Móda a krása

1. října 2015 04:50

Lucie Průchová

16 tipů, jak dosáhnout krásných a zdravých vlasů

Chcete mít každý den dokonalý účes s minimem námahy a vlasy zářící už z dálky? Že je to nemožné? Poradíme vám, jak toho dosáhnout!

Je jasné, že nemůžeme mít pořád vlasy jako supermodelky. Ale dá se udělat leccos pro to, aby vypadaly přinejmenším dobře a upraveně. Vždyť vlasy jsou vaší vizitkou svědčící o tom, jak o sebe pečujete, a dokonce se na nich ukáže i to, jak jste na tom se zdravím.

Každá dívka i zralá žena touží po zdravých, pevných a lesklých vlasech, ale pro většinu je to pouze vzdálený sen. Tak nesmutněte a projděte si tyto body!

Tipy, které vám dopomohou ke krásným vlasům:

1. Plánujte dopředu. Víte, že máte důležitý pohovor ve středu? Umyjte si vlasy večer předem, takže pak budete potřebovat pouze minimální čas pro ranní úpravu.

2. Nastříkejte před úpravou vlasů kartáč lakem na vlasy. Účes vám vydrží déle a nebude nepřirozeně tuhý.

3. Investujte do dobrého šamponu a kondicionéru. Správná péče o vlasy začíná už od těchto základních věcí.

4. Naučte se, jak udělat drdol nebo culík. I když budou vaše vlasy ve špatné kondici, tyto účesy to vždy zachrání.

5. Pořiďte si suchý šampon a noste ho s sebou, ať jste kdekoli. Jeden je dobré mít vždy v kabelce – pro jistotu.

6. Ke kadeřníkovi choďte pravidelně, jinak vaše vlasy nebudou vypadat upraveně. Chce to obnovit střih i barvu. Čím kratší je váš účes, tím častěji musíte ke kadeřníkovi chodit!

7. Poznej svůj typ vlasů. Pokud máte mastné vlasy a používáte šampon na vlasy suché, můžete se snažit, jak chcete, ale vlasy rozhodně nikdy nebudou vypadat dobře.

8.Vždy používejte ochranný prostředek proti působení tepla na vlasy. Zvlášť pokud používáte kulmu nebo žehličku na vlasy. Spálené krepaté vlasy vypadají opravdu nehezky, jsou bez života.

A jak na to, abychom se krepatých vlasů zbavily, nám poradí vlasový odborník z pořadu NEW LOOK:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu startujeme v 17.20 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

9. Na fénu nastavte co nejnižší stupeň teploty. Nebo nechte vlasy prosušit jen tak, bez jeho použití. Použijete ho až k dostylování účesu.

10. Kupte si potravinové doplňky s obsahem biotinu nebo rybího tuku. Podporují růst a sílu vlasů.

11. Pořiďte si čelenku, která se hodí ke všemu. Když nemáte čas, snadno a rychle vás zachrání. Navíc neničí vlasy.

12. Naučte se tři účesy, které můžete udělat za méně než pět minut. Ať už je to nakadeření kulmou nebo elegantní ohon, cop nebo úprava gelem.

13. Pořiďte si dobré sérum nebo masku na vlasy. Jednou týdně byste si na ně měly udělat více času, věnovat jim svou pozornost a trošku je rozmazlovat.

14. Pokud to není nezbytně nutné, nemyjte vlasy každý den. Šamponování vlasy vysiluje a vysušuje. Čím více je myjete, tím více se vám budou mastit. A rychleji se pak vymývá i barva.

15. Ujistěte se, že máte dobrou kadeřnici. Pokud totiž máte špatný střih, který vám nesedí, zbytečně vydáváte peníze i čas na účes, ve kterém nebude nikdy dobře vypadat.

16. Když jsou vlasy mokré, rozčesávejte je širokým hřebenem, jinak byste je zbytečně ničila, lámala a hodně si jich česáním vytrhala.

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky účes