví nebo mediální gramotnosti. Po této zkušenosti ale zřejmě přibude i téma bezpečí žen a boje proti obtěžování.
Co řekl Andrej Babiš po triumfu ve volbách?