Sex a vztahy

3. prosince 2015 04:40

Lucie Průchová

Jak na lepší sex? Vyzkoušejte tyto pozice jógy!

Jestli vaše milování už není, jako bývalo, máme pro vás super tip – zkuste jógu. Toto východní cvičení prospěje vašemu tělu i psychice, tak proč by nemohlo prospět vašemu sexuálnímu životu?

Jóga dokáže s vaším sexuálním životem udělat zázraky. Jak je to možné, ptáte se? Její cvičení totiž zlepšuje dýchání a napomáhá soustředění.

Díky tomu, že se naučíte soustředit na to, co právě děláte, zapomenete na věčné starosti a povinnosti, budete při milování vnímat jen to, co se s vámi a partnerem děje. Jóga také zlepšuje pružnost a pevnost celého těla, takže už se nebudete muset bát vyzkoušet i jiné než klasické pozice.

Po cvičení jógy se v nich totiž udržíte a nebudete se přitom muset bát, že si ublížíte nebo se ztrapníte. A nakonec jóga také posiluje svaly pánevního dna a hluboké břišní svaly, což vede k silnějšímu a intenzivnějšímu prožívání orgasmu. Větší spokojenost v posteli následně zvýší vaše sebevědomí a vzhled. A na začátku toho všeho je jen pár jednoduchých cviků. Pojďme se na ně podívat. A pokud vás cvičení jógy zaujme, nebojte se vyrazit na nějakou hodinu pro začátečníky do blízké tělocvičny. Uvidíte, že se do tohoto cvičení zamilujete.

Pozice orla

Tato pozice představuje skvělý způsob, jak posílit vnitřní stranu stehen. Kvůli udržení rovnováhy také zapojujete pánevní dno.

Foto: Appcession

Jak na to? Postavte se rovně s chodidly u sebe, pokrčte kolena a levou nohu obtočte kolem pravé tak, abyste levý nárt zahákli za pravé lýtko. Pokud tak daleko nedosáhnete, nechte levé chodidlo viset vedle lýtka. Teď ruce – podvlékněte pravou ruku pod levou a spojte dlaně. Stáhněte břišní svaly a trup ještě trochu předkloňte. Stlačte k sobě vnitřní strany stehen, zapojte zadeček i spodní břišní svaly. Vydržte po dobu pěti až osmi nádechů a výdechů, odpočiňte a opakujte na opačnou stranu.

Pozice holuba

Tato pozice napomáhá uvolnění vašich kyčlí a podporuje průtok krve do pánve a pánevního dna. Budete se cítit sexy, když se narovnáte v zádech a vystrčíte prsa před sebe.

Foto: Appcession

Jak na to? Pravou nohu pokrčte před sebou a levou natáhněte za sebe. Zvedněte hrudník a co nejvíc se narovnejte. Pozor, nic nesmí bolet! V této poloze vydržte několik nádechů, pak skloňte horní polovinu těla až k zemi a položte hlavu na podložku, jestli můžete. Vydržte dalších pět nádechů a výdechů a zopakujte na druhou stranu.

Pozice velblouda

Tohle je vyloženě sexy póza, ve které zakloníte hlavu, prohnete záda a vystrčíte prsa na celý svět. Pokud je váš hrudník otevřený a záda narovnaná, můžete krásně zhluboka dýchat.

Foto: Appcession

Jak na to? Z lehu se dostaňte do polohy v kleče, kolena držte na šířku boků. Položte ruce na bedra, lehce do nich zatlačte, čímž se krásně narovnáte, otevřete hrudník i ramena. Pokud to nebude bolet, spusťte ruce a pomalu celé tělo tak, abyste se mohli chytnout za paty. Můžete-li ještě kousek, zastrčte prsty na rukou pod nárty. Vydržte pět nádechů a výdechů a vnímejte, jak se vzduch dostává do vašeho těla a jak krásně vám proudí krev. Povolte a zopakujte ještě jednou.

Bonus – dřep

Dřepy jsou skvělé pro posílení nohou, hýždí a středu těla. Také vám pomohou s různými sexuálními pozicemi, protože uvolní boky, záda a vnitřní stranu stehen.

Foto: Appcession

Jak na to? Postavte se do širokého postoje, pokrčte kolena a tlačte zadeček k zemi, až budete připomínat zápasníka sumo. Opřete si lokty o vnitřní stranu stehen a sepněte ruce před hrudníkem, jako byste se modlili. Paty byste měli udržet u země, ale pokud to nejde, srolujte ručník a opřete paty o něj.

Zpěvák a herec Milan Peroutka si vyzkoušel jógu na vlastní kůži v pořadu NEW LOOK a jak se při natáčení přiznal, bylo to poprvé. Zajímá vás jak mu to šlo?

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, už tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.