Móda a krása

17. listopadu 2015 04:20

Lucie Průchová

Malé černé… Ne, není to koťátko, ale šaty pro každou z vás!

Znáte výraz malé černé neboli little black dress? Co si představit za tímto názvem? Hádáte správně, řeč je o černých společenských šatech kratší délky.

Malé černé jsou naprostým základem šatníku a sluší bez výjimky každé ženě, určitě byste měla mít alespoň jedny ve svém šatníku. Jejich výhodou, tedy kromě toho, že nám padnou a sluší, je to, že se dají obléknout na jakoukoli příležitost. Záleží pak hlavně na doplňcích, které zvolíte, pak teprve dostanou šaty tu pravou podobu.

První šaty se objevily na světě zásluhou Coco Chanel. Ta tento nestárnoucí model navrhla již v roce 1926 a dala mu název Ford.

Hlavní milovnicí malých černých byla bezesporu herečka Audrey Hepburn, která s nimi udělala „díru do světa“ v nesmrtelném filmu Snídaně u Tiffanyho. Všechny ženy se v ní zhlédly a okamžitě také zatoužily je mít. Tehdy začala éra „malých černých“ a jak se zdá, vrací se k nám stále zpět.

Ještě žádné takové šaty nemáte a hledáte inspiraci? Podívejte se zde:

Ještě váháte? Potom vám poradí specialistka z pořadu NEW LOOK:

Na další díly pořadu NEW LOOK, které vám třeba unikly, se můžete podívat na Prima Play. A nezapomeňte, již tuto sobotu: Startujeme v 17.15 na Prima LOVE!

https://www.facebook.com/PoradNEWLOOK

Sdílejte článek
Štítky oděv Coco Chanel Ford Motor Company Audrey Hepburnová Snídaně u Tiffanyho

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.